Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Шляхтич Лідія МихайлівнаПрезидент Івано-Франківської обласної громадської організації Спілки наукових інженерних об'єднань України, громадсько-просвітницька діячка

Однією з авторів проєкту і засновників Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці», людиною, яка все своє життя працює на громадській і науково-просвітницькій ниві, знає справжню ціну інтелектуальної праці і всіляко її підтримує є Лідія Михайлівна Шляхтич.

Вона народилася 21 серпня 1945 року в м. Станіславі. З отриманням атестату зрілості розпочала свою трудову діяльність на Прикарпатському меблевому комбінаті. Вищу освіту здобувала в Ленінградській лісотехнічній академії, після закінчення якої в 1969 році, працювала в системі об'єднання «Прикарпатліс». Згодом очолила групу Івано-Франківського центру стандартизації та метрології.

В 1975 році Лідія Михайлівна обирається заступником обласної організації науково-технічних товариств СРСР в тандемі з головою, відомим вченим, доктором технічних наук, професором, Заслуженим діячем науки і техніки України Яремійчуком Романом Семеновичем, який працював на громадських засадах. За їхньої подвижницької діяльності до вирішення найактуальніших проблем у всіх галузях народного господарства нашої області залучалось все більше і більше членів організації.

З прийняттям Декларації про Державний суверенітет України Лідія Михайлівна Шляхтич ініціює створення обласної організації Спілки наукових та інженерних об'єднань як правонаступниці науково-технічних об'єднань СРСР, знаходить нові форми громадського впливу на розвиток технічної творчості Прикарпаття.

Вона є організаторкою престижних рейтингових оглядів техтворчості нашого краю.

В 2004 р. Лідія Михайлівна обирається головою Івано-Франківської обласної організації Спілки наукових і інженерних об'єднань.

Спілкування з цією авторитетною постаттю в Інтелектуальному клубі творчих особистостей «Галицькі кмітливці» у вересні 2005 року привідкрило сторінки історії науково-технічних товариств на Прикарпатті, напрямки їх діяльності. Впродовж десятиліть завдяки енергії, ініціативі, наполегливості умілого керівника спілки інженерних об'єднань діяли на кожному підприємстві області, організовувались конференції, семінари, громадські огляди та конкурси на кращі пропозиції, понад три тисячі науковців і робітників були залучені до вирішення актуальних проблем виробництва.

 

 

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка