Тарабаринов Петро Васильович
Гідним наслідування є потужний творчий потенціал та вагомий творчий доробок вченого-дослідника, Заслуженого винахідника України, директоа Науково-дослідного і проектного інституту ВАТ „Укрнафта" Петра Васильовича Тарабаринова, який був представлений в ІКТО на черговому засіданні.
Науково-дослідницька діяльність П. В. Тарабаринова спрямована на підвищення ефективності розробки і експлуатації нафтогазових родовищ, інтенсифікацію видобутку нафти і газу.
Петро Васильович народився у містечку Солотвино Богородчанського району.
Навчався у Дрогобицькому нафтовому технікумі, а згодом - в Івано-Франківському інституті нафти і газу за спеціальністю „Машини та обладнання нафтових і газових промислів". Здобуваючи вищу освіту, брав активну участь у роботі науково-дослідного сектора ВУЗу, тоді ж отримав перші результати наукових досліджень.
Після закінчення інституту П.В. Тарабаринов вступив до аспірантури, виконував роботу для Всесоюзного науково-дослідного інституту ВОДГЕО, на результатах якої захистив кандидатську дисертацію на тему „Термореагентна регенерація водозабірних свердловин". Технічні рішення, розроблені під час роботи над дисертацією, знайшли втілення у винаходах, які були захищені у 27 авторських свідоцтвах. А дослідні зразки, виготовлені за винаходами, демонструвались на ВДНГ, отримали 2 срібні і 3 бронзові медалі. Автор розробок отримав нагрудні значки „Изобретатель СРСР", „Отличник изобретательства".
Працював науковим співробітником, доцентом інституту нафти і газу, отримував призові місця за винахідницьку діяльність, згодом очолив групу відділу інтенсифікації нафтовидобутку Центральної науково-дослідної лабораторії ВАТ „Укрнафта", у 1998 р. очолив цю установу, яка у 2005 р. отримала статус Науково-дослідного і проектного інституту ВАТ „Укрнафта".
Інститут, який очолює П.В. Тарабаринов, є провідним науково-дослідним закладом нафтогазовидобувної галузі України, відомим і за її межами: розробки колективу впроваджені у Казахстані, Росії, Лівії, Іраку та інших країнах.
В доробку вченого-дослідника - 52 наукові статті, 258 винаходів і корисних моделей.
У 2001 р. він обраний член-кореспондентом Української нафтогазової академії, а у 2009 р. П. В. Тарабаринову присвоєно звання „Заслужений винахідник України".
Вчені-винахідники Л. М. Семчук, Л. І. Романишин, В. П. Петренко, Е. Д. Кузьменко, Б. Й. Маєвський, Б. В. Копей, Д. О. Вольченко, Л. В.Євчук, Б. Цвик, голова обласних організацій ТВР та СНІО України, президент обласної організації СНІО України, голова товариства „Просвіта" С. В. Волковецький високо оцінили внесок П. В. Тарабаринова у розвиток винахідництва і раціоналізації, його вміння, як керівника, мобілізувати творчий потенціал колективу на досягнення високих результатів.
Під час зустрічі відбулася також презентація розділу „Інтелект-клуб „Галицькі кмітливці" на сайті бібліотеки.
Для запрошених на зустріч була організована виставка ексклюзивних буклетів про творчих особостостей, виготовлених головою ради обласної організації ТВР і СНІЮ Б. І. Середюком.