Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Старжевський Віктор ОлексійовичБагато шанувальників своєї творчості має Віктор Олексійович Старжевський - винахідник, Почесний член Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі.

Коли маленький брусок дерева потрапляє до рук Майстра, тоді воно стає дуже цінним і народжується новий напрямок створення мистецьких шедеврів, а ім'я творця вписують  в римські каталоги поряд із славетними - Ван Гога, Сальвадора Далі, Пабло Пікассо.

Народився Віктор Олексійович Старжевський 1931 року в с. Глінково Чимкентської області Казахстану.

Становлення його як художника-макетника відбувається в Алма-Аті, впрождовж 1958-1968 рр. Тут він виконує замовлення ВДНГ Казахської РСР, розпочинає роботу над  механічним пристроєм "Лобзик," який стане його доленосним творінням.

Наступні роки працює з металом, склом, бетоном, використовує зварні конструкції, створює монументальні роботи  у вигляді вітражів.

В 1987 році стає членом Союзу дизайнерів колишнього СРСР.

З 1988 року, з переїздом до Івано-Франківська, розпочинається найбільш плідний і унікальний етап його творчості. За договором із Союзом дизайнерів виготовляє дві піскоструминні установки для художньої обробки скла. З 1995 року удосконалює механічний лобзик, займається дерев'яною скульптурою, стає відомим світовій громадськості.

Поціновувачі  унікальних дерев'яних скульптур Віктора Старжевського змогли побачити  нові творіння на черговому засіданні Інтелектуального клубу творчих особистостей.

 

Невдовзі після цього робота В. Старжевського знову здобула в Римі золоту медаль.

 

Оновлено 18-05-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка