Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Творчий доробок авторки у фондах бібліотекиДеркачова О. Синдром підсніжника / О. Деркачова. - Івано-Франківськ: Тіповіт, 2006. - 128 с.

Книжка Ольги Деркачової «Синдром підсніжника» - пронизливий жіночий монолог про: секс і смерть, кохання і трагізм, взаємовідчуження чоловіка та жінки, очікування і страх, відчай і надію. Дитячість і надривна відвертість, максималістське прагнення ходити краєм прірви об'єднує всіх героїв цієї наркотичної збірки оповідань.

Ольга Деркачова. За лондонським часом / О. Деркачова. - Івано- Франківськ: Тіповіт, 2008. - 160 с.

Оповідання Ольги Деркачової - це проза про кохання: без макіяжу і гламуру, іноді нестерпне, часто некрасиве, але завжди справжнє. Таке, як не у книжках, а в нашому житті...

Деркачова О. С. Світ у тексті (еволюція стильових систем в українській ліриці другої половини XX ст.): [монографія] / О. Деркачова. - Івано-Франківськ: Тіповіт, 2013. -300 с.

У монографії вибудовано концепцію стильової системи як визначальної категорії у художній семантиці літературного процесу другої половини XX століття, визначено властивості та типологічні риси кожної з них. Ключові закономірності функціонування стильових систем полягають в еволюційних процесах української лірики. Самі системи розглядаються крізь призму семіотичних досліджень.

Деркачова О. Крамниця щастя / О. Деркачова. - Брустурів : Дискурсус, 2013. - 172 с.

Для студентки педагогічного факультету Марини справжнім випробуванням, що перевернуло її світ з ніг на голову, стали зовсім не труднощі сирітського чи гуртожитського життя, а пари з математики в красивого та надзвичайно розумного викладача Олексія Степановича.

Олексій у своєму житті звик легко здобувати все: від елементарних математичних знань до престижних грантів та перспективної роботи. Та чи вдасться йому цього разу отримати найбажаніший трофей - серце юної студентки Марини?

Деркачова Ольга. Повидло з яблук / О. Деркачова. - Брустурів:

Дискурсус, 2014. - 144 с.

Проза Ольги Деркачової розташувалась у тому літературному секторі, де мешкають історії про кохання, де живе висока еротика. Більш серйозної та актуальної писемності важко собі уявити. Так сталось, що сучасна література з фронтів і ярмарків нечитабельного «джойсівського» наративу повертається додому. До свого первинного призначення - майстерно розповідати про те, що хвилює і цікавить людей. Проза Деркачової щасливо вписується у цей тренд повернення, у веселе звільнення від влади дискурсивних протоколів та кланових конвенцій. Відповідно, письменницю можна привітати: її особисті творчі смаки дивовижно співпали з настроями, що нині панують у всесвітньому Царстві Літератури.

Деркачова О. Гуртівня штучних квітів / Ольга Деркачова. - Івано-Франківськ: Мантикора, 2014. - 154 с. - (Серія «Бібліотека Мантикора»)

Назва цієї книги виникла так: їхала автобусом, спостерігала за дощовими людьми, тобто за тими, хто брів під дощем, забувши парасолю, і раптом побачила напис на одному з магазинів: «Гуртівня штучних квітів». Мені стало страшно. А вам?

Деркачова О. Коли прокинешся / Ольга Деркачова - Брустурів: Дискурсус, 2015 - 188 с.

Прокинувшись після кількарічної коми, в яку Марта потрапила внаслідок аварії, вона усвідомлює, що нікому не потрібна. Близькі люди навчилися жити без неї. Але чи були вони насправді близькими? Марті треба починати жити заново. Це можливо, якщо тебе оберігає кохання. Тепло долонь, ніжність слів, делікатність вчинків і справжність почуттів. А ще багато людяності. Проте залишається головне питання: а хто ж був винен у тій аварії?

