Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

«Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури»Зрозумійте й затямте собі,

Ви, сліпців покоління,

Що як зглушите душу живу ­-

Заговорить каміння.

І.Франко. Мойсей

 

«Коли провідна верства даної нації має слабу пам'ять, слабу свідому волю і слабу інтелігентність, при дуже сильній емоціональности, і коли вона пам'яти, волі та інтелігентности в собі не хоче розвивати, то нація з такою провідною верствою не може мати ані політичної культури, ані побудованого на ній власного державного життя.

Така нація може тільки вічно «відроджуватись», перебувати в стадії вічного політичного булькотіння і стихійного примітивізму, в стадії недорозвиненої, незреалізованої, недержавної нації...»

                                                          В'ячеслав Липинський. Листи до Братів-Хліборобів.

                                                                                                               (Книга IV, лист 29)

 

Нова книга «Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури» українського історика та етнополітолога, доктора політичних наук, професора, нашого краянина Івана Монолатія, як зауважує сам автор, «стане добрим путівником у світ української літератури, вкотре відкриваючи для всіх зацікавлених її позитиви і негативи, сильні і слабкі боки, а також героїв і антигероїв картини  українського світу ХХ сторіччя, які зауважив не літературознавець, а лише історик і політолог». Іван Монолатій розглядає знані твори нашої літератури ХХ століття з інтегруванням й творів письменників діаспори, які відобразили знакові події української минувшини через художнє слово. Їхні автори не скорилися і не ввірували у комуністичну облуду, а залишилися чесними із собою і своїми читачами, зберігаючи на папері дух історичних подій та політичних колізій. Ці книги, на думку вченого, доводять, що українці, попри революції, окупації, війни, техногенні катастрофи, пройшли шлях від «сліпців» в умовах відсутності національної незалежності до будівничих підвалин нової української державності.

Монолатій І. Переможене горе. Мнемонічні фігури (без) державної літератури. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2020. - 256с.

 

Оновлено 29-11-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка