Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Іван Бондарев   Бондарев Іван - лауреат міської премії ім. І. Франка (2012) за цикл статей на військово- патріотичну тематику.

   Іван Бондарев - журналіст, краєзнавець.

   Народився 17 червня 1978 року в місті Потсдамі (Німеччина). У місячному віці його привезли до Івано-Франківська, де мешкає до цього часу.

   У 1995 році закінчив середню школу №3. У 2000-му завершив навчання на військовій кафедрі університету нафти і газу, паралельно здобув цивільну освіту за спеціальністю „Проектування та експлуатація нафтопроводів і нафтобаз". У 2006 році здобув другу вищу освіту в Прикарпатському університеті (практична психологія). Дипломну роботу присвячено проблемам самогубств серед військовослужбовців.

   З 1991-го по 2001 рік був членом міського клубу „Що? Де? Коли?". У складі збірної команди став чемпіоном міжнародного юнацького фестивалю у 1995 році.

   Офіцер Збройних сил України, капітан. Службу проходив на різних посадах: інженера з контролю якості пального; командира технічного взводу; офіцера-психолога технічної роти; заступника командира роти охорони з гуманітарних питань; офіцера відділення виховної роботи 114-ї Івано-Франківської, Талліннської ордена Червоного Прапора бригади тактичної авіації.

   З 1993 року зацікавився історією провідних дворянських родин Європи, і поступово переключився на дослідження роду Потоцьких. Після прочитання праці Володимира Полєка „Майданами і вулицями Івано-Франківська" у 2004 році захопився вивченням історії рідного міста.

  Перша стаття в місцевій пресі (про Станіслава Потоцького) вийшла 12 травня 2005 року. Сьогодні творчий доробок автора вже давно перейшов за 50 краєзнавчих статей. Деякі з них розміщено на численних інтернет-сайтах, зокрема й у „Вікіпедії".

   З травня 2007 року є одним з учасників історико-краєзнавчого об'єднання „Моє місто", головне завдання якого полягає у популяризації історії Івано-Франківська.

   Регулярно друкується у регіональному науково-методичному альманасі „Краєзнавець Прикарпаття".

  Здійснив переклади краєзнавчих праць М. Грибовича, М. Струмінського, Ф. Валігурського, які вже побачили (або незабаром побачать) світ у видавництві „Лілея-НВ".

  Автор книжки „Фортеця на Волоському тракті", де описано військово-політичну історію Станиславова й долі його власників - магнатів Потоцьких.

  Є ініціатором та відповідальним за випуск спеціального числа львівського часопису „Галицька брама" (2009 рік), присвяченому історії нашого міста.

   Разом із Зеновієм Федунківим є упорядником збірки краєзнавчих статей „Станиславівська фортеця", яка на сьогодні є найповнішим джерелом з історії фортифікацій давнього Станиславова.

  Позаштатний кореспондент газети „Репортер". Незмінний автор рубрики „Легенди старого Станіславова", яка не має аналогів у галузі дослідження міського фольклору.

  Співавтор радіопередачі „Таємниці старого міста" на ТРК „Вежа". В ній у співпраці з Оленою Коноваловою щотижня розкриває сторінки славного минулого Івано-Франківська.

  Косило М. Літопис краєзнавців Прикарпаття / М. Косило, Б. Гаврилів. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2011. - С. 31-32.

 

Оновлено 15-08-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка