Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Галина Христан – лауреат літературної премії імені Василя Стефаника 2018 р.Різнотемні оповіді письменниці полонили правдивою життєвістю і вдатним викладом, особливо діалогів, за котрими добре видно душу й душонку, обличчя й морду, поставу й ницість кожного героя твору.  А головне - зворушливі історії, що талановито вихоплені з життя, водночас роблять загальний акцент на багатовимірності світу, що лишень почасти є совісним...

Свідомо чи інтуїтивно, але почерез усю новелістику книжки «Отченаш неба» Галина Христан добирається до суті  людського життя, дошукується причин, що привели сьогодення України до зубожіння і, навіть, війни.

Загострена людська схвильованість змушує письменника не лише описувати бачене, а й аналізувати вчинки та ненав'язливо вирізьблювати  загагальнолюдські цінності. Галина Христан тонко подає це житейське вчення, наприклад «бабиною наукою». Вона притягує «незвідану силу» енергії  доброти і переконливо показує, що у Бога всього много.

Життєві ситуації  «з відтінком гумору» вдало  доповнюють змістовну канву книжки і вчать-вчать-вчать... Лиш не лінуйся і сприймай. До речі, всі персонажі із «Отчанаш неба», чи у позитив, чи у негатив, але без винятку - активні. Котромусь із них бракує, хіба, трохи ліпшого виховання, трохи щастя, трохи сільської мудрості, що найближче до природи не лишень навколишньої,  а й до природно-втішних взаємин.

Така література сьогодні варта достойної уваги.

 Шкурган В. ...Не лиш молитися / В. Шкурган // Народна воля. - 2018. - 4 трав. (№ 43-44). - С.4.

 

 

Оновлено 30-11-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка