Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Галина ХристанУкраїнська письменниця, талановитий прозаїк-новеліст, бібліотекар, член Національної спілки письменників України, лауреат районної премії ім. Надії Попович.

Визнана лауреатом літературної премії ім. В. Стефаника 2018 року

(у номінації «Проза» за книгу «Отченаш неба»).

Народилася вона в с. Саджавка Надвірнянського району, закінчила з відзнакою Харківське культосвітнє училище. Зараз завідує бібліотекою в рідному селі.

Галина Христан - авторка прозових творів: новел, гуморесок, оповідань. Першу новелу „Вишня з хвостиком" опублікувала 1986 р. Друкувалася в районній газеті, всеукраїнській пресі, журналах «Перевал», «Дзвін», «Гражда», «Січкслав», «Ятрань», «Четвер», газеті «Літературна Україна», Книзі про Надвірнянщину «Страгора», альманахах «Бистріні» «Жниво на стерні» і «Купальська злива», антології «Літоплин над Бистрицею», книзі про Надвірнянщину „Страгора".

Вона - лауреат Першого та Другого фестивалів гумору в Києві. Член Надвірнянської районної літературної студії „Бистрінь", почесний член київського літературного об'єднання „Радосинь".

Галині Христан у 2003 році присвоєне звання лауреата районної премії ім. Надії Попович в номінації «література» за збірки новел: «Старий і кіт», «Я вернуся».

   В 2002 році нагороджена українською Христовою церквою Почесною грамотою за участь в конкурсі духовної пісні та поезії «Пісня єднає нас». У творчому доробку письменниці - збірки новел „Старий і кіт", „Я вернуся", „Білий острів", книга казок і легенд Гуцульщини „Великоднє чудо". Її твори лаконічні і неповторні, як саме життя, бо свої сюжети авторка бере з народних джерел та людських доль.

 Галина Христан не тільки новелістка, але й краєзнавець. Вона написала історичні розвідки про свого односельчанина, письменника, вченого Василя Давидюка - магістра філософсько-історичних наук, репресованого, знищеного більшовицькою диктатурою. У книзі «Страгора» було надруковано її нариси про відомих уродженців села Саджавка Михайла Сербенюка - голову Гуцульського товариства ім. Юрія Переможця, який поживає в Канаді та Івана Тороуса - засновника Спілки Української Америки. В газеті «Народна Воля» була надрукована її стаття про колишнього політв'язня радянських концтаборів, шестидесятника Володимира Андрушка.

Галина Христан працює у Надвірнянській ЦБС понад 40 років. Нестандартна, творча, неординарна особистість. Комунікабельний, колоритний, креативний бібліотекар.

 

Книги автора у фондах ОУНБ ім. І. Франка:

Білий острів : новели. - Надвірна (Івано-Франків. обл.) : Надвірнян. друк., 2007. - 183 с.

Великодне чудо : казки та легенди Гуцульщини. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2004. - 63 с.

Вірність : оповідання. - Івано-Франківськ : Тіповіт, 2012. - 95 с.

Отченаш неба : новели, гуморист. оповідання, есе. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2017. - 158 с.

Старий і кіт : новели. - Надвірна (Івано-Франків. обл.), 2002. - 96 с.

Я вернуся : вибр. твори. - Надвірна (Івано-Франків. обл.), 2002. - 43 с.

 

Оновлено 31-01-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка