КОГУЧ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
Директор Центру професійно-технічної освіти № 1 м. Івано-Франківська, «Кращий творець промислових зразків, 2017»
Когуч Наталія Василівна народилася 27 січня 1978 року у м. Бурштин Галицького району Івано-Франківської області. В 2000 році закінчила хімічний факультет ПНУ ім. В. Стефаника.
У 2012 році здобула другу вищу освіту, закінчивши Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти», за спеціалізацією управління навчальним закладом.
Трудову діяльність розпочала учителем хімії загальноосвітньої школи-інтернату № 1 м. Івано-Франківська, пізніше працювала в Угорницькій середній ЗОШ.
В квітні 2003 була переведена на посаду викладача хімії Центру професійно-технічної освіти № 1. З 2008 року - заступник директора з навчально-виховної роботи, з 2017 року і на часі працює директором цього навчального закладу.
В її послужному списку чисельні відзнаки - Грамоти управління освіти і науки Івано-Франківської ОДА (2008 р. та 2015 р.), Подяка Міністерства освіти і науки України (2015 р.), Грамота голови ОДА та обласної ради (2016 р.), Подяка Міністерства освіти і науки України (2018 р.), Подяка і Грамота міського голови (2017, 2018 рр.), Диплом переможця обласного рейтингового огляду науково-технічної творчості у номінації «Кращий творець промислових зразків 2017» і нагрудний знак «Галицький кмітливець».
В очолюваному Н. Когуч навчальному закладі постійно удосконалюють зміст професійного навчання з впровадженням новітніх технологій у виробничий процес. На його базі створено Навчально-практичний центр (НПЦ) з підготовки учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів, підвищення кваліфікації фахівців швейних підприємств, перепідготовки незайнятого населення.
В Центрі підтримують і розвивають творчу ініціативу учнів, сприяють розвитку професійного мислення, дають можливість молоді розробляти і створювати авторські роботи: зачіски, моделі, колекції одягу. Тут успішно працюють зразкові колективи театр-студії художнього дизайну «Стиль і мода», (керівник Скрипка Н. М.) та «Veritas», (керівник Бірчинська Л. С.).
Під керівництвом Когуч Н. В. навчальний заклад був удостоєний І місця у Всеукраїнському конкурсі серед тих, хто готує кадри для легкої промисловості - «Прорив легкої промисловості», який проводився в м. Харкові, з колекцією одягу для працівників музеїв (авторська колекція гуртка дизайн-студії «Veritas»).
Інноваційні ідеї модельєрів-однодумців отримали схвальні відгуки на конкурсах вітчизняного і міжнародного рівня. Зокрема, у 2018 р., колектив презентував свої авторські вироби на етнофестивалі Край*Ка, брав участь в XII Міжнародному Бієнале Художнього Текстилю «Скіфія» (дизайн-студія «Стиль і мода»).
Центр професійно-технічної освіти № 1 є постійним учасником різноманітних виставок і конкурсів. Його експозиції, присвячені святкуванню Дня міста, завжди вражають відвідувачів, гостей і жителів Івано-Франківська вишуканістю, сміливим дизайном та естетичним смаком.
«Кращий навчальний заклад з підготовки робітничих кадрів» (директор Когуч Н. В.) - так був відзначений цей колектив на церемонії нагородження лідерів економічного розвитку міста «Тріумф-2017».
14 березня 2019 року творчу зустріч з п. Наталією розпочала директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Людмила Бабій, яка ознайомила присутніх з роботою та досягненнями Інтелект-клубу «Галицькі кмітливці», що діє при книгозбірні, а також представила присутнім гостю.
За допомогою відеофільму, Когуч Н. В. презентувала навчальний заклад, який очолює, ознайомила з викладачами і студентами, окреслила можливості для розвитку особистих талантів.
Під час навчання у Центрі учні проходять всі етапи виготовлення одягу - від створення моделей до їх декорування, де у спритних руках звичайний клаптик тканини перетворюється у неповторний витвір мистецтва. Навчальний заклад готує справжніх майстрів індустрії моди, образ яких довершують перукарі, візажисти, манікюрниці, а також адміністратори салонів краси, ательє з ремонту і пошиття одягу, перукарень, офісів, готелів і ресторанів.
У своєму виступі заступник директора Галина Олійник відмітила, що матеріально-технічна база є невід'ємним компонентом розвитку Центру із застосуванням сучасного модифікованого обладнання, яке відзначається високою швидкістю, низьким рівнем шуму, мінімальною вібрацією та простотою обслуговування. Завдяки цьому швидко та якісно виготовляються вироби у швейних майстернях навчального закладу. Вона зауважила, що молоді швачки допомагають нашим бійцям в зоні АТО з пошиттям одягу, а також звернула увагу на виставку учнівських робіт, яка була розгорнута для усіх присутніх.
Справжнім відкриттям для гостей стала демонстрація колекцій одягу театру-студії «Стиль і мода», де глядачі мали змогу побачити колекцію модного верхнього весняного одягу, легкі літні наряди та сучасний український костюм з елементами автентичної народної вишивки. Усі моделі були виконані самими учнями з високою майстерністю, смаком та почуттям прекрасного.
Голова обласної громадської організації ТВР України Богдан Середюк у своєму виступі зазначив, що приємно бачити нашу талановиту, креативну та творчу молодь. Адже колекції одягу, які створюються в стінах училища, захищені 10 патентами України на промислові зразки (6 патентів на колекцію суконь з використанням вишивки стрічками і 4 - на колекцію одягу для працівників готельно-туристичного комплексу «Буковель»). В перспективі - розробка колекції одягу для працівників художнього музею.
Президент ГО СНІО України Лідія Шляхтич побажала Н. Когуч подальших успіхів у професійній сфері, а також подякувала колективу ОУНБ ім. І. Франка за вдало організований захід.
Зі словами захоплення роботою колективу викладачів і учнів ЦПТО № 1 виступив професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтва ПНУ ім. В. Стефаника, Заслужений діяч мистецтв України Б. І. Губаль, який відмітив, що презентовані вишукані речі з етномотивами осучаснюють одяг, вдало поєднуючи кольори у виробах.
Цікавим завершенням заходу став показ колекції молодіжного святкового одягу під керівництвом старшого викладача кафедри дизайну і теорії мистецтва ПНУ ім. В. Стефаника п. Світлани Повшик та її вихованців. Колишні студенти ЦПТО № 1 Марія Дзіворонюк та Олеся Безверхів презентували авторські колекції «Чічері», «Метаморфози» та «Калинові».
На завершення засідання Богдан Середюк вручив Наталії Когуч Диплом дійсного члена Інтелект-Клубу «Галицькі кмітливці» та щорічний каталог найвагоміших винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій «Інтелектуальний продукт вчених, винахідників і раціоналізаторів Прикарпаття», випуск 9.