Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ПЮРИК ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ



Вчений-винахідник, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургічної стоматології ІФНМУ, лауреат обласної премії ТВР і СНІО України ім. Г. Терсенова 2018 року

Пюрик Василь Петрович народився 8 лютого 1952 року в смт. Куликів, що на Львівщині. Здобувши вищу освіту в Львівському медичному інституті, з 1973 по 1980 рік працює лікарем-стоматологом відділкової лікарні Львівської залізниці, а з 1980 по 1982 рік - клінічним ординатором кафедри хірургічної стоматології Львівського медичного інституту.

На шляху набуття знань у 1984 році на базі Військово-медичної Академії ім. С. М. Кірова Пюрик В. П. проходить тематичне вдосконалення викладачів із циклу «Вибрані питання щелепно-лицевої хірургії».

В 1985 році в Московському ОНДІ досвідчений хірург освоює методику кісткової пластики сегментарного дефекту нижньої щелепи, а у 1987 році поповнює знання на факультеті підвищення кваліфікації при Московському стоматологічному інституті із спеціальності «Хірургічна стоматологія». Захищає дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук на тему: «Мієлохондропластика кісткових порожнин щелеп». Свої наукові дослідження вчений пов'язує з найактуальнішими проблемами клінічної медицини та лікуванням важкохворих пацієнтів, зокрема досліджує патології кісток лицевого черепа, щелепно-лицевої ділянки.

В 1992 - стає докторантом Українського медичного університету при кафедрі хірургічної стоматології, де успішно захистив дисертацію на тему: «Трансплантація кісткового мозку при лікуванні пародонтиту і кісткових порушень щелеп».

Пюрик В. П. вливається в сім'ю науковців ІФМУ, в стінах якого проходить десятилітній шлях асистента кафедри хірургічної стоматології і в 1996 році, уже як професор, очолює цю кафедру.

Вчений активно включається в громадську діяльність, обирається першим заступником обласного наукового товариства стоматологів, членом редакції науково-практичних журналів «Современная стоматология», «Архів клінічної медицини». Займаючись важливими науковими дослідженнями, концентрує увагу на проблемах вивчення стану тканин пародонту у жителів Івано-Франківської області, удосконаленні хірургічних методів лікування генералізованого пародонтиту і використання трансплантації кісткового мозку для заміщення дефектів кісткової тканини та використання стовбурових клітин для лікування кісткових дефектів щелеп.

Наслідуючи канон Конфуція Василь Петрович здобуває фахову інформацію у Кракові, Києві, Одесі, Львові, Москві і Санкт-Петербурзі, читає лекції в Гданську, освоює роботу із найбільш відомими в світі імплантатами системи «Бранемарк», «Остеоплант», «Т.В.R», «Альфа-Біо», «U-імпл», виступає з доповідями на VI, і VII Всесоюзних, VI і VII Українських та І Молдавському з'їздах стоматологів, бере участь в ХVІІІ конгресі Міжнародної асоціації щелепно-лицевих хірургів, І і ІІ Українському Міжнародному конгресах «Стоматологічна імплантація Остеоінтеграція», міжнародних конференціях щелепно-лицевих хірургів, морфологів, гематологів, ендокринологів.

Під керівництвом професора В. Пюрика в Івано-Франківську відбулися міжнародні науково-практичні конференції «Сучасні технології щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології» в 2005р, 2010 і 2015 роках які отримали високу оцінку провідних хірургів-стоматологів та щелепно-лицевих хірургів України і міжнародної наукової громадськості.

Як лікар вищої категорії, оперуючий хірург, який володіє оперативними методиками різноманітної категорії складності, у своїй практичній роботі використовує найсучасніші методи діагностики і лікування стоматологічних захворювань хірургічного профілю, завжди добре і чуйно ставиться до хворих, наслідує одну із найзаповітніших заповідей Гіппократа «Не нашкодь». Під керівництвом професора медичних наук захищені 9 кандидатських дисертацій, успішно готуються докторська і 3 пошукові роботи.

Василь Петрович користується великим авторитетом серед наукової і винахідницької спільноти, веде громадську діяльність. Є членом редакційних рад науково-практичних журналів «Архів клінічної медицини» (Івано-Франківський медичний університет), науково-практичного журналу «Галицький лікарський вісник», Член Вченої Ради, член наукової комісії, центральної методичної комісії стоматологічного факультету, член спеціалізованої Вченої Ради, член наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка, Член Української Асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів.

За заслуги в розвитку медицини і лікувальної практики відомий доктор медичних наук нагороджений Почесною Грамотою Міністра охорони здоров'я України. Його творчий доробок становить біля 350 опублікованих наукових робіт, 68 патентів України на винаходи і корисні моделі, біля десяти нових винахідницьких рішень знаходяться на стадії експертизи, більше 30 інформаційних листків, монографія у співавторстві, понад 20 навчальних та навчально-методичних посібників.

У серпні 2018 р. вчений-винахідник відзначений обласною премією ТВР ім. Г. Терсенова за комплексну розробку «Клініка, діагностика, лікування патологічних станів зубощелепової системи, які викликають або супроводжуються втратою кісткової тканини».

 

21 листопада 2018 року в рамках засідання Інтелектуального Клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» відбулася творча зустріч з видатним науковцем.

Засідання Інтелект-клубу відкрила директор ОУНБ ім. І. Франка Л. В. Бабій, яка представила присутнім гостя. У своєму виступі Людмила Василівна наголосила, що уже впродовж 16 років успішно втілюється проект «Інтелектуальний клуб творчих особистостей «Галицькі кмітливці», який реалізується на базі головної книгозбірні області. Саме він є осередком для спілкування вчених, фахівців, обдарованої молоді та громадськості краю. В рамках засідань було організовано біля 60 зустрічей з авторами наукових відкриттів і творчих проектів, династіями винахідників, ювілеїв наукових шкіл, презентацій досліджень кафедр провідних вищих навчальних закладів м. Івано-Франківська, які згуртовують еліту Прикарпаття у плідне коло однодумців. Одним з таких і є висококваліфікований хірург-стоматолог, відомий винахідник-дослідник - Василь Пюрик, творчий доробок якого на сьогодні досить вагомий, має свою наукову школу.

Людмила Василівна запросила до слова професора, який на основі мультимедійної презентації розповів про кафедру хірургічної стоматології, охоче поділився своїми напрацюваннями та успіхами в сфері медицини. Василь Петрович цікаво і доступно ознайомив присутніх з основним напрямком та галузями роботи кафедри: травматологія і запальні процеси щелепно-лицевої ділянки, хірургічне лікування генералізованого пародонтиту, підвищення ефективності діагностики лікування хворих із патологічними станами, які супроводжуються втратою кісткової тканини щелеп, корекція порушень мікроциркуляції і гемостазу при різних патологічних станах. Вчений також розповів про найсучасніші методи діагностики і лікування стоматологічних захворювань хірургічного профілю використовує у своїй практиці.

Особливі заслуги Василя Пюрика у галузі стоматології у своєму слові відзначив Голова обласної громадської організації ТВР України Богдан Іванович Середюк. Він наголосив, що саме таким унікальним талантом лікаря-хірурга наділив науковця сам Всевишній, адже на його прикладі вивчилось і виховалось не одне покоління молодих фахівців.

У своєму виступі Президент обласної громадської організації СНІО України Лідія Михайлівна Шляхтич відмітила, що практична діяльність вченого-винахідника упродовж 45 років дала змогу не тільки опанувати основні навички оперативних втручань при травмах та захворюваннях черепно-лицевої ділянки, але й творчо осмислювати їх причини і наслідки та дивувати науковий світ і колег нетрадиційними підходами та унікальними вирішеннями здавалось би не вирішуваних проблем в хірургічній стоматології.

Зі щирими словами вітання виступили колеги-фахівці професор Геник С. М., доцент Проць Г. Б., завуч кафедри хірургічної стоматології Л. З. Деркач, а також лікар-стоматолог, громадсько-просвітницький діяч М. Д. Кардащук. Вони зазначили, що таланту і благородній праці Василя Пюрика варто низько поклонитись.

Своїми думками поділилися професори Кузьменко Е. В., Гречаник В. П., народний артист України, професор М. Я. Кривень та журналіст І. Гаврилович, які побажали вченому-винахіднику, щоб ще яскравіше палав вогник його інтелекту, розгорявся багаттям нових творчих надбань в галузі медичної стоматології.

На завершення зустрічі Богдан Середюк та Людмила Бабій вручили Василю Петровичу Пюрику Диплом, посвідчення, нагрудний знак та пам'ятний буклет дійсного члена клубу, а також цінний подарунок від п. Марії Волосовської.

 

Оновлено 20-01-2025
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка