Заміховський Леонід Михайлович
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, дійсний член Української нафтогазової академії
Наукові інтереси
діагностика та сучасні інформаційні технології в техніці і соціумі
Державні нагороди
«Відмінник освіти» МОН України
Почесна відзнака «За заслуги перед Прикарпаттям»
Медаль «За заслуги перед ІФНТУНГ»
Орден «Золота зірка Слави» Української технологічної академії
Орден «Знак пошани» Української Технологічної Академії
Почесна грамота МОН України
Грамоти Івано-Франківської ОДА і обласної ради
Грамоти Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Заміховський Леонід Михайлович - фахівець з технічної діагностики і інформаційних технологій, машин та агрегатів нафтової і газової промисловості. Його наукова школа «Діагностика та сучасні інформаційні технології в техніці та соціумі» має багато учнів та послідовників: під керівництвом професора захищено 14 кандидатських і 1 докторська дисертації, вийшло у світ 8 монографій, 7 навчальних посібників та понад 400 опублікованих наукових праць.
Зустріч з науковцем в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» відбулася 11 червня 2015 р.
Поспілкуватися з вченим-винахідником прийшли його колеги, друзі, знайомі, дійсні члени Клубу, студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, читачі.
Відкрила засідання Клубу директор ІФОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій, яка представила гостя запрошеним на зустріч та звернула увагу на те, що колискою талановитої творчої особистості було мальовниче гірське селище Вигода Долинського району Івано-Франківської області, де він народився.
Доцент кафедри, кандидат технічних наук С.В. Зікратий за допомогою мультимедійної презентації розповів про деякі цікаві сторінки біографії вченого. Вищу освіту Леонід Михайлович здобув у Івано-Франківському інституті нафти і газу. Трудову діяльність розпочав на кафедрі автоматизації виробничих процесів цього ж ВНЗ.
У 1979-1986 рр. працював в Івано-Франківському відділі Центрального науково-дослідного інституту «Моноліт». Повернувшись в Інститут нафти і газу, обіймав посади старшого наукового співробітника, завідувача галузевої науково-дослідної лабораторії вібродіагностики, а в 1995 р. був обраний завідувачем кафедри комп'ютерних технологій в системах управління та автоматики.
Гість зустрічі виклав власне бачення багатьох проблем нафтогазової галузі та суспільного життя сучасної України, розповів про плани на майбутнє.
Леонід Михайлович також відзначив, що робота Інтелектуального Клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливі» дає змогу познайомитися з науковою спільнотою Івано-Франківщини різних напрямків діяльності, поділитися думками та обговорити існуючі проблеми.
Мешканці області пишаються здобутками свого краянина. Це засвідчили виступи голови обласної організації ТВР Богдана Середюка, директора ОУНБ Людмили Бабій, членів клубу «Галицькі кмітливці» Віктора Петренка, Василя Гречаника, друзів Андрія Олійника та Василя Радиша. Вони дали високу оцінку науковим розробкам Л.М. Заміховського для подальшого розвитку нафтогазової справи України, його друкованим працям для виховання майбутніх фахівців галузі, висловлювали щирі слова глибокої поваги до його людських якостей.
Учні вченого говорили про нього як про керівника, який має талант і дар спілкування, переконання.
Запрошений на зустріч завідувач кафедри комп'ютерної інженерії і електроніки Прикарпатського університету С.П. Новосядлий розповів, що колись Технічний університет виник з Львівської політехніки, а тепер досягнув вагомих перемог у науці і змагається за отримання Університетом статусу дослідницького.
На завершення Заміховському Л.М. вручили електронний читацький квиток та диплом дійсного члена Інтелектуального Клубу «Галицькі кмітливці».
Вчений також подарував головній книгозбірні 26 наукових праць, серед яких монографії, конспекти лекцій, навчальні посібники та підручники.