Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Мелодії життя у храмі серця  Ярослав Ткачівський відомий українському читачеві передусім як поет і журналіст. На сьогодні книжка «Пісня на порозі Раю» є двадцятою у його творчому доробку завдовжки майже у два десятки літ. І це - книжка прози.

   Письменник Ярослав Ткачівський все глибше і глибше проникає у таїну душі, виявляючи в ній дивовижно багату гаму почуттів, які кристалізуються у світле, свіже і дзвінке, немов гірський кришталь, поетичне слово. У його віршах  - краса рідного краю і його славна історія, батьківська мудрість і материнська ніжність, прослава величі Бога і освячених Небом людських почуттів, з яких народжується найбільше на землі таїнство - нове життя.

   Особливим щемом у серці відгукуються новели «Зігріта сніжинка», «Білі гуси», «Мамина притча». Вони переносять читача у далекий і неповторний світ дитинства, у шкільні роки, до отчого порогу, повертаючи немов із  небуття яскраві спогади і хвилюючі почуття, які й через десятиліття зігрівають душу і є тією ниткою, що з'єднує людину з її першовитоками - маминою ласкою, затишком рідної хати, запахом свіжоскошеної стерні на пасовищі...

   Серед півтора десятка новел та оповідань, вміщених у збірці, зримими домінантами вирізняються твори «Пісня на порозі Раю», «Слюза антуріума...», «Бумеранг долі» та «Мелодія життя». Вони сповнені особистісними переживаннями автора, його духовними пошуками і все цілим уповзанням на Божу ласку. Ці оповідання, немов сокровенна сповідь душі, вражають своєю щирістю, глибиною і неземною всеохопністю, всуціль пронизаною Світлом Господньої Любові. У них орбіта душі автора немовби перетинається з орбітою планети «Маленького Принца» Антуана де Сент-Екзюпері, творячи беззвучний, але всюди чутний гімн-хорал Всеперемагаючому Життю, яке народжується в Бозі, існує завдяки Його животворчій Силі та перебуває в Ньому і з Ним у Вічності.

   «...Грає орган чи ліра в храмі нашого серця, переливається врочиста мелодія на прославу Творця перед порогом до небесного Раю. Чуєте дивну музику?.. То звучить неповторна мелодія мого життя... божественна мелодія вічного життя душі».

   Віриться, що ці натхненні заключні акорди нової прозової збірки Ярослава Ткачівського стануть добрим засівом та зростуть щедрими паростками нових літературних творінь в осяяній Господньою благодаттю душі автора.

                                                                                      о. Ігор Пелехатий

                                                      головний редактор видавництва «Нова Зоря»

 

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка