Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Яремійчук Роман Семенович



(19.11.1936-29.12.2022)

Доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки УРСР, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка

Вчений народився в с. Зібранівка Снятинського району Івано-Франківської області. Фахову освіту здобував у Дрогобицькому нафтовому технікумі, згодом - у Львівському політехнічному інституті, де отримав кваліфікацію гірничого інженера з розробки та експлуатації нафтових і газових родовищ.

 Працював на різних інженерних і керівних посадах: інженера, старшого інженера, начальника дільниці буріння, начальника технічного відділу тресту «Західбурнафтогаз», заступника директора контори розвідувального буріння в Бориславі.

Навчався в аспірантурі Всесоюзного Науково-дослідного інституту (ВНДІ) бурової техніки, захистив кандидатську дисертацію і одержав науковий ступінь кандидата технічних наук.

Роман Яремійчук завідував відділом промислових випробувань ВНДІ бурової техніки, а з 1976 року трудову і наукову діяльність пов'язав з Івано-Франківським інститутом нафти і газу: обіймав посади проректора з наукової роботи, завідувача кафедри, декана.

У цей період захистив докторську дисертацію, здобув науковий ступінь доктора технічних наук. Відомий дослідник нафтогазової галузі України опублікував сотні наукових статей, авторських книг, зокрема, монографій, енциклопедій, підручників, навчальних посібників, довідників, англо-українських словників. На його рахунку 167 винаходів.

Упродовж 27 років Р.С. Яремійчук очолював обласну організацію Спілки наукових і інженерних об'єднань України, залучав творчі колективи науковців, інженерно-технічних працівників, робітників до вирішення актуальних завдань народного господарства.

А книги «Дорога крізь життя» та «Минуле - уже не наша власність» засвідчує ще й літературний хист обдарованої особистості.

4 квітня 2013 р. зустрітися з вченим-винахідником в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей прийшли його колеги, друзі, знайомі, дійсні члени Клубу, студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, читачі.

Засідання Клубу відкрила завідувач відділу економіко-виробничої літератури Надія Пасяка. Вона повідомила про започаткування фахівцями бібліотеки електронної бази даних «Техніка», звернула увагу на четвертий випуск бібліографічного покажчика «Науково-технологічний розвиток України», представила гостя запрошеним на зустріч.

Р.С. Яремійчук поділився цікавими фактами з свого життя і діяльності, виклав власне бачення багатьох проблем нафтогазової галузі та суспільного життя сучасної України, відповів на чисельні запитання аудиторії.

Праці вченого з фондів ОУНБ ім. І. Франка були представлені до уваги запрошених на виставці «Науковий доробок Романа Яремійчука».

Мешканці області пишаються здобутками свого краянина. Це засвідчили виступи голів обласної організації ТВР Богдана Середюка та обласної організації СНІО Лідії Шляхтич, директора ОУНБ Людмили Бабій, президента Клубу української інтелігенції ім. Б. Лепкого Уляни Скальської, краєзнавця Михайла Головатого, членів клубу «Галицькі кмітливці» - винахідників Любомира Романишина, Василя Поповича, Петра Гречаника, Івана Єфимовича, Миколи Довжинського.

Вони дали високу оцінку науковим розробкам Р.С. Яремійчука для подальшого розвитку нафтогазової справи України, його друкованим працям для виховання майбутніх фахівців галузі, висловлювали щирі слова глибокої поваги до його людських якостей.

Для Романа Семеновича також прозвучало музичне вітання у виконанні солістки обласної філармонії Оксани Романюк.

 

 

Оновлено 29-03-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка