Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Кірюк Христина Іванівна (1950-2012) 

Заслужений винахідник України (2003 р.), заступник

 генерального директора з якості Івано-Франківського обласного об'єднання спиртової і лікеро-горілчаної промисловості, неодноразова переможниця обласного конкурсу «Галицький кмітливець року».

 

Першою ластівкою на засіданні Інтелектуального клубу творчих особистостей «Галицькі кмітливці» у грудні 2002 року була зустріч з Христиною Іванівною Кірюк.

Вона народилася 16 серпня 1950 р. в м. Івано-Франківську. Трудову діяльність розпочала в 1968 р. з посади рецептора аптеки № 54 в Заболотові Снятинського району. Згодом працювала в Івано-Франківському обласному об'єднанні спиртової і лікеро-горілчаної промисловості, одночасно навчаючись в Київському технологічному інституті харчової промисловості.

Саме в об'єднанні сформувалась як особистість і пройшла шлях від завідувача лабораторією хлібопекарського цеху до заступника генерального директора з якості. Як фаховий завідувач лабораторією, досконало володіла методикою хімічного аналізу. Дегустуючи продукцію, практично безпомилково на смак визначала органолептичні показники лікеро-горілчаних напоїв та бальзамів.

Христина Кірюк завжди була у невпинному творчому пошуку, результати якого втілились у технологіях виготовлення унікальних напоїв, дріжджів хлібопекарських, харчових есенцій, ароматизованих і маринадних оцтів, інших продуктів з використанням цілющих природних середників Карпатського краю та унікальної води.

Завдяки їй створено і впроваджено у виробництво широкий асортимент горілок: «Банкетна», «Корона», «Древньогалицька», «Золота Тайстра», «Корал», «Полонина», «Роксолана», «Гранд», «Карпатська»; лікерів: «Королівський», «Чорний Оксамит», «Смарагд», «Рубін»; бальзамів: «Прикарпатський», «Княгинин», «Клеопатра»; серії коктейлів «Віват», які користуються широким попитом і принесли об'єднанню у свій час славу та визнання.

Ця продукція здобула більше 50-ти дипломів на вітчизняних виставках і понад 30 - на Міжнародних, а торгова марка «Княгинин» визнана Лауреатом популярного Міжнародного рейтингу «Золота Фортуна-98» як еталон якості і вірності старим традиціям.

В авторському доробку Х. І. Кірюк - більше 50-ти винаходів, промислових зразків і знаків для товарів і послуг, від використання яких отримано майже 2 млн. гривень прибутку.

Вона неодноразово визнавалася переможцем популярного обласного конкурсу «Галицький кмітливець року» у номінації «Кращий винахідник серед жінок», була однією з кращих голів низових осередків Товариства винахідників і раціоналізаторів України. Як член Президії обласної організації Товариства винахідників і раціоналізаторів України і голова низового осередку зробила вагомий внесок для створення сприятливої творчої атмосфери у винахідницькій громаді.

Пані Христина перша жінка в області, удостоєна почесного звання - «Заслужений винахідник України».

Христина Іванівна на творчій зустрічі у Клубі з перших слів зачарувала присутніх оповіддю про своє захоплення лікарськими травами, яке в поєднанні із набутими знаннями фармацевта, а згодом і технолога харчової промисловості втілилось в унікальних напоях, хлібопекарських дріжджах, есенціях, ароматизованих і маринадних оцтах.

З її розповіді, з відповідей на запитання аудиторії та виступів колег по роботі присутні відкрили для себе неординарну особистість, яка ефективно використовує свій творчий потенціал, здібності, якими щедро наділила її доля.

«Таїна має властивість молодого вина, яке постійно загрожує розірвати пляшку», - такий образний епіграф підібрано до портретного нарису Х. Кірюк Богданом Середюком.

 

 

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка