Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Іван Гаврилович - лавреат міської премії ім. І. Франка 2019 року за поетичну збірку «Поміж землею і Небом» 

Найбільша з наших перемог -

Пізнать, на мить забувши звичність,

Що Мудрість - в Істині одвічній,

Одвічна ж Істина - це Бог.

              Іван Гаврилович

Іван Гаврилович - поет, заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України, володар «Золотої медалі української журналістики», медалі «За заслуги перед Прикарпаттям»; лауреат обласної журналістської премії ім. Б. Бойка, лауреат міської премії ім. І. Франка (2019) в галузі літератури, людина великої та щирої душі, лірик за своїм відчуттям і сприйманням навколишнього світу,

Народився Іван Михайлович 30 серпня 1952 року в селищі Делятині  Надвірнянського району на Івано-Франківщині.  Після закінчення факультету журналістики Львівського університету ім. Івана Франка працював в редакціях обласних газет. Нині він - літературний редактор часопису «Перевал», пише рецензії і відгуки на нові видання. Іван Гаврилович - автор п'яти збірок поезій: «Данина життю», «Янголи над містом», «Ватра на дощі», «Час міражів», «Поміж землею і Небом». Також його вірші друкувалися в колективних письменницьких збірниках.

«Іван Гарилович є соціальним поетом з гострим передчуттям, з активною громадянською позицією.  Він є талановитим поетом, в нього палітра слова не барвиста, а строга, лаконічна, чітка і класична. Спочатку приходить ніби ритм, настрій, бажання, а тоді в це він вкладає карбовані рядки. Також він є поетом ліричним і мудрим, філософським осмислювачем плину людського буття. Та весь час автор повертається до фіксування національного, бо кожен день нас повертає до сакраментального запитання: Хто ми?», - сказав  голова обласної організації НСПУ Євген Баран.

 

Василюк Я. «Зі ще одним прощаюсь літом»: [про творчість поета І. Гавриловича] / Я. Василюк // Перевал. - 2017. - № ¾. - С. 155.

Посічанський М. Вистояли проти інсинуацій : [про засідання правління ОО НСПУ, на якому поету і журналісту Іванові Гавриловичу вручено найвищу нагороду НСПУ - медаль «Почесна відзнака»] / М. Посічанський // Галичина. - 2018. - 4 жовт. (№85-86). - С. 18.

 

П'ята книжка поета «Поміж землею і Небом» - це своєрідний підсумок  на 65-річному віковому рубежі Івана Гавриловича. У збірку увійшли поезії патріотичної і філософської тематики, інтимна лірика, верлібри і білі вірші, тексти, які вже стали піснями. Їм притаманні широта тематичного діапазону, відображення й осмислення життя у всьому його розмаїтті, багатогранності і багатовимірності.

        «Гортаючи сторінку за сторінкою збірку Івана Гавриловича «Поміж землею і Небом», гейби дихаєш її відкритими обширами - і в просторі, і в часі. Автор, долаючи з кожною своєю поезією щораз нову творчу вершину, представив читачу досить цікаву образно-асоціативну палітру живих думок, відчуттів, переживань та осмислень довколишніх реалій з багатою гамою рухів та кольорів різних відтінків, тонів і напівтонів. І це вселяє сподівання на те, що зустріч з ліричним героєм поезій цієї збірки принесе нам хвилини розради, духовно-морального просвітлення й естетичної насолоди».

Дмитро Юсип (передмова до книги)

31 жовтня 2017 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація збірки поезій «Поміж землею і Небом» Івана Гавриловича.

 

       Гаврилович І. Поміж землею і Небом [Текст] : [поезії] / Іван Гаврилович. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2017. - 151 c.

 

 

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка