Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Ігор Любчик. Лемківські долі: трагізм і пам’ять поколіньВ івано-франківському видавництві «Ярина» вийшла друком знакова книга, авторство якої належить прикарпатському науковцеві Ігореві Любчику, - «Лемківські долі. Трагізм і пам'ять поколінь»

Особливість цього дослідження полягає в тому, що автор заглибився у складні й в той же момент неоднозначні лемко-русинські взаємини. І. Любчик також вдається до аналізу протилежних тенденцій етнічного самовираження у середовищі лемків, тобто мова йде про те, яким чином проявляється їхній органічний взаємозв'язок з українством. Саме ці тенденції у минулому столітті перемогли, і лемки разом з іншою людністю руською у Східній Галичині усвідомили та задекларували себе як українці.

У своєму дослідження науковець умовно розділив XX століття на три, так би мовити, розлами: до початку Другої світової війни, час військового лихоліття та повоєнний період. Це дало йому можливість простежити складне життя найзахіднішої гілки українського народу, проникаючи у найтонші архівні глибини, зокрема: документи із Центрального державного історичного архіву у Львові, наукові дослідження з цієї тематики вітчизняних і зарубіжних авторів, тогочасні періодичні видання тощо.

Згадана праця може стати у нагоді історикам, політологам, етнографам, а також усім зацікавленим, оскільки у ній зроблено намагання ґрунтовно дослідити лемківську минувшину в переломну для цієї етнічної групи  епоху ХХ століття, яка попри потужні лемко-русинські та москвофільські впливи зуміла зміцнити та утвердити свою українську національну ідентичність.

 

 

Про книгу Ігоря Любчик. Лемківські долі: трагізм і пам'ять поколінь

 

Гладиш Р. На трагічних розламах. Лемківські долі: попри все зберегли свою українську ідентичність : [Електронний ресурс] // Режим доступу :  https://galychyna.if.ua/analytic/na-tragichnih-rozlamah-lemkivski-doli-popri-vse-zberegli-svoyu-ukrayinsku-identichnist/

 

Оновлено 31-01-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка