Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Ольга Слоньовська - лавреат міської премії ім. І. Франка 2003 року за книгу поезій «Соната для коханого»
Болить ночами серце від весни,
Як зорі квітам дивляться у вічі
О. Слоньовська

   Кант зауважив, що книга нагадує дзеркало, в якому читач бачить відображення самого себе. А якщо так - про читача, то про автора можна сказати, що кожна книга - це людський і Божий світ, відображений у дзеркалі авторової душі. Глибока, духовно багата, любляча душа створює таке ж  глибоке дзеркало духу, яке відкриває людям світ у всій його складності, красі і трагічності.
   Зачарування світом, його таїна, краса і здобутки творчого духу у його пізнанні, успіхи і трагедії людини на шляхах буття знайшли глибоке, оригінальне і переконливе розкриття у поетичному і науковому всесвіті Ольги Слоньовської. Кожен образ і кожна її наукова думка зігріті молодістю душі і здивуванням перед величчю і складністю світу, людини у ньому, і виступають як відповідь на вічний поклик людського духу до пізнання  самого себе, світу, добра і любові.
   Ольга Володимирівна Слоньовська - українська поетеса, педагог, кандидат педагогічних наук, працює на посаді професора Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника (з 1997). Вона є знаним на всю Україну науковцем та гордістю одного з провідних прикарпатських вузів.
   Народилася Ольга Володимирівна Слоньовська 8 березня 1960 року в селі Ценява Коломийського району. Закінчила філологічний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В.Стефаника. Спочатку працювала вчителькою української мови та літератури в рідному селі, пізніше викладала у ВПТУ №21 в Івано-Франківську. З 1989 року є членом Національної спілки письменників України.
  Вибрані добірки віршів Ольги Слоньовської вперше з'являються  в журналах ,,Вітчизна", ,,Київ", ,,Жовтень", ,,Україна". У поезіях авторки нерозривно поєднані висока культура почуття та незрівнянне мистецтво слова. Її лірична героїня щира, відверта, а настрій віршів сповнений глибокою людяністю й чистотою.
   Її творчий доробок складають збірки поезій ,,Гілочка глоду", ,,Ґердани", ,,Соната для коханого" (за яку стала лауреатом міської премії ім. І. Франка у 2003 р.), ,,Джоконда", ,,Пектораль", „Зимове яблуко". Опублікувала значну монографію ,,Слід невловимого Протея" (Міф України в літературі української діаспори 20-х - 50-х років ХХ століття) та публіцистичну працю „В Афганістані в „чорнім тюльпані".    
   У 2005 році Ольга Слоньовська нагороджена орденом Княгині Ольги. 2012 рік приніс їй ще одну нагороду - за роман „Вві сні і наяву або Дівчинка на кулі" п. Ольга стала Лауреатом конкурсу „Коронація слова".


    Баран Є. Добра вість... від Ольги Слоньовської : [про кн. поетеси „Соната для коханого"] // Літературна Україна. - 2002. - 10 жовт. - С. 5.

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка