Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Петришин Ігор Степанович 

Петришин Ігор Степанович

доктор технічних наук, професор ІФНТУНГ, генеральний директор Державного підприємства «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», заслужений працівник промисловості України, лауреат обласної премії ТВР ім. Г. Терсенова (2004, 2016)

 

Ігор Степанович Петришин народився 22 серпня 1948 року в місті Городенка, що на Покутті. Свій трудовий шлях розпочав слюсарем контрольно-вимірювальних приладів на Городенківському цукровому заводі. Одночасно навчався у Львівському політехнічному інституті, а згодом перевівся в Івано-Франківський інститут нафти і газу.

З 1972 р. Ігор Петришин працював старшим інженером в Івано-Франківській лабораторії державного нагляду за стандартами та вимірювальною технікою - теперішнє державне підприємство «Івано-Франківськстандартметрологія».

Ініціатива, творчі здібності молодого спеціаліста не залишилися непоміченими, і він був направлений в Інститут країн Азії та Африки, де навчався і проходив стажування на міжнародному рівні в Амманському педагогічному коледжі в Йорданії.

Повернувшись на рідне підприємство, призначається заступником директора, а в 1991 р. стає генеральним директором Івано-Франківської лабораторії державного нагляду за стандартами та вимірювальною технікою. Водночас виконує обов'язки Головного інспектора області з нагляду за якістю продукції, додержанням стандартів, норм і правил.

Впродовж наступних п'яти років на власній базі створює еталон одиниць об'єму та об'ємної витрати газу, який визнається національним надбанням України.

Ігор Степанович розробляє низку схем, державних стандартів, методів і засобів, методик та інструкцій з удосконалення метрологічного забезпечення обліку природного газу в Україні.

Його творчі ідеї знайшли втілення у 17 винаходах, 32 раціоналізаторських пропозиціях, 58 наукових публікаціях, а розроблена «Мобільна установка для експрес-контролю показників нафтопродуктів» визнана кращою і найперспективнішою розробкою 2004 р., і за створеним промисловим зразком запроваджується в усіх областях України.

Автор цієї розробки удостоєний звання Лауреата обласної премії ім. Г. І. Терсенова.

Ігор Степанович брав участь у спільних міжнародних метрологічних проєктах у США, Німеччині, Голандії, Бельгії, Чехії, Італії, Кореї, Китаї, Словаччині та Польщі.

Свою виробничо-винахідницьку діяльність поєднує з науковою. Він - професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. На підприємстві, яке очолює, створив філії кафедр університету, одну з кращих в Україні сучасну базу лабораторних та виробничих досліджень, наближену до світових стандартів.

22 квітня 2005 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася зустріч з вченим-винахідником в рамках засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці».

 

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка