Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Володимир Винниченко – художник



Нещодавно фонди обласної універсальної наукової бібліотеки поповнились новим виданням – альбомом „Володимир Винниченко – художник”. Як типовий репрезентант імпресіоністичної школи В.Винниченко постає перед нами в жанрових окресленнях портрета, краєвиду, натюрморту і квітів.

Володимир Винниченко – художник 

 

Відомий державний і політичний діяч України Володимир Кирилович Винниченко ввійшов в історію національної культури, як один із талановитих українських письменників, чиї твори: оповідання, повісті, романи, перекладались на різні мови світу, а вистави з великим успіхом йшли на сценах європейських театрів.

Впродовж всього свого життя Володимир Винниченко намагався поєднувати літературу і політику, що очевидно стало причиною того, що він був змушений перебувати далеко за межами рідної України.

В період еміграції Володимир Кирилович відкрив ще один свій талант – талант художника, дивуючи всіх своїми досягненнями.

Портрети, пейзажі, натюрморти майстра захоплюють багатою кольоровою гамою, наповненою світлом і повітрям. В його картинах практично вітсутні похмурі відтінки, які іноді зустрічаються на сторінках його літературних творів.

При житті автора його твори експонувалися на виставках у Львові, Парижі, де отримали позитивні відгуки художників і мистецтвознавців.

В альбомі” Володимир Винниченко – художник” – подано його мистецький доробок: близько півтори сотні творів олійного живопису та графіки, а також картини, подаровані родині Винниченка закордонними українськими художниками і зарубіжними митцями, – цю неоціненну спадщину майстра слова і пензля передала в Україну в 2000-2002-их роках, згідно з заповітом його дружини Розаліі Винниченво, Українська Вільна Академія Наук у США.   

Оновлено 30-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка