Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ОЖОГАН ЗІНОВІЙ РОМАНОВИЧВчений-винахідник, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри ортопедичної стоматології Івано-Франківської національного медичного університету

Зіновій Романович Ожоган народився 13 вересня 1970 року. Закінчивши у 1987 році Надвірнянську середню школу № 3 із золотою медаллю, через рік поступив на стоматологічний факультет Івано-Франківського медичного інституту, який закінчив з відзнакою. Вже під час навчання займався науковою роботою, визнавався призером і переможцем студентських конференцій. Після закінчення магістратури за спеціальністю «Стоматологія», став асистентом кафедри ортопедичної стоматології, захистив кандидатську дисертацію «Клініко-експериментальне обґрунтування вдосконалених ортопедичних заходів при комплексному лікуванні захворювань пародонту».

У 1998 році був призначений завідувачем кафедри ортопедичної стоматології, де вже в 2001 році як керівник виконав і захистив комплексну науково-дослідну роботу кафедри: «Клініко-експериментальне обґрунтування удосконалених і нових методів ортопедичного лікування хворих із зубо-щелеповою патологією».

2003 року захищає докторську дисертацію «Клініко-експериментальне обґрунтування ортопедичного методу лікування знімними мостоподібними протезами з дискретним часом фіксації».

З колективом кафедри, яку очолює вчений-винахідник, вирішує надзвичайно важливі проблеми покращення і вдосконалення методів лікування хворих з частковою та повною відсутністю зубів, захворюваннями тканин пародонту та деформаціями зубних рядів. Теоретичні і практичні напрацювання дозволили провести міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасний стан і актуальні проблеми ортопедичної стоматології», яка викликала широкий резонанс у наукових колах.

За успіхи на винахідницькій та науковій ниві нагороджений спільною грамотою Голови Івано-Франківської ОДА і Голови обласної ради.

У 2018 р. професор Ожоган Зіновій Романович нагороджений Почесною відзнакою «Асоціації стоматологів України» за професіоналізм та милосердя - «Орденом Святої Аполонії».

 

23 травня 2018 року в рамках засідання Інтелектуального Клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» відбулася творча зустріч з Зіновієм Романовичем Ожоганом.

Засідання Інтелект-клубу відкрив голова Ради Івано-Франківської обласної громадської організації ТВР України Богдан Іванович Середюк, який представив присутнім гостя - Зіновія Романовича Ожогана. Він розповів про науковий доробок професора, який становить понад 500 наукових праць, більше 50 патентів України на винаходи і корисні моделі, кілька десятків раціоналізаторських пропозицій, інформаційних листів та навчально-методичних посібників з ортопедичної стоматології, чисельні публікації в провідних українських та зарубіжних журналах.

 У своєму виступі на зустрічі Зіновій Романович зазначив, що науковці, лікарі-стоматологи Івано-Франківщини, України і зарубіжних країн мають можливість тісного спілкування та обміну досвідом. За допомогою мультимедійної презентації вченого на тему: «Сучасні наукові підходи і методики у стоматології» присутні мали нагоду наочно ознайомитися з новими досягненнями та сучасними технологіями у стоматології, які розроблені на базі ІФНМУ. Це вивчення стану пародонту у хворих з частковими дефектами зубних рядів та розробка методів комплексного і ортопедичного лікування захворювань пародонту незнімними та знімними конструкціями зубних протезів.

Директор ОУНБ ім. І. Франка Бабій Л. В. відзначила вагомий внесок Президента Асоціації стоматологів Івано-Франківщини Зіновія Ожогана в розвиток стоматології на Прикарпатті, надання стоматологічної допомоги населенню, подякувала за цікаву презентацію та книги подаровані бібліотеці і побажала нових звершень в галузі стоматології, успішної роботи на користь України.

Відомий лікар, професор Степан Миколайович Геник зазначив, що Зіновій Романович є членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертаційних робіт при Івано-Франківському національному медичному університеті та Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького, член Асоціації стоматологів України та Європейської асоціації стоматологів. Приймає активну участь у наукових конференціях та з'їздах, які проводяться на Україні та за кордоном.

Голова Ради обласної громадської організації ТВР України Богдан Середюк та директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій відзначили вагомий внесок галицького кмітливця та вручили нагрудний знак і Диплом дійсного члена ІКТО «Галицькі кмітливці», книгу «Інтелектуальний продукт вчених, винахідників і раціоналізаторів Прикарпаття».

Теплі слова подяки вченому-винахіднику висловила президент Івано-Франківської обласної громадської організації СНІО України Лідія Михайлівна Шляхтич.

Присутні мали можливість познайомитися з низкою наукових напрацювань, які були представлені на виставці «Науковий доробок Зіновія Романовича Ожогана».

 

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка