Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Чудик Ігор Іванович



Ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу, вчений-винахідник, доктор технічних наук, професор

Він народився 22 червня 1978 р. в с. Шевченкове Долинського району Івано-Франківської області. У 1995 р. вступив до Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу, який закінчив з відзнакою за спеціальністю «Буріння», здобувши освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр». Був направлений на роботу в Стрийське ВБР.

З 2000 по 2003 р. навчався в аспірантурі, а з 2006 по 2009 р. - в докторантурі ІФНТУНГ. Після захисту в 2005 році кандидатської дисертації він продовжив свій трудовий і, водночас, науковий шлях на посаді доцента кафедри буріння нафтових і газових свердловин університету нафти і газу, не припиняючи досліджень. Перші наукові результати вченого відображені в звітах науково-дослідних робіт МОН України «Наукове обґрунтування створення мобільних установок й інструменту для буріння та ремонту свердловин вантажопідйомністю до 1470 кН» і «Розроблення та впровадження СТП по вибору КНБК для буріння похилоспрямованих та горизонтальних свердловин» для ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Працюючи на посаді наукового співробітника цієї теми у 2002-2004 рр., за його участю було розроблено і успішно впроваджено у промисловість стандарт організації України СОУ 11.2-00153117-033:2004 «Компоновки низу бурильної колони для буріння похило-спрямованих і горизонтальних свердловин. Вибір і забезпечення надійності» для ДАТ «Чорноморнафтогаз». Наукова робота продовжується Ігорем Івановичем і надалі на темах «Розроблення нових 32 технологій подовження ресурсу та підвищення ефективності роботи нафтогазового обладнання»; «Забезпечення проектного профілю похило-скерованих свердловин в умовах жолобо- і каверноутворення» для ДАТ «Чорноморнафтогаз».

У 2008-2009 р. Чудик І. І. удостоєний гранту Президента України за роботу «Оптимізація глибинного бурового обладнання та технології буріння скерованих свердловин для освоєння важкодоступних нафтогазових покладів шляхом оцінки енергетичних витрат». У цей період було започатковано дослідження в новому науковому напрямі вивчення енергетичних витрат процесу буріння свердловини, шляхів їх зменшення і продуктивного використання.

Розвивати свій науковий напрям Ігор Іванович продовжував і далі, працюючи в 2010-2011 р. на посаді старшого наукового співробітника теми Д-8-10-Ф МОН України «Удосконалення наукових основ управління технологічними процесами видобування та транспортування нафти і газу з мінімальними енерговитратами». Отримані ґрунтовні результати з дослідження розподілу енергії при бурінні скерованих свердловин лягли в основу успішно захищеної у 2011 р. докторської дисертації на тему «Розвиток наукових основ буріння скерованих свердловин із мінімальними витратами енергії».

 

 З 2012 року Чудик І. І. керує науково-дослідною роботою «Розроблення методів управління процесом спорудження скерованих свердловин в сланцевих і вугільних відкладах», метою виконання якої є розроблення науково-обґрунтованих методів управління процесами буріння і кріплення скерованих свердловин та розмежування продуктивних газових горизонтів для видобування природного газу із сланцевих і вугільних відкладів.

З 2012 року обіймаючи посаду завідувача кафедри буріння нафтових і газових свердловин, активно продовжує 33 наукові роботи і розвиває новий напрям з розроблення наукових основ оцінки ризиків розробки нафтогазових родовищ для прогнозування і порівняння енергетичних витрат на видобування нафти і газу з тим енергетичним ресурсом, який закладений в корисних запасах вуглеводневих родовищ. За результатами такого порівняння стане можливим прийняття кінцевого рішення про доцільність розробки родовищ сланцевого газу і метану вугільних пластів, нафтогазових родовищ шельфу Чорного і Азовського морів, надглибоких покладів Дніпрово-Донецької западини та важкодоступних родовищ Карпат. До сфери наукових інтересів професора належать проблеми вдосконалення і розвитку наукових основ та практичних рішень техніко-технологічного забезпечення енергоефективного спорудження нафтогазових свердловин.

Чудик І. І. опублікував понад 100 наукових статей і тез доповідей в Україні, Білорусі, Росії, Румунії, Польщі та Англії, отримав понад 20 патентів на винаходи.

За високі досягнення в науковій роботі у 2006 р. молодий вчений нагороджений дипломом і премією ОДА, у 2007 р. - відзнакою «Молодий вчений року», у 2008 р. удостоєний стипендії Кабінету Міністрів України і гранту Президента України, у 2012 р. - премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України, у 2014 р. - іменної стипендії Верховної Ради України для найталановитіших молодих вчених.

З жовтня 2017 р. - на посаді проректора з наукової роботи університету.

27 листопада 2019 року в рамках засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» в ІФОУНБ ім. І. Франка відбулася зустріч з вченим-винахідником, яку розпочала заступник директора головної книгозбірні Галина Горбань і представила присутнім гостя Клубу - Чудика Ігоря Івановича.

За допомогою мультимедійної презентації «Наукова діяльність для енергетичної і екологічної безпеки України» вчений розповів про історію, стан і перспективи розвитку нафтогазової галузі України і, зокрема, Прикарпаття, поділився актуальними проблемами та шляхами їх вирішення науковцями Технічного університету. Цікавою також була розповідь про питання техноекобезпеки Карпатського регіону.

Голова Ради ОГО ТВР України Богдан Середюк відзначив вагомий внесок молодого, перспективного галицького кмітливця в розвиток енергоефективних технологічних рішень видобутку власного газу, яка дає певні надії на майбутнє.

Теплі слова подяки винахіднику висловили у своїх виступах Президент ГО СНІО України Лідія Шляхтич, колеги по роботі, професори університету - Віктор Петренко, Едуард Кузьменко, Орест Середюк, голова ТВР цього

 

  навчального закладу Любомир Роп'як, професор ПНУ ім. В. Стефаника Мирослав Волощук, які підкреслили важливість особистих напрацювань Ігоря Івановича та його внесок у наукову діяльність університету.

Патріарх Клубу «Галицькі кмітливці» Василь Гречаник подякував Чудику І. І. за цікаву презентацію та зазначив, що видобуток нафтових і газових родовищ повинен бути власністю держави і відповідно оцінюватися.

Присутні мали можливість познайомитися з низкою наукових напрацювань та патентів вченого, які були представлені на виставці «Науковий доробок Ігоря Чудика».

Заступник директора ІФ ОУНБ ім. І. Франка Галина Горбань презентувала учасникам зібрання інтелектуальні напрацювання головної книгозбірні області за 2019 рік - соціологічну розвідку «Бібліотека і винахідники: грані співпраці» та подарувала примірник очільнику винахідницької громади нашого краю.

На завершення творчої зустрічі з Ігорем Чудиком Богдан Середюк вручив йому Диплом дійсного члена ІКТО «Галицькі кмітливці».

 

Оновлено 20-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка