Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Копей Богдан Володимирович  Вагомі здобутки на викладацькій, науково-дослідній та винахідницькій ниві має доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри морських нафтогазових технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Богдан Володимирович Копей.
  Тож чергова зустріч в рамках Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» була присвячена 40-річчю наукової і викладацької та 50-річчю трудової діяльності вченого-винахідника.
Завідувачка відділу економіко-виробничої літератури ОУНБ ім. І. Франка Н. М. Пасяка представила вченого гостям, розповіла про основні віхи його життєвого та наукового шляху.
  Уродженець Львівщини, Б. І. Копей навчався у Львівському політехнічному інституті, Івано-Франківському інституті нафти і газу, фахових знань набував також в університеті ім. Поля Валєрі у Франції, проходив стажування в університеті Ріджайни в Канаді.
  Викладав у Національному інституті нафти, газу та хімії в Алжирі.
  Дослідницькі інтереси вченого стосуються бурильних труб і їх з'єднань, насосних штанг, бурового та нафтогазопромислового обладнання, газонафтопроводів.
  Вчений відомий у наукових колах України та за її межами: він є академіком Української нафтогазової академії, керівником її відділення нафтогазового обладнання і механізмів, керівником відділення „Нафта і газ" Академії гірничих наук України, академіком Нью-Йоркської академії наук.
  У 2012 році Богдан Володимирович Копей отримав звання „Лауреат обласної премії ім. Герасима Терсенова".
  В доробку науковця - винаходи, монографії, підручники, зокрема й французькою мовою, огляди, статті, частина з яких була представлена на виставці „Науковий доробок Богдана Копея", що діяла під час засідання Клубу.
  На зустрічі вчений за допомогою мультимедійних засобів презентував присутнім напрямки наукових досліджень кафедри морських нафтогазових технологій, розповів про свій шлях у науку, співпрацю з зарубіжними вченими у нафтогазовій галузі.
  Голова обласної організації Товариства винахідників і раціоналізаторів України Б. І. Середюк, президент обласної організації Спілки наукових і інженерних об'єднань України Л. М. Шляхтич, колеги з кафедри високо оцінили внесок Б. В. Копея в розвиток науки, винахідництва і раціоналізації.  
  Учасники зустрічі мали можливість ознайомитися з виставкою ексклюзивних буклетів про вчених, винахідників, раціоналізаторів Івано-Франківщини „Галицькі кмітливці в іменах", яку організували фахівці відділу економіко-виробничої літератури. Демонструвались також слайди про діяльність Клубу.
  Н. М. Пасяка розповіла про ще один проект співпраці бібліотеки і обласних організацій ТВР і СНІО України „Громадська приймальня", який за конкурсним відбором був представлений на Ярмарку бібліотечних інновацій „Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади" 21 травня у м. Києві, а головний бібліотекар відділу економіко-виробничої літератури Г. В. Селянкіна представила серію слайдів про цю подію.
  У творчості два рівних є крила - душа і розум, лірика й наука, - вважають галицькі кмітливі. Тож під час зустрічі вони мали нагоду поринути у світ прекрасного і послухати музичні твори у виконанні студентки 5-го курсу Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника Ірини Шаламай.

Оновлено 28-03-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка