Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Тарабаринов Петро ВасильовичДиректор науково-дослідного і проєктного інституту ПАТ «Укрнафта», член-кореспондент Української нафтогазової академії, кандидат технічних наук, доцент, заслужений винахідник України

Потужний творчий потенціал та вагомий інтелектуальний доробок вченого-дослідника Петра Васильовича Тарабаринова був представлений на черговому засіданні Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» у квітні 2010 року.

Запрошені на зустріч ознайомилися з презентованим розділом «Інтелект-клуб «Галицькі кмітливці» (на сайті ІФОУНБ ім. І. Франка) та виставкою буклетів про творчі особистості, виготовлені головою обласної організації ТВР Богданом Середюком.

Петро Васильович народився у м. Солотвино Богородчанського району.

Навчався у Дрогобицькому нафтовому технікумі, а згодом - в Івано-Франківському інституті нафти і газу за спеціальністю «Машини та обладнання нафтових і газових промислів». Здобуваючи вищу освіту, брав активну участь у роботі науково-дослідного сектора учбового закладу, тоді ж отримав перші результати наукових досліджень.

Після закінчення інституту П.В. Тарабаринов вступив до аспірантури, виконував роботу для Всесоюзного науково-дослідного інституту ВОДГЕО, на результатах якої захистив кандидатську дисертацію на тему «Термореагентна регенерація водозабірних свердловин». Технічні рішення, розроблені під час роботи над дисертацією, знайшли втілення у винаходах, які були захищені у 27 авторських свідоцтвах. А дослідні зразки, виготовлені за винаходами, демонструвались на ВДНГ, де отримали 2 срібні і 3 бронзові медалі.

Працював науковим співробітником, доцентом інституту нафти і газу, отримував призові місця за винахідницьку діяльність. згодом очолив групу відділу інтенсифікації нафтовидобутку Центральної науково-дослідної лабораторії ВАТ «Укрнафта» (у 1998 р. очолив цю установу, яка з 2005 р. отримала статус Науково-дослідного і проєктного інституту ВАТ «Укрнафта).

У доробку вченого - більше 50 наукових статей, 258 винаходів і корисних моделей.

2001 р. - обраний член-кореспондентом Української нафтогазової академії, а у 2009 р. П. В. Тарабаринову присвоєно звання «Заслужений винахідник України».

Вчені-винахідники Л.М. Семчук, Л.І. Романишин, В.П. Петренко, Е.Д. Кузьменко, Б.Й. Маєвський, Б.В. Копей, Д.О. Вольченко, Л.В. Євчук, Б. Цвик, Б.І. Середюк, Л.М. Шляхтич високо оцінили внесок П.В. Тарабаринова у розвиток винахідництва і раціоналізації, його вміння, як керівника, мобілізувати творчий потенціал колективу на досягнення високих результатів.

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка