Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Богдан Томенчук. Переступний деньЛірична книга відомого прикарпатського поета Богдана Томенчука «Переступний день» стала десятою у поетичному доробку автора. На її сторінках гармонійно та легко поєдналися найяскравіші константи людського життя: любов та ненависть, щастя та відчай, брехня та довіра та інші.

Згадана поетична добірка, як і всі попередні книги автора, стала своєрідною концентрацією всього, що так часто трапляється у людському житті якоїсь однієї невідворотної миті. Це своєрідний щоденник певного життєвого періоду, а кожен вірш, мовби індивідуальна замальовка до прожитого моменту. У збірці немає ані розділів, ані конкретної хронологічної вмотивованості, оскільки вони розміщені в довільному порядку без фабульної чи тематичної прив'язки.

Апелюючи до символічної назви книги, варто згадати, що високосний рік, який зазвичай асоціюється з негативними емоціями, часто називають переступним. Очевидно, цією красномовною назвою автор засвідчує, що у кожного в житті бувають моменти чи дні, наче переступні роки, і лише ми є керманичами власного життя і тільки від нас залежить чи будуть в нашому житті такі тривожні моменти. Тобто, збірка акцентує свою уваги на людині й має гуманістичне начало, вона спрямована на внутрішнє світосприйняття тих миттєвостей, які інколи можуть видаватися переступними роками.

Ключова думка цієї книги - ми є тим, у що віримо, і наше щастя чи нещастя залежить тільки від того, як ми сприймаємо світ.

Глибока філософічність збірки транслюється філігранною та вишуканою поезією, обрамлена оригінальними метафоричними рядками, пророчими символічними елементами, математичною точністю рим і рельєфністю образів.  Вірші автора відзначаються високою культурою слова, глибокою ерудицією, теплою душевністю, твердим українським духом, а їхні затаєні коди та символи змушують розмірковувати над злободенними проблемами суспільства.

Лірична творчість Богдана Томенчука проникає у найпотаємніші глибини людської свідомості, змушує відчувати незбагненну причетність до чистоти, непорочності, вічності.

 

Про книгу Богдана Томенчука «Переступний день»

 

Мончук О. «Переступний день» Богдана Томенчука: кожен вірш є аквареллю конкретної миті : [Електронний ресурс] // Режим доступу : https://galychyna.if.ua/analytic/perestupniy-den-bogdana-tomenchuka-kozhen-virsh-ye-akvarellyu-konkretnoyi-miti/

 

Оновлено 31-01-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка