Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Книги у співавторстві з іншими авторами у фондах книгозбірніДеркачова О., Ушневич С. Літературна казка Великобританії / О. Деркачова, С. Ушневич. -Івано-Франківськ: Тіповіт, 2012. - 132 с.

Посібник адресований студентам педагогічних факультетів вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації. У ньому представлені яскраві постаті таких письменників-казкарів Великобританії, як Діна Марія М'юлок, Льюїс Керрол, Оскар Уайльд, Редьярд Кіплінг, Джеймс Метью Варрі, Алан Александер Мілн, Джон Рональд Руел Толкін, Роалд Дал, Памела Ліндон Треверс, Джоан Роулінг, та їх знакові твори. Подані методичні рекомендації, як правильно читати та аналізувати художній твір.

Для студентів, аспірантів, викладачів і всіх, хто вірить у казки та у тих, хто їх творить.

Деркачова О., Ушневич С. Літературна казка Польщі / С. Ушневич, О. Деркачова. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 326 с.

Навчально-методичний посібник «Літературна казка Польщі» є третьою книгою серії «Літературна казка», що започаткована відповідно до потреб і запитів часу, з урахуванням вимог до курсу «Дитяча зарубіжна література». Посібник «Літературна казка Польщі» презентує творчість таких письменників: Клементина Гофман-Танська, Марія Конопніцька, Януш Корчак, Корнель Макушинський, Яніна Поражинська, Юліан Ейсмонд, Марія Ковнацька, Марія Крюгер, Ян Бжехва, Войцех Жукровський, Чеслав Янчарський, ЄжиБрошкевич, Сат-Ок, Дорота Тераковська, Иоанна Папужинська, Януш Леон Вишневський, Пауліна Вільк, їда Перельоткін, кожен з яких гармонійно доповнює нішу літературної казкотворчості представників цих країн.

Для студентів, усіх небайдужих до польської літератури, а також для тих, хто вірить, що казки живуть поміж нас.

Справжній Стус у тестових питаннях і відповідях / упор. Ольга Деркачова, Соломія Ушневич. - Брустурів : Дискурсус, 2017. - 482 с.

Книжка Стусових тестів не в силі змінити нинішній стан речей у школі, але... Це спроба по-іншому подивитися не стільки на Стуса і його творчість, скільки на літературу і її викладання...

Переписник пані Мулярової [Текст] : Ольга Деркачова, Ірина Фіщук. - Брустурів : Дискурсус, 2019. - 96 с.

Станиславів, Станіслав, Івано-Франківськ... Три імені одного міста, між якими не лише роки та десятиліття, а й долі людей. Ця книга про одну мешканку Івано-Франківська з тих часів, коли він ще не був містом Франковим, про яскраву та неповторну Стефанію Мулярову. І не тільки про неї. У цій книзі є пристрасті, дуелі, упирі, втечі, таємні побачення та смаколики. Це смачні оповідання про те, яким було місто чи могло бути, якби... Про місто, яке, здається, ще пам'ятає кроки Стефанії та аромат її запашної випічки.

Література та інклюзія / О. Деркачова, С. Ушневич. - Брустурів : Дискурсус. - 286 с.

У підручнику знайдете чимало історій авторів та не менше історій книжок. Якісь із них стали бестселерами, інші - ще чекають на свого читача. Це розповіді про дітей і дорослих, завдяки яким наш світ є розмаїтим та різним, і від того ще прекраснішим. Це історії про важливість цінування того, що маєш, а також про справжню дружбу та справжню любов. Це історії про книжки, після прочитання яких починаєш помічати недрібні дрібниці, деталі, а ще виникає бажання обійняти того, хто поряд, адже головне чи не в усіх творах - любов. У підручнику дві частини - зарубіжний контекст та український із життєписами авторів, коротким оглядом інклюзивних книг. До кожної теми є ОЯ-коди, за якими ховаються живі письменницькі історії, музика та фільми. Також варто звернути увагу на методичний навігатор, який пропонує різні стратегії аналізу художнього твору.

Василь Стефаник у тестових питаннях і відповідях / О. Деркачова. - Брустурів: Дискурсус, 2021.-220 с.

У збірнику вміщено близько тисячі тестових завдань, присвячених життю та творчості Василя Стефаника. З питань, включених до цього видання, постає епоха відомого українського письменника, звучать голоси його сучасників, оживають персонажі його новел. Серед авторів - викладачі та вчителі, які пропонують по-новому поглянути на митця: пройти шлях питань-відповідей, що тільки здається добре знаним, адже містить у собі безліч несподіванок, неочікуваних відкриттів та дивовижних знахідок. Будьте обережні: після цих питань-відповідей вам обов'язково захочеться перечитати Стефаникові новели та листи. І це буде абсолютно інше читання. З питаннями і відповідями.

Для широкого кола читачів. Для тих, хто любить творчість Стефаника, і тих, хто ще тільки хоче її полюбити.

Великочий В. (Не)Сподіваний Стефаник / Великочий В., Монолатій І., Деркачова О. - Брустури : Дискурсус, 2022. - 100 с.

Наукові матеріали, зібрані в одне видання, мають на меті неординарно оцінити (з позицій сучасної методології) життєвий шлях Василя Стефаника. Зокрема суспільно-політичну та культурно-національну діяльність через використання його недостатньо вивченої біографістики та спробу реінтерпретації унікальної художньої та епістолярної спадщини. Розмисли прикарпатських учених створюють доволі переконливі візії життя і творчості Василя Стефаника. Певниться, що вони доповнять опублікований в ювілейному році письменника цілий шерег поліаспектних студій про нього, а також зацікавлять майбутніх дослідників його життєпису і творчості.

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка