Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Інтернет-конференція «Велич і слава Івана Франка»23 серпня з нагоди відзначення 160-ліття від дня народження Каменяра Івано-Франківською та Чернівецькою обласними універсальними науковими бібліотеками була організована міжрегіональна інтернет-конференція за участю науковців столиць Прикарпаття і Буковини.

У роботі відео-конференції взяли участь:

Роман Голод, доктор філологічних наук, професор, директор Інституту філології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника;

Степан Процюк, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, письменник;

Йосип Гах, професор кафедри гуманітарних наук Галицької Академії, кандидат філософських наук, доцент;

Богдан Мельничук, доктор філологічних наук, професор Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.

Модератори: Людмила Бабій, директор ІФОУНБ ім. І.Франка, Марія Довгань, заступник директора ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

Професор Богдан Мельничук розповів про зв'язки Івана Франка з Буковиною та її діячами, навчання письменника в Чернівецькому університеті, виступ його з читанням поеми «Мойсей» та ін.

Професор Роман Голод висловив свою думку про роль І.Франка у розбудові української літератури, культури, історії, багатьох галузей науки, привнесення кращих зразків європейської літератури на український ґрунт. Він також зупинився на необхідності зміни методологічних принципів у вивченні творчості Каменяра у школі.

Член НСПУ, письменник Степан Процюк зазначив, що Іван Франко є першовідкривачем багатьох напрямків і течій в українській літературі, які сьогодні активно розвиваються. Він також поділився своїми міркуваннями щодо популяризації життя і творчості Каменяра через створення біографічного серіалу та художнього роману.

Викладач Галицької академії Йосип Гах представив чернівчанам збірник статей науковців вищих навчальних закладів Івано-Франківська «Ідейний провідник української нації», який вийшов з нагоди ювілею.

Директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій розповіла про низку заходів, які організувала і провела обласна бібліотека у Рік Івана Франка.

Між учасниками інтернет-конференції відбувся жвавий діалог.

 

Оновлено 12-08-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка