Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Бреславська Ольга Олегівна«МІЙ ФРАНКО»

Есе

Бреславська Ольга Олегівна,

політолог-міжнародник, м.Івано-Франківськ

Стоїш...Мовчиш... А полум'я погасло.

Не зупиняйся, чуєш, Іване? Не зупиняйся! Поки ще жевріє грань під твоїми ногами, не зупиняйся. Навчи нас, нікчемних учнів твоїх, не впасти духом, а зігнувшись - знову взяти в руки давно закинуті молоти.

Ті молоти давно вкрила корозія, бо вони лежать з тих пір, коли ти закликав повстати і боротись. Коли повстали, боролись і загинули за волю та єдність внуків-правнуків своїх. Але вороги не сплять і глузливо скоряють нас. А ми мовчимо...ми шукаєм ідолів і пророків.

Високо ти стоїш. Понурі голови проходять повз і не помічають твого погляду - уже скам'янілого, мудрого, певно .трохи байдужо-розчарованого.

Задуманий ніби йдеш. Заглиблений у холодні спогади, задивлений у скамянілі душі заангажованих та морально-збіднілих сучасників.

Долоні-вогні обабіч тебе створюють якесь дивне відчуття захищеності, від змінних вітрів, пекучих променів і злиденних буднів. Але тобі, певно, байдуже, що там обабіч тебе, адже ніщо не змогло захистити тебе при житті, то ж тепер ти стаєш нашим рятунком. Як та ляна вишиванка на дужому тілі, так твоя душевна міць і гонір будуть бронею для наших оголених відчаєм грудей. Твій вирізьблений руками і роками глибокий погляд пронизує впевненістю тих, хто не боїться гордо підняти голову і глянути правді в очі. Твої руки, каменяре, хай складені за спиною, а в перехрестях пальців аж поскрипує невгамовна сила, отже ті руки - символ прихованого потенціалу, безмежної сили нашого слова і звитяги наших синів.

Стоїш... Мовчиш...

Та ми знаєм, що значить те мовчання. Бо сказане тобою при житті ще досі звучить як докір нашим слабкостям ,як напутнї батьківські слова на щасливу життєву дорогу, як мудре, увіковічнене віршами повчання мудрості, нескореності, як невгамовне прагнення свободи...

Оновлено 26-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка