Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Северинчик Микола Афанасійович 

Северинчик Микола Афанасійович (1940-2013)

заслужений винахідник України, кандидат технічних наук, фахівець у галузі машин та обладнання для буріння нафтових і газових свердловин та розробки різьбових змазок

М. А. Северинчик народився 1940 р. у Західній Білорусі. Навчався у Львівському політехнічному інституті на нафтовому факультеті, після закінчення був направлений на роботу в м. Долину на Івано-Франківщині. Спочатку працював майстром цеху з ремонту нафтового обладнання, а через рік - головним інженером.

Плідний етап наукової і творчої діяльності розпочався з 1972 р. в Івано-Франківському інституті нафти і газу і тривав 19 років. У цьому закладі Микола Северинчик, здобувши ступінь кандидата технічних наук, займаючи посади доцента, провідного наукового працівника, опублікував біля 150 наукових праць, з них - 5 книг. Монографія вченого «Машини та обладнання для буріння нафтових і газових свердловин» до цього часу використовується студентами.

Дослідник відкрив серію змазок для нафтової промисловості типу ГС, в тому числі мильнополімерних із додаванням рослинних полімерів, які самі володіють змащувальними властивостями, не твердіють з часом і гарантують легке розгвинчування різьбових з'єднань. За це відкриття М. А. Северинчик був удостоєний почесного звання «Заслужений винахідник України».

На базі своїх винаходів організував на Івано-Франківщині власне підприємство «Завод НАФТОХІМ», де налагодив виробництво різьбових змазок для нафтової промисловості країн СНД. Згодом було розроблено і освоєно нові види змазок «Арматол-10» для шарових кранів магістральних газопроводів та ГС-6 для газових кранів побутових газових приладів.

Новинкою сьогодення є авторська емульсійна змазка «Бетонол» для змащування сталевих форм на залізобетонних заводах.

Рішенням Президії науково-експертної Ради Національної іміджевої програми «Лідери ХХІ століття» від 21.07.04 р. продукції заводу присвоєно Знак Якості «Вища проба» з рекомендацією до нагороди Міжнародним призом «Європейська якість».

У листопаді 2004 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася зустріч з Миколою Афанасійовичем Северинчиком в рамках засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці».

 

 

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка