Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Петренко Віктор ПавловичСаме в інтелектуальних ресурсах вбачається головний чинник конкурентних  переваг і сталого розвитку національної економіки. Проблеми використання інтелектуальних ресурсів  досліджує завідуючий кафедри управління регіональним економічним розвитком Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Віктор Павлович Петренко.

В. П. Петренко народився 1946 року в с-щі Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської області.

Вища освіта в інституті нафти і газу, вищі державні курси керівних наукових працівників з питань патентознавства і винахідництва, курси з основ зовнішньоекономічної діяльності підприємств, Український вільний інститут менеджменту і бізнесу, стажування в університеті Канади, сертифікати курсів, тренінгів, семінарів, - так здобував і примножував знання Віктор Павлович. Обдарований, освічений, він особистим прикладом  демонструє цінність інтелекту в суспільстві.

З Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу пов'язаний великий досвід викладацької і управлінської роботи.

Співпрацює в багатьох міжнародних проектах,  вагомим є його внесок в громадські ділові ініціативи. Науковий і творчий доробок вченого-винахідника налічує 26 винаходів, понад 230 наукових публікацій.

На одному із засідань Інтелектуального клубу відбулась презентація  наукової праці В.П. Петренка  „Управління процесами інтелектокористування в соціально-економічних системах";  подароване автором видання ОУНБ ім. І. Франка має можливість надавати у користування читачам.

У співавторстві з кандидатом економічних наук, доцентом, завідувачем кафедри теорії економіки та управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Святославом Кісем та директором дочірньої компанії „Газ України", кандидатом економічних наук Едуардом Швидким професор Віктор Петренко підготував і видав монографію „Управління діяльністю підприємств нафтогазового комплексу на засадах інтелектуалізації та інтелектокористування".

Дійсні члени Клубу, науковці ІФНТУНГ, колеги В. Петренка та С. Кіся, молоді пошуковці - здобувачі вчених ступенів, представники навчальних закладів Івано-Франківщини, засобів масової інформації мали нагоду відзначити цю подію на черговому засіданні галицьких кмітливців 6 лютого 2014р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка.

Директор ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій представила авторів монографії присутнім, ознайомила з головними напрямками їх досліджень та напрацюваннями, звернула увагу на друковані видання, представлені на виставці „Науковий доробок Віктора  Петренка, Святослава Кіся, Едуарда Швидкого".

Про цінність інтелектуальних ресурсів для розвитку суспільства, економіки, ефективності господарювання та актуальність презентованої праці для науки і практики управління вели мову її автори, а також провідні вчені ІФНТУНГ Ярослав Витвицький, Микола Данилюк, Едуард Кузьменко, Василь Гречаник, вчений Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Іван Миронюк, заступник фінансового директора ПАТ „Прикарпаттяобленерго" Денис Ільницький, краєзнавець Петро Арсенич.

Спілкування вченої спільноти з нагоди презентації нового видання доречно доповнювалось переглядом відеофільму „Інститут економіки та управління в нафтогазовому комплексі".

Високу оцінку отримала як дослідницька діяльність В. Петренка, С. Кіся та Е. Швидкого, так і їхня монографія й від голови обласної організації ТВР України Богдана Середюка. Він повідомив і про інші вагомі здобутки вчених-винахідників Івано-Франківщини, зокрема, зазначив, що в активах наших краян - зареєстроване 8-ме наукове відкриття, яке гідно представляє інтелектуальний потенціал області не тільки в Україні, а й за її межами.

А відеофільм „Хвилина слави професора Петренка", який підготували працівники відділу економіко-виробничої літератури обласної бібліотеки, став приємним сюрпризом для вченого. Фільм повернув присутніх на програму Олександра Маслякова „Алло, ми шукаємо таланти!", що була останньою в сезоні 1969-1970 року.  Тоді ще студент Інституту нафти і газу, володар прекрасного голосу Віктор Петренко як учасник програми співав пісню „Кохана".

Цей музичний твір у виконанні автора монографії, галицького кмітливця, інтелектуала, щедро обдарованої творчої особистості, додав високого піднесення й неповторної атмосфери засіданню Клубу.

 

 

Оновлено 18-05-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка