Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Попович Василь Іванович



Учений-оториноларинголог, професор, завідувач кафедри оториноларингології, офтальмології з курсом хірургії голови та шиї Івано-Франківського національного медичного університету.

Головний експерт Міністерства охорони здоров'я України з оториноларингології та дитячої оториноларингології. Керівник

         авторського колективу двох перших в історії названого

                             університету і Західної України наукових відкриттів в галузі медицини. Автор і співавтор понад 400 наукових публікацій, 2 наукових відкриттів, 12 винаходів, 9 методичних рекомендацій (2 видані в Євросоюзі),

 7 монографій, 14 навчальних посібників. Член Міжнародної

           академії авторів наукових відкриттів, Української асоціації оториноларингологів, Європейського товариства

оториноларингології і хірургії.

Наукове відкриття в галузі медицини - «Закономірний зв'язок

 між розвитком хронічного аспіринового поліпозного

риносинуситу і порушенням метаболізму арахідонової кислоти

в організмі людини»

 

Попович Василь Іванович був представлений краянам в Інтелектуальному клубі «Галицькі кмітливці» 20 лютого 2013 року.

Засідання Клубу відкрила директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій. Вона розповіла про основні віхи життя і діяльності вченого-винахідника.

Народився Василь Іванович Попович 31 березня 1960 року в м. Долина Івано-Франківської області. Фахову освіту здобував у Львівському медичному училищі, Томському державному медичному університеті.

У 2001 році був прийнятий на посаду завідувача курсу оториноларингології Івано-Франківського медичного університету, а через кілька років він організував кафедру оториноларингології з курсом хірургії голови та шиї.

Коло наукових досліджень вченого - органозберігаючі методи лікування пухлин голови та шиї; методи комплексного лікування при хронічних запальних процесах носа і приносових пазух; програми реабілітації отоларингологічних хворих. Організував Центр мікрохірургії і реконструктивної хірургії ЛОР-органів, Центр ендоскопічної хірургії ЛОР-органів у дітей та Центр слухомовної реабілітації поганочуючих та глухих дітей.

За особистий внесок у розвиток медичної науки Попович Василь Іванович нагороджений медаллю ім. Петра Капіци та орденом «Золотий орел» Європейської академії природничих наук, орденом «Шевальє» Бельгійської академії наук.

Як керівник творчих колективів удостоєний восьми золотих, трьох срібних і двох бронзових медалей різних міжнародних салонів і виставок винаходів і нових технологій.

У 2011 році отримав звання «Лауреат обласної премії ім. Герасима Терсенова», у 2012 році визнаний «Кращим науковцем Прикарпаття».

Окремі праці, а також нагороди вченого були представленні присутнім для перегляду на виставці «Науковий доробок Василя Поповича».

Цікаві моменти своєї біографії та наукового і творчого шляху В.І. Попович висвітлив за допомогою мультимедійної презентації. Колеги по роботі, друзі, вдячні пацієнти побачили в ньому всесторонньо обдаровану особистість, лікаря високого професійного рівня, патріота, чуйну людину, приємного співрозмовника.

Організатори винахідництва і раціоналізації на Івано-Франківщині Богдан Середюк та Лідія Шляхтич високо оцінили наукові досягнення вченого, зокрема наголосили, що в Україні за роки незалежності зроблено 46 наукових відкриттів і серед них є і перше на Прикарпатті в галузі медицини.

Головний лікар Івано-Франківського обласного онкодиспансеру Володимир Романчук розповів про співпрацю з Василем Поповичем в галузі онкології, головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Радислав Котурбаш повідомив про спільні гуманітарні проєкти реабілітації ЛОР-хворих, теплі слова про вченого висловили проректор з науки ІФНМУ Ігор Вакалюк, професор ІФНТУНГ Едуард Кузьменко, відомий краєзнавець Петро Арсенич.

На заході звучали також музичні твори у виконанні вихованців професора ПНУ ім. В. Стефаника Христини Михайлюк - студентки IV курсу Інституту мистецтв Надії Вівчарук та студентського вокального тріо «Едельвейс».

На завершення зустрічі Богдан Середюк і Людмила Бабій вручили Василю Поповичу Диплом дійсного члена Інтелектуального клубу творчих особистостей, квиток почесного читача бібліотеки та побажали йому здоров'я, наснаги і нових творчих здобутків.

 

Оновлено 15-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка