Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Манів Зіновій Олексійович(7.10.1930 - 7.07.2010)

Вчений-економіст, проректор Івано-Франківського Університету права ім. Короля Д. Галицького, господарський керівник, науково-просвітницький і громадський діяч, кандидат економічних наук, письменник, член-кореспондент Академії підприємництва і менеджменту України, «Галицький кмітливець 2001 року».

Теплі спомини в краян, запрошених у листопаді 2004 року на чергове засідання Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» залишилися від знайомства із Зіновієм Олексійовичем Манівим.

Він народився 7 жовтня 1930 р. у с. Вільхівки Рожнятівського району Станіславської області.

У 1955 р. закінчив Львівський політехнічний інститут, отримав направлення у м. Коломию в заводоуправління будівельних матеріалів. Там виріс від майстра цеху до директора підприємства, згодом посадовця обласного рангу, пройшовши попередню професійну школу гарту як голова Коломийської міської Ради. Особливо розкрив свої здібності на посаді голови обласної планової комісії, яку обіймав з 1975 року, а згодом як заступник голови облвиконкому.

В 1994 р. за його ініціативою і авторством створено «Регіональне агентство економічного розвитку» (РАЕР), як прообраз структури управління економікою країни в ринкових умовах - структури, яка була схвалена Президентом України і сьогодні діє у восьми областях. Зіновій Манів з властивою йому відкритістю ділився своїм досвідом роботи управлінця, просвітянина. А досвід цей неоціненний - це сотні економічних, технічних, управлінських рішень, які сьогодні кваліфікуються як «ноу-хау».

Накопичені величезні напрацювання втілилися в кандидатську дисертацію з присвоєнням наукового ступеня кандидата економічних наук, які вдало використовував як проректор Івано-Франківського інституту права, економіки та будівництва (тепер - Університет Короля Данила).

Однією з найстаріших, фундаментальних і базових кафедр факультету управління та бізнес-аналітики Університету Короля Данила є кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ім. академіка УАН Зіновія Маніва. Історія кафедри бере свій початок із 1997 року, коли було розпочато підготовку фахівців із галузі знань «Економіка та підприємництво» - в той час кафедрою завідував кандидат економічних наук, професор, академік УАН Манів Зіновій Олексійович. І пізніше, в честь видатного вченого, суспільно-політичного діяча та поета-філософа була названа кафедра.

Глибокі теоретичні знання, практичні навички З. О. Манів прагнув передавати майбутнім фахівцям у процесі викладацької діяльності. У співавторстві з ректором університету І. М. Луцьким ним підготовлено навчальний посібник «Економіка підприємства», головна мета якого - розкрити причини кризових явищ в економіці і вказати шляхи адаптації до ринкових умов господарювання. Ідеї регіонального розвитку знайшли втілення у посібнику «Регіональна економіка» (З. О. Манів, І. М. Луцький та С. З. Манів).

Ці книги поповнили документальні ресурси головної книгозбірні області.

Творча особистість З. О. Маніва вдало поєднала прагматичне мислення економіста з тонкою ліричністю душі. Під час зустрічі у Клубі зачитувались поетичні рядки з його збірки «Роздуми».

 

 

                                                 

Ці книги поповнили документальні ресурси головної книгозбірні області.

 

 

 

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка