Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Середюк Нестор МиколайовичНестор Миколайович Середюк - доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини № 2 та медсестринства Івано-Франківського національного медичного університету, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук технологічної кібернетики України.

Зустріч з вченим, практикуючим лікарем з міжнародним визнанням, науковим керівником обласного клінічного кардіологічного диспансеру в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей відбулася  27 лютого 2014 року.

Захід розпочався поетичними рядками голови обласної організації ТВР України Богдана Середюка, які він присвятив полеглим на Майдані Незалежності. Запрошені на зустріч вшанували їх хвилиною мовчання.

Директор ОУНБ ім. І Франка Людмила Бабій представила  гостя присутнім і запросила до перегляду колекції книг та статей з наукового доробку вченого-винахідника Нестора Середюка.

В активі творчої особистості - понад 600 публікацій, тридцять монографій, підручників та навчальних посібників, біля двох десятків винаходів, більше двадцяти раціоналізаторських пропозицій.

Вагома частка його розробок стосується новітніх медичних технологій лікування гострих коронарних синдромів та серцевої недостатності.

А Народився Н. М. Середюк 19 вересня 1941 року в с. Старуня Богородчанського району. Його шлях у медицину й науку розпочинався з медичного училища нашого міста. Вищу освіту здобував у Івано-Франківському медичному інституті,   а з 1969 року з цим навчальним закладом він пов'язав своє життя, трудову і дослідницьку діяльність.

Створив наукову школу: під його керівництвом захищено 5 докторських і 35 кандидатських дисертацій.

Шодня приходить на допомогу мешканцям Івано-Франківська, області, а своїх односельчан та мешканців довколишніх сіл щосуботи впродовж року безкоштовно приймав і консультував після того пам'ятного дня - 18 листопада 2007 р., коли була відкрита лікарська амбулаторія сімейної медицини в с. Старуня.

Н. М. Середюк підготував і демонстрував на зустрічі з краянами мультимедійну презентацію, в якій відтворив незабутні миті свого життя і професійної діяльності, співпраці і спілкування з наставниками, колегами, друзями, земляками, родиною.

Він представив основні напрямки наукових досліджень кафедри, досягнення і можливості сучасної кардіології, розповів про організацію обласного клінічного кардіодиспансеру, участь у міжнародних дослідженнях, симпозіумах, конгресах, зустрічах.

Вчені Прикарпаття Ігор Вакалюк, Лариса Ковальчук, Василь Ткач, Богдан Остафійчук, Віталій Середюк, Руслана Середюк, голова обласної організації СНІО України Лідія Шляхтич, голова сільської ради с. Старуня Іван Мосюк, друг дитинства Дмитро Лукань відзначили високий професіоналізм Нестора Миколайовича, його працьовитість, цілеспрямованість і пунктуальність в науці, людяність, підтримку громади села, готовність прийти на допомогу.

Подякувала дідусеві за його любов, увагу та доброту і внучка Мартуся.

Особливий дарунок Нестору Миколайовичу підготував Богдан Середюк. До цієї події в Клубі він видав книгу „Цілитель сердець і Старунські дивовижі", в якій висвітлено багатий і насичений життєвий і творчий шлях лікаря, педагога, науковця, винахідника.

За традицією, вчений-винахідник отримав Диплом дійсного члена Клубу та читацький квиток бібліотеки.

Окрасою заходу був також музичний номер - відеозапис молитви „Аве Марія" у виконанні італійського співака Андреа Бочеллі.

 

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка