Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Вшанування пам’яті композитора1989 - Назвою пісні «Червона рута» названо фестиваль. «Червона Рута-1989» пройшла у місті Чернівці;

    1998 - концерт «Володимир Івасюк. Повернення» - спроба ознайомити сучасників з творчою спадщиною композитора;

    1999, 4 березня - відкриття Меморіального музею Володимира Івасюка у Чернівцях;

    2003 - компакт-диск «Наш Івасюк» у виконанні Тараса Чубая та групи «Плач Єремії»;

    2008 - компакт-диск «Молодь співає пісні Івасюка» у виконанні Назара Савка та вихованців Музичної студії «Джерело»;

    2009 - рік Володимира Івасюка на Львівщині за рішенням Львівської облради. Ініціативу колег підтримали депутати Чернівецької області - батьківщини композитора.

    2009 - НБУ викарбував та ввів до обігу пам'ятну монету на честь Володимира Івасюка номіналом 2 гривні;

    2009 - Монографія Володимир Івасюк: сила серця і таланту Олега Василишина;

    2013 - Тарас Чубай, «Піккардійська Терція», Павло Табаков та Оксана Муха разом з хоровою капелою Трембіта створили музичний «Проект Івасюк», в рамках якого провели тур по Україні, що розпочався з 4 концертів у Львові та концерту в Києві;

    Ім'я Івасюка носить 27 курінь УПЮ імені Володимира Івасюка (пластовий курінь в Івано-Франківську);

    Пісня «Твоя мелодія» (музика Світлани Гричко, слова Мирослава Бойчука), присвячена життю і творчості Володимира Івасюка, звучала у виконанні у 90-х в репертуарі Тані Ліберман

    2019 - виставу «Балада про любов» у просторі «Майстерня актуальної творчості» (м. Черкаси) поставив режисер Павло Гончаров із присвятою до 70-річчя від дня народження Івасюка. Музична вистава складається з творів композитора, вибудованих в історію любові. У березні 2023 року переосмислену версію цієї вистави Павло Гончаров поставив на професійній сцені Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Прем'єру зіграли до дня народження Івасюка, 4 березня 2023 року.

    2023 - на YouTube-каналі «Загін кіноманів» вийшов фільм «Феномен Івасюка» - документальне відео-есе про композитора та його пісні, що змінили правила гри на музичній арені.

Посмертні нагороди

    2 березня 1994 року президент України Леонід Кравчук підписав Указ про присудження посмертно Володимиру Івасюку Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

    2001 - на V Ювілейній Церемонії нагородження лауреатів Всеукраїнської премії у галузі музики та масових видовищ «Золота Жар-птиця» Володимира Івасюка нагороджено у номінації «За внесок у розвиток музичної культури України XX століття».

    У березні 2009 року Указом Президента України Віктора Ющенка присвоєно звання Герой України (посмертно).

Пам'ятники та меморіальні таблиці

    На могилі на Личаківському кладовищі у 1990 році встановлена бронзова композиція - молодий композитор поряд із роялем. Протягом 11 років родині Івасюка не давали дозволу на встановлення надгробного пам'ятника.

    3 березня 2011 року в Чернівцях, на фасаді адміністративної будівлі Буковинського державного медичного університету, відкрито меморіальну таблицю роботи скульптора Івана Салевича, яка засвідчує, що тут навчався Герой України, композитор Володимир Івасюк.

    2011 року в Львові на проспекті Тараса Шевченка відкрито пам'ятник композиторові (скульптор Сергій Олешко, архітектор Михайло Ягольник). Меценат, за чиї кошти збудовано пам'ятник, - музикант Святослав Вакарчук.

    4 березня 2017 року в Києві на Будинку звукозапису (вулиця Леоніда Первомайського, 5-a) встановлено меморіальну дошку українському композитору.

2020 року відкрили пам'ятник у Брюховичах на Львівщині (скульптор Любомир Кукіль).

Топоніміка

    Іменем Володимира Івасюка названо вулиці в обласних центрах: Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Сумах, Дніпрі, Кропивницькому та Рівному.

    Також його іменем названі вулиці в інших містах та селах України: Бориславі, Борисполі, Винниках, Городку, Долині, Дрогобичі, Дубно, Золочеві, Кам'янці-Подільському, Краматорську, Кременчуці, Малехові, Ніжині, Перемишлянах, Рудному, Сахновщині, Старому Самборі, Тлумачі, Трускавці, Хмільнику, Хоросткові, Червонограді.

Нагороди

    Дипломант Всесоюзного огляду молодих композиторів (1978).

    Лавреат Республіканської комсомольської премії ім. М. Островського (1988, посмертно)

    Лавреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1994, посмертно).

    Герой України (березень 2009, посмертно)

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка