Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Кузьменко Едуард ДмитровичЩороку інтелектуальна скарбниця Прикарпаття збагачується новими винаходами, раціоналізаторськими пропозиціями, промисловими зразками, корисними моделями. Зроблено і перше в історії краю наукове відкриття  "Закономірний зв'язок між величинами ймовірностей виникнення зсувів та зсувної небезпеки при комплексній дії природно-техногенних факторів", автором якого є професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Почесний розвідник надр  Едуард Дмитрович Кузьменко.

Народився Е. Д. Кузьменко 1948 р. в м. Івано-Франківську.

Вищу освіту здобував у Івано-Франківському інституті нафти і газу, після закінчення якого працював у Архангельському територіальному геологічному управлінні.

В 1975 р. повертається до Івано-Франківська, працює на посадах доцента, завідувача кафедри польової нафтогазової геофізики, професора, головного наукового співробітника Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.  Зініціював, організував та очолив кафедру геотехногенної безпеки та геоінформатики.

Сфера наукових інтересів Едуарда Кузьменка -  теорія і практика електричної розвідки, інженерної геофізики, прогнозування екзогенних геологічних процесів.

В науковому доробку вченого - понад вісімдесят опублікованих праць, винаходи; під керівництвом і за його участю завершено більше 50  науково-дослідних тем. Він є автором і співавтором багатьох звітів про пошуки, розвідку та розробку родовищ корисних копалин.

За високі творчі та наукові досягнення Е. Д. Кузьменку присвоєно  звання  "Почесний розвідник надр",  нагороджено багатьма відзнаками.

У 2006 році визнаний Кращим вченим та Кращим винахідником Івано-Франківської області, у цьому ж році йому було присвоєно почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України".

Вітчизняна і міжнародна наукова громадськість обрала його академіком Української нафтогазової академії, Міжнародної академії авторів наукових відкриттів та винаходів, членом редколегії наукових часописів, вчених рад.

Звісно, перше на Прикарпатті наукове відкриття викликало велику зацікавленість  читачів бібліотеки, які мали нагоду  поспілкуватися з автором у  Клубі галицьких кмітливців.

Особливістю цієї зустрічі було те, що вчений-винахідник надзвичайно доступно, використавши мультимедійні засоби, виклав суть і значення відкриття присутнім.

 

Оновлено 18-05-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка