Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

КОГУЧ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНАДиректор Центру професійно-технічної освіти № 1 м. Івано-Франківська, «Кращий творець промислових зразків, 2017»

Когуч Наталія Василівна народилася 27 січня 1978 року у м. Бурштин Галицького району Івано-Франківської області. В 2000 році закінчила хімічний факультет ПНУ ім. В. Стефаника.

У 2012 році здобула другу вищу освіту, закінчивши Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти», за спеціалізацією управління навчальним закладом.

Трудову діяльність розпочала учителем хімії загальноосвітньої школи-інтернату № 1 м. Івано-Франківська, пізніше працювала в Угорницькій середній ЗОШ.

В квітні 2003 була переведена на посаду викладача хімії Центру професійно-технічної освіти № 1. З 2008 року - заступник директора з навчально-виховної роботи, з 2017 року і на часі працює директором цього навчального закладу.

 В її послужному списку чисельні відзнаки - Грамоти управління освіти і науки Івано-Франківської ОДА (2008 р. та 2015 р.), Подяка Міністерства освіти і науки України (2015 р.), Грамота голови ОДА та обласної ради (2016 р.), Подяка Міністерства освіти і науки України (2018 р.), Подяка і Грамота міського голови (2017, 2018 рр.), Диплом переможця обласного рейтингового огляду науково-технічної творчості у номінації «Кращий творець промислових зразків 2017» і нагрудний знак «Галицький кмітливець».

В очолюваному Н. Когуч навчальному закладі постійно удосконалюють зміст професійного навчання з впровадженням новітніх технологій у виробничий процес. На його базі створено Навчально-практичний центр (НПЦ) з підготовки учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів, підвищення кваліфікації фахівців швейних підприємств, перепідготовки незайнятого населення.

В Центрі підтримують і розвивають творчу ініціативу учнів, сприяють розвитку професійного мислення, дають можливість молоді розробляти і створювати авторські роботи: зачіски, моделі, колекції одягу. Тут успішно працюють зразкові колективи театр-студії художнього дизайну «Стиль і мода», (керівник Скрипка Н. М.) та «Veritas», (керівник Бірчинська Л. С.).

Під керівництвом Когуч Н. В. навчальний заклад був удостоєний І місця у Всеукраїнському конкурсі серед тих, хто готує кадри для легкої промисловості - «Прорив легкої промисловості», який проводився в м. Харкові, з колекцією одягу для працівників музеїв (авторська колекція гуртка дизайн-студії «Veritas»).

Інноваційні ідеї модельєрів-однодумців отримали схвальні відгуки на конкурсах вітчизняного і міжнародного рівня. Зокрема, у 2018 р., колектив презентував свої авторські вироби на етнофестивалі Край*Ка, брав участь в XII Міжнародному Бієнале Художнього Текстилю «Скіфія» (дизайн-студія «Стиль і мода»).

Центр професійно-технічної освіти № 1 є постійним учасником різноманітних виставок і конкурсів. Його експозиції, присвячені святкуванню Дня міста, завжди вражають відвідувачів, гостей і жителів Івано-Франківська вишуканістю, сміливим дизайном та естетичним смаком.

«Кращий навчальний заклад з підготовки робітничих кадрів» (директор Когуч Н. В.) - так був відзначений цей колектив на церемонії нагородження лідерів економічного розвитку міста «Тріумф-2017».

 

14 березня 2019 року творчу зустріч з п. Наталією розпочала директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Людмила Бабій, яка ознайомила присутніх з роботою та досягненнями Інтелект-клубу «Галицькі кмітливці», що діє при книгозбірні, а також представила присутнім гостю.

За допомогою відеофільму, Когуч Н. В. презентувала навчальний заклад, який очолює, ознайомила з викладачами і студентами, окреслила можливості для розвитку особистих талантів.

Під час навчання у Центрі учні проходять всі етапи виготовлення одягу - від створення моделей до їх декорування, де у спритних руках звичайний клаптик тканини перетворюється у неповторний витвір мистецтва. Навчальний заклад готує справжніх майстрів індустрії моди, образ яких довершують перукарі, візажисти, манікюрниці, а також адміністратори салонів краси, ательє з ремонту і пошиття одягу, перукарень, офісів, готелів і ресторанів.

У своєму виступі заступник директора Галина Олійник відмітила, що матеріально-технічна база є невід'ємним компонентом розвитку Центру із застосуванням сучасного модифікованого обладнання, яке відзначається високою швидкістю, низьким рівнем шуму, мінімальною вібрацією та простотою обслуговування. Завдяки цьому швидко та якісно виготовляються вироби у швейних майстернях навчального закладу. Вона зауважила, що молоді швачки допомагають нашим бійцям в зоні АТО з пошиттям одягу, а також звернула увагу на виставку учнівських робіт, яка була розгорнута для усіх присутніх.

Справжнім відкриттям для гостей стала демонстрація колекцій одягу театру-студії «Стиль і мода», де глядачі мали змогу побачити колекцію модного верхнього весняного одягу, легкі літні наряди та сучасний український костюм з елементами автентичної народної вишивки. Усі моделі були виконані самими учнями з високою майстерністю, смаком та почуттям прекрасного.

Голова обласної громадської організації ТВР України Богдан Середюк у своєму виступі зазначив, що приємно бачити нашу талановиту, креативну та творчу молодь. Адже колекції одягу, які створюються в стінах училища, захищені 10 патентами України на промислові зразки (6 патентів на колекцію суконь з використанням вишивки стрічками і 4 - на колекцію одягу для працівників готельно-туристичного комплексу «Буковель»). В перспективі - розробка колекції одягу для працівників художнього музею.

Президент ГО СНІО України Лідія Шляхтич побажала Н. Когуч подальших успіхів у професійній сфері, а також подякувала колективу ОУНБ ім. І. Франка за вдало організований захід.

Зі словами захоплення роботою колективу викладачів і учнів ЦПТО № 1 виступив професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтва ПНУ ім. В. Стефаника, Заслужений діяч мистецтв України Б. І. Губаль, який відмітив, що презентовані вишукані речі з етномотивами осучаснюють одяг, вдало поєднуючи кольори у виробах.

Цікавим завершенням заходу став показ колекції молодіжного святкового одягу під керівництвом старшого викладача кафедри дизайну і теорії мистецтва ПНУ ім. В. Стефаника п. Світлани Повшик та її вихованців. Колишні студенти ЦПТО № 1 Марія Дзіворонюк та Олеся Безверхів презентували авторські колекції «Чічері», «Метаморфози» та «Калинові».

На завершення засідання Богдан Середюк вручив Наталії Когуч Диплом дійсного члена Інтелект-Клубу «Галицькі кмітливці» та щорічний каталог найвагоміших винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій «Інтелектуальний продукт вчених, винахідників і раціоналізаторів Прикарпаття», випуск 9.

 

Оновлено 25-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка