Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

День пам’яті Івана Франка в Лолині   31 травня 1916 року у Львові при великому здвигу народу хоронили Івана Франка, який сказав „Дещо про самого себе": „...Варто працювати для цього народу, і ніяка праця не піде на марне".
  31 травня 2009 року в селі Франкового кохання Полині в останній день весни вперше відбулися Дні пам'яті Івана Франка. Ініціаторами та організаторами стали Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка та Лолинська сільська рада.
  У сільській церкві святого Миколая відслужили службу Божу. Учасники свята, гості, лолинці поклали квіти до пам'ятника Івану Франку, відвідали музей.
  Іван Дацьо, лолинський сільський голова: „Вперше в нашому селі відзначаємо День пам'яті Івана Франка. Вдячний львів'янам, які прийшли в Лолин стежкою, яку в 1874 році проклав молодий Іван Франко. Вдячний усім, хто прийшов сюди, аби згадати нашого великого письменника. Сьогодні у нас в гостях: директор Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка письменник Роман Горак, доцент Львівського університету ім. Івана Франка фольклорист, член НТШ Михайло Чорнописький, поети, члени Національної спілки письменників України Ліліана Косановська, Богдан Залізняк, Ольга Бабій".
  А потім розпочалось літературно-мистецьке свято „Шляхами Івана Франка", яке вів заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі Петро Зозуляк. У рамках свята відбулась презентація книги Романа Горака „Лолин" та виступи письменників, артистів львівських театрів і філармонії, хору „Благовіст" церкви св. Архистратига Михаїла під орудою Тараса Мельника.
  Ольга Бабій, член НСПУ, депутат Івано-Франківської обласної ради: „Сьогодні нас слухають гори, які чули голос Івана Франка. Тут зродились думи, які бились о могутні скелі старого ладу. Я думаю про те, що сьогодні сказав би Іван Франко? Він міг би казати те, що й сто літ тому. Його слова актуальні і нині, адже і тепер є загроза засилля чужої культури, яку спиняли ці високі гори. ! сьогодні не варто відрікатись від поступу, про який він писав. На нашій дорозі багато скал, які треба лу¬пати. Лупаймо цю скалу. Живімо на своїй землі, аби ніхто не вказував нам, що і як ми маємо робити".

Іван ФРАНКО

Патріот
Усе я бистро виджу,
Все оплюю, все збриджу,
Все сквашу, все розстрою,
Всіх гіркістю напою.
Де треба, влізу в душу,
Де схочу, честь нарушу,
На кождого подвір'я
Посію недовір'я,
На кождого підсіння
Положу підозріння -
І все те, все буквально,
Я вчиню так формально,
Спокійно, і прилично,
І вповні методично,
Що все уйду скандалу,
Не нюхну криміналу.
А хто би мав охоту
Назвать мою роботу
Яким поганим словом,
Я судом гоноровим
Йому прикручу роги
І чистий, без тривоги,
Неначе пес за плотом,
Все буду патріотом.
                                                                                                                                                                              Писано 1906 р.

День пам'яті Івана Франка в Лолині [започаткований 31 трав. 2009 р.] // Добра справа. - 2009. - 5 черв. (№ 22). - С. 10.

 

Оновлено 19-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка