Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Середюк Богдан ІвановичГолова Ради Івано-Франківських обласних громадських організацій ТВР України, Заслужений раціоналізатор України, представник Державного департаменту інтелектуальної власності в Івано-Франківській області, громадсько-просвітницький діяч, поет. Більше сорока років присвятив творчій праці на благо прогресу науки і техніки.

Народився Богдан Іванович Середюк в грудні 1946 р. в с. Саджава Богородчанського району Івано-Франківської області.

Навчався в гірничо-професійному училищі м. Торез на Донеччині, Івано-Франківському інституті нафти і газу, в Центральному інституті підвищення кваліфікації керівних працівників у галузі патентознавства у Москві.

Працював на Івано-Франківському шкіряному об'єднанні, вів активну раціоналізаторську діяльність, напрацював 37 раціоналізаторських пропозицій був обраний відповідальним секретарем, заступником голови, головою обласної ради ТВР.

В особі Б. Середюка обласна організація ТВР має авторитетного лідера, який продовжує кращі традиції винахідництва, захищає права та інтереси людей творчої праці, а обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка - надійного партнера.

Творчий доробок організатора винахідництва і раціоналізації нашого краю багатий теоретичними напрацюваннями й публікаціями; їх сьогодні є більше 500: методичні рекомендації, Практичний лекторій з основ патентознавства, низка інших напрацювань, які знайшли широке використання в трудових колективах; підготовлено більше сотні інформаційних листків з досвіду роботи і надбань творчих особистостей.

Громадськості краю відомий його проект - обласний рейтинговий огляд «Техтворчість Прикарпаття». Середюк Б. І. є ініціатором Книги досягнень новаторів Івано-Франківщини, обласного конкурсу на здобуття премії ім. Герасима Терсенова.

Унікальним задумом Б. І. Середюка, який заповнює суспільну прогалину у висвітленні інтелектуальної історії нашого краю, є літопис винахідництва і раціоналізації Прикарпаття. За десятилітній період (2005-2015) автором була видано три книги - «Етюди про галицьких кмітливців: Збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття», в яких представлено понад 200 імен вчених, новаторів, фахівців виробництва, відомих у своїй державі і за її межами. Поряд з відомими людьми - молодь, яка переймає безцінний досвід, виявляє творчі здібності, має певні напрацювання. За кожним етюдом - цікава, яскрава і неординарна особистість, її життєва стежка, професіоналізм, наукові і творчі здобутки. Книги були презентовані читачам та громадськості в Інтелектуальному клубі, а примірники цих видань поповнили фонди обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка

Богдан Середюк, мов невидима рука, щораз вище піднімає планку змагальності наукових, виробничих колективів, здібної молоді, підживлює грунт творчого пошуку, розширює простір виходу дослідника за межі відомого. І щораз виявляє оригінальні підходи в своїх починаннях. Тож немалою мірою саме завдяки відданості умілого керівника своїй справі, Івано-Франківщина займає гідне місце в інтелектуальній скарбниці України, а обласна організація ТВР - одна з кращих в країні.

Особистість Богдана Середюка вдало поєднала організаторські уміння з високим професіоналізмом і творчістю, раціональне і аналітичне мислення з глибокою духовністю, надзвичайну відданість обов'язку і високу відповідальність за його виконання з моральними чеснотами.
Кожному зібранню науково-винахідницької спільноти він додає неповторної аури, підтримує авторів-пошуковців добрим словом як фахівець і людина, відзначає навіть найменші прояви творчості, надихає до нових ідей.

З його ім'ям пов'язано також чимало яскравих і вагомих сторінок в діяльності обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка. Він був одним із засновників проєкту «Інтелектуальний клуб творчих особистостей «Галицькі кмітливці», який успішно діє з 2002.

В 2011 році у співавторстві з Б. Середюком вийшло друком перше довідкове видання: Інтелект-клуб: роки діяльності / Б. І. Середюк, Л. М. Шляхтич, Л. В. Бабій, Н. М. Пасяка. - Івано-Франківськ, 2011. - 56 с. В книзі розкрито форми роботи, основні заходи, які були організовані для читачів обласної книгозбірні та громадськості краю за 10 років праці.

В 2017 році побачило світ друге довідкове видання: Інтелект-клуб: роки діяльності. Вип. 2 / Б. І. Середюк, Л. М. Шляхтич, Л. В. Бабій, Г. В. Селянкіна. - Івано-Франківськ, 2017. - 74 с. В книзі описано заходи, організовані ОУНБ ім. І. Франка за період роботи (2011р.-перша половина 2017р.).

Лідер винахідницької спільноти наділений ще й хистом до віршування, яким дивував у колі колег, друзів і який втілив у поетичних збірках «Дзвони пам'яті», «Дорогою невмирущих знаків до обжинків у Саджаві», «Душі прекраснії пориви», «Наша пісня вічна», «Благословенне Богом будь, село», «Осанна, алілуя мові рідній», «Від Майдану до Майдану», «Вибір або Перлини мудрості».

В поезіях автора - філософське бачення історії людства, історії нашого народу, історії писемності як історії інтелекту, винахідливості, пошуків, пізнання і знахідок. В його осмисленні історія цивілізацій - це безперервна історія творчості, яка, можливо і є тим вічним двигуном, що дає невпинну енергію до життя. Немало віршів автор присвятив особистостям, які поруч з ним у праці і в житті. Є і твори, якими як громадянин і патріот відгукується на злободенні для України і світу проблеми, і лірика тонкої душі.

Тож 25 листопада 2014 р. на черговому засіданні Клубу наші краяни мали нагоду пізнати багатогранність творчості Богдана Середюка.

На творчий вечір зібралися дійсні члени клубу, партнери, однодумці, учнівська молодь, громадськість нашого краю, щоб почути художнє слово, засвідчити повагу до свого земляка, підтримати його в прагненні поетичного самовираження. В колі друзів звучали поетичні рядки, щирі привітання і теплі побажання, линули пісні у виконанні Народного аматорського обрядово-фольклорного колективу «Горлиця» села Саджава, зокрема, й на вірші Богдана Середюка.

А 22 грудня 2016 року в рамках засідання Інтелектуального клубу «Галицькі кмітливці» відбулася ще одна подія - творчий вечір на честь 70-літнього ювілею Богдана Середюка.

Увагу присутніх привернула виставка «Творчі й духовні обереги Богдана Середюка», яку розгорнули фахівці відділу економіко-виробничої літератури, та фотовиставка «Бібліотека - серце громади», де можна було побачити світлини різних років, які ілюстрували історію Клубу. 

Директор департаменту економіки, Голова ліквідаційної комісії Івано-Франківської облдержадміністрації Попович В. В. завітав на зустріч із приємним дорученням - вручити Б. І. Середюку нагороду голови ОДА і обласної ради за значний вагомий внесок у розвиток науки і техніки краю та з нагоди ювілею - медаль «За заслуги перед Прикарпаттям».

Богдан Іванович подякував представника влади за увагу до його роботи, адже, як він зазначив, вона є непростою та важкою: щоб отримати патент, оформити заявку, треба мати високий рівень інтелектуальної культури. І ще одна приємна новина - вийшло сьоме видання «Інтелектуальний продукт вчених і винахідників Прикарпаття» - щорічний каталог найвагоміших винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій Галицьких кмітливців.

Всі знають, що захопленням ювіляра є поезія, а тому чергова збірка автора - «Цвіт калини» - була презентована на творчій зустрічі і присутні могли ще раз полинути у чарівний світ віршованого слова, сповненого авторських роздумів.

Підтримав спілкування Євген Баран - голова обласної організації Національної спілки письменників України, відомий літературознавець, критик, який охарактеризував Богдана Івановича як професійну, відповідальну, талановиту людину, що не замикається у своїй професії, а ділиться із оточуючими своїми думками. А на згадку він подарував імениннику книгу «Літературне Прикарпаття».

На завершення зустрічі директор Івано-Франківського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Кодря В. В. подарував Богдану Івановичу Середюку ангелів-охоронців, що зроблені руками талановитих дітей і символізують захист і підтримку винахідницького руху на Прикарпатті.

Презентація книги «Благословенна будь, Саджава» Богдана Середюка

27 грудня 2017 року

На засідання ІКТО «Галицьких кмітливців» зібралися дійсні члени клубу, партнери, однодумці, громадськість нашого краю.

За допомогою слайдів автор цікаво і змістовно розповів про створення книги, минуле і сьогодення своєї малої батьківщини, а також ознайомив присутніх з видатними особистостями рідного краю.

Про актуальність видання і його цінність для пізнання історії українського села Саджава (525 років з дня заснування), доступність викладу матеріалу, відзначили у виступах Президент обласної громадської організації СНІО України Лідія Шляхтич, професор ІФНМУ Нестор Середюк та професор ІФНТУНГ Орест Середюк. Щирі слова подяки за працю над книгою висловили Заслужений працівник культури, начальник відділу культури та туризму Богородчанської РДА Г. М. Канюк, односельчани, які приїхали на творчу зустріч.

Приємним сюрпризом для усіх присутніх було пісенне привітання народного ансамблю Саджавського будинку культури «Горлиця» та виконання музичних творів, покладених на слова Богдана Середюка.

 

 

 

Оновлено 15-10-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка