Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Війтенко. Блискавка на остриві.Український письменник Іван Війтенко став новим лавреатом обласної премії ім. В. Стефаника (2019 р.) у галузі літератури в номінації «Поезія» за книжки «Блискавка на остриві осені» та «Дорога на узвишшя». Знаний поет із Коршева на Коломийщині цьогоріч єдиний лавреат, оскільки, розглянувши роботи, допущені до участі в третьому турі творчого конкурсу, комісія з премій вирішила не присуджувати її в інших двох номінаціях – «Проза» та «Документальна і науково-критична література».

Лірична збірка «Блискавка на остриві осені» наповнена силою відчуттів та почуттів. У книжці не виділено конкретних циклів, проте вони прочуваються на рівні мінорности сприйняття. За словами М. Васильчука їх можна умовно назвати так: «про призначення поета, про новочасні події, про кохання, про зимові свята, а ще – пейзажні твори, віршовані присвяти. Традиційні за формою і римуванням, його вірші є сучасним прикладом наповнення старих міхів новим вином поезії».

Ключовим у книжечці є вірш, який винесений у назву збірки, про блискавку на остриві осені. Поезія насичена яскравими символічними образами, з якими ототожнює себе ліричний герой: блискавка, що небеса роздерла; відсиріла мерва, сіно молоде, осіння острова та інші. У цілому спектр таких різносторонніх елементів формує художнє тло цілої збірки.

«У збірці прочитується біль і героїка новітньої української історії. Ці твори наповнені не абстрактними, а конкретними тривогами і трагедіями кількох останніх років. Майдан, Крим, війна на Сході України. Все це автор осмислює у низці поезій, зітканих з ноток публіцистики і пророчих візій. В єдиній сув’язі з ними – тема трудової міграції, вождівство, облудність політикуму».

Васильчук М. Зерна у Господньому млині… : [передмова] / М. Васильчук // Війтенко  І. Блискавка на остриві осені. –  Косів : Писаний Камінь, 2018. – С. 3-4.

Оновлено 26-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка