Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Головне управління статистики в Івано-Франківській області (керівник – Бліннікова Олена Володимирівна)Управління статистики було організовано 1939 року в зв'язку з утворенням Станіславської області.

Сьогодні Головне управління статистики в Івано-Франківській області утворюють структури обласного та районного (міського) рівнів. Очолює його досвідчений фахівець, викладач вищої школи, автор програмних комплексів, громадський діяч і консультант  Бліннікова Олена Володимирівна.

Під керівництвом О. В. Бліннікової команда професіоналів проводить державні статистичні спостереження за соціально-економічними і демографічними процесами, екологічною ситуацією в області, робить всебічний аналіз рівня життя населення, комплексну оцінку стану ринку праці, обстеження сільських територій та населення (домогосподарств).

Здійснюється моніторинг інформаційних потреб користувачів, забезпечується їх вільний доступ до статистичних матеріалів, а також реалізовується багато інших завдань.

На підставі отриманих даних виконуються статистичні роботи та готуються публікації. Про результати досліджень громадськість інформується, зокрема, через бюлетені, збірники, експрес-випуски, прес-випуски, доповіді, буклети. Наприклад, у 2015 році підготовлено 52 збірники, понад 500 бюлетенів, 34 економічні доповіді, 10 буклетів, а також вперше видано щорічник „Івано-Франківськ. 2014".

Ознайомитися з діяльністю Головного управління статистики в Івано-Франківській області зацікавлені мали нагоду на черговому засіданні Інтелектуального клубу творчих особистостей, яке відбулося 4 грудня 2015 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка і було приурочене до Дня працівників статистики України.  

Захід відкрила директор ОУНБ ім. І. Франка, співголова ІКТО Людмила Василівна Бабій. Вона привітала колектив управління з нагоди професійного свята і представила запрошеним його керівника - Олену Володимирівну Бліннікову, яка розповіла про основні функції цієї установи.

Детально процес і принципи статистичного виробництва та напрямки поширення інформації представила аудиторії перший заступник начальника управління Юлія Олександрівна Макар за допомогою мультимедійної презентації „Статистика і користувач".

Нові друковані видання спеціалісти Головного управління статистики представили під час зустрічі на виставці „Офіційна статистика - основне джерело надійної інформації".

Про роль статистики в житті суспільства, наукових дослідженнях, навчальному процесі тощо вели мову відомі вчені Івано-Франківщини Іван Федорович Баланюк, Михайло Васильович Щурик, Василь Петрович Гречаник, заступник директора департаменту економіки Василь Васильович Насадюк, начальник Управління освіти і науки м. Івано-Франківська Наталія Петрівна Микула, головний спеціаліст управління дошкільної та загальносередньої освіти Департаменту освіти та науки ОДА Наталія Михайлівна Фігач, голови обласних організацій ТВР і СНІО України Богдан Іванович Середюк і Лідія Михайлівна Шляхтич, директор обласної бібліотеки для дітей Ірина Ярославівна Тацакович, колишній керівник Головного управління статистики Дмитро Іванович Вівчар. З нагоди професійного свята звучали вітальні слова та теплі побажання відданим своїй нелегкій справі працівникам.

Результатами діяльності Головного управління статистики користуються різні організації, структури, відомства, навчальні заклади, громадські об'єднання, тож ця установа розширює і зміцнює стосунки з партнерами, в тому числі і з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І. Франка. З впровадженням комп'ютерних технологій користувач може отримати корисну інформацію про друковані видання, підготовлені фахівцями статистики, й на веб-сайті нашої книгозбірні.

Під час зустрічі два збірники - „Івано-Франківська область. 2014" та „Івано-Франківськ. 2014"  - ОУНБ ім. І. Франка отримала в подарунок для своїх читачів.

А для юних мешканців міста і області працівники Головного управління статистики передали понад двісті примірників оригінально оформленої книжечки „Яблуко чи морозиво? Статистика", виданої в рамках проекту TWINNING у співпраці з Державною службою статистики України.

До цього заходу спеціалісти відділу економіко-виробничої літератури організували книжкову виставку з фондів ОУНБ ім. І. Франка „Статистика: теорія і практика", запропонувавши для ознайомлення монографії, навчальні посібники, практикуми та інші джерела.

Святкового настрою фахівцям управління статистики, а також усім присутнім додали музичні твори у виконанні соліста обласної філармонії, керівника оркестру народної музики „Бревіс", скрипаля Ярослава Петровича Бибика.

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка