Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Манів Зіновій ОлексійовичТеплі спомини в учасників клубу залишилися від знайомства із вченим-економістом, проректором Івано-Франківського  університету права ім. Короля Д. Галицького Зіновієм Олексійовичем Манівим.

Народився З. О. Манів 7 жовтня 1930 р. у с. Вільхівки Рожнятівського району Івано-Франківської області. У 1955 р. закінчив Львівський політехнічний інститут, отримав направлення у м. Коломию в заводоуправління будівельних матеріалів. Пройшов трудовий шлях від майстра цеху до директора підприємства.

Працював головою Коломийської міської ради, головою обласної планової комісії, заступником обласного виконавчого комітету.  Саме йому належить ініціатива створення "Регіонального агенства економічного розвитку" (РАЕР). Зіновій Манів з властивою йому відкритістю поділився своїм досвідом роботи управлінця, просвітянина. А досвід цей неоціненний - це сотні економічних, технічних, управлінських рішень, які сьогодні кваліфікуються як  „ноу-хау".

Глибокі теоретичні знання, практичні навички З. О. Манів прагне передати майбутнім фахівцям у процесі викладацької діяльності. У співавторстві з ректором університету І.М. Луцьким ним підготовлено навчальний посібник "Економіка підприємства", головна мета якого - розкрити причини кризових явищ в економіці і вказати шляхи адаптації до ринкових умов господарювання. Ідеї регіонального розвитку знайшли втілення у посібнику "Регіональна економіка", який З.О. Манів написав у співавторстві з І.М. Луцьким та С.З. Манівим.

 

                                                 

Ці книги поповнили документальні ресурси головної книгозбірні області.

 

Творча особистість З.О. Маніва вдало поєднала прагматичне мислення економіста з тонкою ліричністю  душі. Під час зустрічі зачитувались поезії  з його збірки „Роздуми".

 

 

Оновлено 18-05-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка