Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім.І.ФранкаІвано-Франківський обласний український музично-драматичний театр ім. І. Франка був створений у грудні 1939 року на базі мандрівних театрів Галичини. 30 грудня відбулася прем'єра за п'єсою О. Корнійчука „Платон Кречет".

З почактку творчої діяльності театр гідно репрезентував традиції українського національного музично-драматичного мистецтва на театральних сценах Польщі, Росії, Білорусії, Казахстану, Молдови, країнах Прибалтики та у своєму рідному місті. Його афіша - це класичні твори, популярні музичні мелодрами і комедії. Водночас творчий колектив постійно пропагує й кращі взірці світової літератури.

Вперше в Україні театр здійснив постановки „Захара Беркута" І. Франка, „Роксолани" Л. Забашти, „Іванова" А. Чехова, драм „Терен на шляху" В. Фащука за П. Колесником, „Тіні забутих предків" М. Коцюбинського „Іуда Іскаріот" Л. Андреєва, „Шрами на скалі" Р. Іваничука, Б. Антківа, „Заплакані вікна" С. Пушика за В. Стефаником, „Данило Галицький" В. Фащука, В. Савченка за А. Хижняком.

Івано-Франківський обласний український музично-драматичний театр ім. І. Франка має великий арсенал творчих знахідок. Його прем'єрні постановки незмінно збирають аншлаги. Найважливіші урочистості державницького спрямування відбуваються в приміщенні облмуздрамтеатру. В колективі зросло багато цікавих, відомих в Україні режисерів, художників, акторів, музикантів, вокалістів, творчість яких сприяла численним участям колективу в міжнародних, всекраїнських та регіональних театральних фестивалях.

Колектив театру став ініціатором проведення Всеукраїнського театрального фестивалю „Прем'єри сезону" , які відбуваються щорічно з 2000р.

Впродовж багатьох років у різні часи на сцені обласного театру „жив" образ Великого Каменяра і ставились його п'єси:

„Украдене щастя"(1946, 1968)

„Захар Беркут "(1958)

„Перехресні стежки" (1966)

„Біля домашнього вогнища" (1973)

„Терен на шляху" (1977)

„Денис Січинський" (1979)

„Шрами на скалі" .

 

У 2008 році з приходом до керівництва театру з.а. України Ростислава Держипільського театр отримує звання «академічний». За десять років під його керівництвом колектив тримає високу планку одного з кращих театральних колективів України. Реформи, що їх впровадив у дію Р. Держипільський - повне оновлення репертуару, налагодження співпраці з провідними режисерами України, впровадження копродуктивної форми співпраці з колективами інших театрів України, пильна увага до піар-діяльності, курс на підкорення європейського театрального простору - дуже швидко дали свої плоди. Франківський драмтеатр тримається серед лідерів театрального простору України. Театр стає місцем паломництва пошановувавачів з інших міст України та світу і улюбленим місцем відпочинку франківців.

Л-ра:

Затварська Р. Івано-Франківський обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка : іст. в док., спогадах,фотогр. [Текст] / Романна Затварська. - Іван-Франківськ : [б.в.], 2001. - 99 с.

Івано-Франківський обласний український музично-драматичний театр ім. І. Франка  [Текст] : буклет // Культура і мистецтво Прикарпаття [Комплект] / за ред. Ганни Карась. - Івано-Франківськ : [б.в., 2002].

 

 

Оновлено 01-12-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка