Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Василь Бабій - лавреат міської премії ім. І. Франка 2016 року за книги прози «Мій маленький Париж – Івано-Франківськ», «Станіславів», «Францішек, або повернення до Станіславова»Народився відомий прикарпатський письменник і краєзнавець Василь Іванович Бабій 12 січня 1949 року у селі Серафинці Городенківського району в родині хліборобів. В рідному селі закінчив середню школу та працював у колгоспі.

       Пройшов військову службу у м. Бердичеві Житомирської області, згодом працював актором Івано-Франківського обласного лялькового театру.

Навчався на історико-педагогічному факультеті Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника, викладав історію у Меньківській школі І-II ст. на Жито­мирщині, Росільнянській середній школі на Івано-Франківщині, працював учителем та директором Хмелівської ЗОШ І-ІІ ст. Богородчанського району Івано-Франківської області.

У творчому доробку письменника понад 150 книжок і брошур, написаних у жанрі роману, повісті, новели, історичного оповідання. Він автор есеїв на літературно-краєзнавчу тематику, з історії футболу.

Автор понад десяти книжок гумору, декількох дисків. Видав кілька альманахів («Золота Бистриця», «Словоцвіт», «Богородчанський ціп», «Хмелліт»).

Лауреат обласних і районних премій: ім. О. Гірника, ім. В. Стефаника, І. Вагилевича, М. Підгірянки, М. Яцківа, Леся Мартовича, І. Франка.

Член Національної спілки письменників України. Член Національної спілки краєзнавців України.

Автор серії книжок з історії Івано-Франківська у художній формі, зокрема: «Вавилон на двох Бистрицях», «Д'Артаньян у Станіславові», «Фортеця», «Станіславів», «Мій маленький Париж - Івано-Франківськ» (2 видання) та повість «Францішек, або повернення до Станіславова» (за три останні письменник і отримав премію ім. І. Франка).

Презентація книжки Василя Бабія «Францішек, або Повернення до Станіславова» [в Івано-Франків. обл. б-ці для юнацтва] // Слово Просвіти. - 2014. - 24-30 квіт. (№ 16). - С. 12.

 В обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація нової книжки Василя Бабія «Францішек, або Повернення до Станіславова». Це розповідь про дитячі та юнацькі літа польського поета Францішека Карпінського, які минули в Станіславові у 40-х роках ХVІІІ-го століття.

До книгозбірні на зустріч із студентами І-го курсу педагогічного коледжу ПНУ ім. В. Стефаника й учнями 8-го класу обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості завітали: автор книги - український письменник, краєзнавець, гуморист, громадський діяч і педагог Василь Бабій; голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України, літературний критик, письменник Євген Баран.

На творчій зустрічі Василь Бабій розповів про себе, про свої перші літературні спроби, про роботу вчителя історії та директорування в школі с. Хмелівка Богородчанського району, поділився планами на майбутнє.

(повний текст статті можна знайти у фондах ОУНБ ім. І. Франка)

Бабій В.І. Мій маленький Париж - Івано-Франківськ. - Івано-Франківськ : Сіверсія МВ, 2003. - 44 с.

 

 

Оновлено 25-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка