Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

БУРДА МИРОСЛАВ ЙОСИПОВИЧВчений-винахідник, доцент кафедри «Зварювання конструкцій та відновлення деталей машин» ІФНТУНГ, фахівець з проблем тертя, зношування та відновлення деталей машин і механізмів

Бурда Мирослав Йосипович народився 8 травня 1955 року в Івано-Франківську (тодішньому Станіславі). Після закінчення середньої школи № 13, з 1972 по 1977 роки навчається в Івано-Франківському інституті нафти і газу, з яким практично пов'язав свій життєвий шлях. Спочатку - трирічна праця на заводі «Індуктор» в якості інженера з обладнання і заступника головного механіка. А з 1980 року перейшов на роботу до університету: інженер, старший інженер, молодший науковий співробітник. У 1999 році став доцентом кафедри зносостійкості та відновлення деталей машин ІФНТУНГу.

Науковий доробок вченого-винахідника становить 45 наукових праць, навчально-методичних розробок і 130 винаходів. захищених авторськими свідоцтвами колишнього СРСР та патентами України. За розробку конструкції бурового замка із зносостійкою поверхнею вчений нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ колишнього СРСР у 1987 році, а в 1988 році за перший упроваджений винахід удостоєний нагрудного знаку «Изобретатель СССР».

Разом з однодумцями-винахідниками Мирослав Бурда має розробки, що стосуються створення та використання в парах тертя карбідкремнієвих керамічних матеріалів, вагомість яких забезпечили їх широке використання низкою підприємств області та країни.

28 березня 2018 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках засідання Інтелектуального Клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» відбулася творча зустріч з Мирославом Йосиповичем Бурдою, яку відкрила директор головної книгозбірні області Бабій Л. В. та представила присутнім гостя, розповіла про його науковий доробок.

Вчений зазначив, що найбільш цікава галузь для нього - трибологія: наука про тертя та зношування, винаходи в якій були представлені на зустрічі за допомогою мультимедійної презентації.

Саме з огляду на вагомість напрацювань науковець є постійним учасником міжнародних конференцій і симпозіумів.

Мирослав Бурда дбає про підготовку винахідницького резерву. Більше десятка винаходів були зроблені у співпраці і співавторстві зі студентами, яких він навчає та залучає до інтелектуальної діяльності, створивши власну наукову школу.

Голова Ради Івано-Франківської обласної громадської організації ТВР України Богдан Іванович Середюк відзначив вагомий внесок галицького кмітливця в галузі конструкції різних вузлів тертя, технології нанесення покрить триботехнічного призначення, фінішної антифрикційної безабразивної обробки (ФАБО).

За традицією він вручив вченому Диплом дійсного члена ІКТО «Галицькі кмітливці».

Теплі слова подяки винахіднику, колезі висловили президент Івано-Франківської обласної громадської організації СНІО України Шляхтич Л. М., професори ІФНТУНГ Копей Б. В., Петренко В. П., Гречаник В. П., а також викладачі та студенти ІФППЛ, ВПУ № 13, професійного будівничого ліцею та училища № 21.

Присутні мали можливість познайомитися з низкою наукових напрацювань, які були представлені на виставці «Науковий доробок Мирослава Бурди».

 

 

Оновлено 25-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка