Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ВОЛОДИМИР ГЛОВАЦЬКИЙ. БРАТЕ, ПІДИ!Історичний роман письменника Володимира Гловацького «Брате, піди!» вислідковує час Галицько-Волинської держави кінця 12 середини 13 століття. Це був період, коли підступом було вбито князя Романа, першого самодержця галицької Русі. Відійшла від князівських виправ, за мури монастиря, княгиня Анна і на перехресті людських відносин почали вершити долю Галицько-Волинської держави і її людей молоді князі Данило та Василько. Сюжетна лінія роману вибудовується за літописними джерелами Галицько-Волинського літопису, Радзівілівського літопису, Іпатіївського списку, польських та угорських хронік.

Роман має інформативний план, хронікально-послідовний, концептуально якісний. Автор мав на меті продемонструвати правонаступництво в династії Романовичів: від батька, князя Романа та матері, княгині Анни до їхніх синів, князів Данила та Василька.

По замислу автора події в романі розпочинаються відвоюванням братами своїх законних територій, полишених їм батьком, князем Романом та викінчуються обороною стольного города Києва від монголо-татарських орд хана Батия. Це яскрава та водночас трагічна сторінка в нашій давній історії. Одночасно таке трактування дає можливість автору перспективу подальшого розвитку подій.

 

Оновлено 01-02-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка