Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Губаль Богдан ІвановичЗразком новітньої виробничої системи Івано-Франківщини є кластер народних художніх промислів “Сузір’я”, який у 2005 р. очолив  Заслужений діяч мистецтв України, член національної спілки художників України, володар премії ім. В. Стефаника та медалі “За подвижництво в культурі Прикарпаття”  Богдан Іванович Губаль

Народився художник-винахідник в с. Хащованя Сколівського району Львівської області.

Навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. І. Труша, Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва.

Практикувався у Велико-Тирнівському університеті у Болгарії, працював у Татарському творчо-виробничому комбінаті в Казані,  у Івано-Франківському художньо-виробничому комбінаті,  викладав у Казанському художньому училищі, зараз навчає здібну творчу молодь в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника.

Створив свій напрямок в оформленні інтер’єрів громадських приміщень, в акварелі, ткацтві, дизайні книги.

Винаходи та раціоналізаторські ідеї Б. І. Губаля у галузі дизайну інтер’єру, меблів, розпису тканини захищає 14 свідоцтвами на авторське право та патентами України на промислові зразки.

Як голова правління кластеру народних художніх промислів “Сузір’я” Б. І. Губаль об’єднав художників, народних майстрів, підприємців, які прагнуть зберегти своєрідність, самобутність народного мистецтва, отримати організаційну та юридичну допомогу.

За свою високопрофесійну діяльність, звернення до новітніх екологічних технологій кластеру “Сузір’я” присвоєно міжнародний сертифікат “Екологічно чистого і безпечного”.

З ініціативи Б. Губаля та в його авторському дизайнерському оформленні видано книгу-альбом “Кластер народних художніх промислів “Сузір’я”, головна мета якого  – ознайомити громадськість із творчими здобутками митців, об’єднаних у кластер, та сприяти просуванню творів декоративного мистецтва як на національному ринку, так і за його межами.

В альбомі представлено твори 26 митців, які працюють у різних жанрах декоративного мистецтва, розвивають його традиції та, водночас,  сприймаючи і осмислюючи  навколишнє через свій  внутрішній емоційний світ,  своєрідне бачення, посилюють індивідуальне через унікальні техніки, образи.

Оновлено 15-10-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка