Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Грицик Андрій РомановичДоктор фармацевтичних наук, в.о. I проректора ІФНМУ, професор кафедри фармацевтичного управління, технології ліків та фармакогнозії.

 

Він народився 6 жовтня 1967 року в м. Стрий Львівської області.

В 1992 році закінчив з відзнакою Львівський державний медичний університет, пізніше навчався заочно в аспірантурі при кафедрі фармакогнозії і ресурсознавства лікарських рослин. Під час навчання з великим бажанням займався науково-дослідною роботою, брав участь у студентських конференціях.

У 1998 році захистив кандидатську дисертацію, згодом очолив кафедру фармації в Івано-Франківському національному медичному університеті.

2008 року Андрій Романович захистив докторську дисертацію.

Професор Грицик - провізор вищої кваліфікаційної категорії, магістр державного управління, член комісії медичних наук Польської академії наук.

У березні 2010 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках засідань Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» відбулася зустріч з вченим, де він розповів про своє найбільше захоплення - наукові дослідження, присвячені вивченню лікарських рослин, розробці лікарських препаратів. Ним запропоновано біологічно активні добавки, продукти харчування, препарати для медицини, лікувально-профілактичні напої, настоянки «Тирлич», «Калган», «Румекс», фітозбори «Румалін-1», «Румалін-2».

Сьогодні науковий доробок Андрія Романовича налічує 540 наукових та науково-методичних праць, серед яких 161 стаття, 8 монографій, 51 патент на винахід або корисну модель, 4 інформаційні листи, 1 нововведення, 5 навчально-методичних посібників. Під його керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій.

В рамках науково-дослідної роботи кафедри, яку очолює вчений, були завезені та культивуються рідкісні і зникаючі види флори Карпат і Прикарпаття, що занесені до Червоної книги України. В результаті проведених робіт на дослідних ділянках Івано-Франківського національного медичного університету створили генетичний банк насіння, де виявляються особливості рослин, проводяться спостереження для експериментальних досліджень при виконанні магістерських та дисертаційних робіт.

Наукова школа професора Грицика сформувала напрями із вивчення хімічного складу рослин, одержання витяжок і фітозборів на основі біологічно активних речовин, створення лікарських та лікувально-профілактичних засобів з рослинної сировини.

 

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка