ВОЛОДИМИР ГЛОВАЦЬКИЙ. БРАТЕ, ПІДИ!
Історичний роман письменника Володимира Гловацького «Брате, піди!» вислідковує час Галицько-Волинської держави кінця 12 середини 13 століття. Це був період, коли підступом було вбито князя Романа, першого самодержця галицької Русі. Відійшла від князівських виправ, за мури монастиря, княгиня Анна і на перехресті людських відносин почали вершити долю Галицько-Волинської держави і її людей молоді князі Данило та Василько. Сюжетна лінія роману вибудовується за літописними джерелами Галицько-Волинського літопису, Радзівілівського літопису, Іпатіївського списку, польських та угорських хронік.
Роман має інформативний план, хронікально-послідовний, концептуально якісний. Автор мав на меті продемонструвати правонаступництво в династії Романовичів: від батька, князя Романа та матері, княгині Анни до їхніх синів, князів Данила та Василька.
По замислу автора події в романі розпочинаються відвоюванням братами своїх законних територій, полишених їм батьком, князем Романом та викінчуються обороною стольного города Києва від монголо-татарських орд хана Батия. Це яскрава та водночас трагічна сторінка в нашій давній історії. Одночасно таке трактування дає можливість автору перспективу подальшого розвитку подій.