Деркачова О. Трикотажні метелики / Ольга Деркачова. Брустури: Дискурсус, 2015. - 180 с.

У новій збірці Ольги Деркачової усього потроху. Янголи та люди. Діти та курчата. Метелики та шахи. Танці та смуток. Мир, за яким ми так скучили. Тиша після грози. Війна, яка нас болить. Кохання, що виживає не завдяки, а всупереч. Кожне оповідання-немов краплина, в якій цілий світ, немов сад, в якому забуті речі, почуття та слова оживають.

Деркачова О. Крамниця щастя / О. Деркачова. - Брустурів : Дискурсус, 2016. - 128 с.

Для студентки педагогічного факультету Марини справжнім випробуванням, що перевернуло її світ із ніг на голову, стали зовсім не труднощі сирітського чи гуртожитського життя, а пари з математики в красивого та розумного викладача Олексія Степановича.

Олексій у своєму житті звик легко здобувати все: від елементарних математичних знань до престижних грантів і перспективної роботи. Та чи вдасться йому цього разу отримати найбажаніший трофей - серце юної студентки Марини?

Ольга Деркачова За лондонським часом [Текст] : оповідання / Ольга Деркачова. - Брустурів : Дискурсус, 2018. - 248 с.

«За лондонським часом» - це збірка малої прози, в якій реалістичне переплітається з романтичним, а реальне з дивовижним. У центрі - людина, людина сучасна з її болями, переживаннями, радощами, пошуками себе та інших. Тематичний спектр: мир, війна, самотність, любов. Головні герої - здебільшого жінки, що прагнуть бути почутими, протестують проти насилля та жорстокості, шукають самореалізації і намагаються протистояти світу цинізму. Це проза ніжна і жорстка, лірична і прагматична, драматична і оптимістична. Це історії про пошук своєї ідентичності і повернення до себе, справжнього.

Ольга Деркачова. Коли прокинешся [Текст] : роман / Ольга Деркачова. - Брустурів : Дискурсус, 2018. - 192 с.

Прокинувшись після кількарічної коми, в яку Марта потрапила внаслідок аварії, вона усвідомлює, що нікому не потрібна.

Близькі люди навчилися жити без неї. Але чи були вони насправді близькими? Марті треба починати жити заново. Це можливо, якщо тебе оберігає кохання. Тепло долонь, ніжність слів, делікатність вчинків і справжність почуттів. А ще багато людяності. Проте залишається головне питання: хто ж винен у тій аварії?

Дім Терези [Текст] : роман / Ольга Деркачова. - Брустурів : Дискурсус, 2018. - 192 с.

Коли нестерпний біль від смерті коханого врешті відступає, Тереза вирішує розпрощатися з минулим назавжди. Але тоді ж отримує несподіваний подарунок звідти - ключі від дому з яблуневим садом. Тереза наповнює той дім людьми, такими ж загубленими, як і вона сама. Тут кожен має право на мовчання й час, який зцілює.

День за днем новий дім змінює життя Терези. Незнайомці стають вірними друзями. Потреба допомагати іншим перетворюється на роботу. А за дверима дому її вже чекає нове кохання. Треба тільки відпустити привидів минулого й змогти пробачити собі.


8 есеїв про українську мову: (анти)підручник / О. Деркачова. - Брустурів : Дискурсус, 2018.-152 с.

(Анти)підручник присвячений питанням історії розвитку мови, фонетики, графіки, орфографії, лексикології, лексикографії та фразеології. Це навчальне видання, в якому є місце усміхайликам, цікавим історіям, уривкам із художньої літератури, роздумам, питанням. Освіта потребує не лише нових ідей (зрештою, є речі стабільні, не підвладні часові), але і нових форм, коли з пасивного слухача студент перетворюється на співрозмовника. Ця книга дозволяє йому зробити отой перший крок до розмови, з якої потім проростуть наукові пошуки та прагнення. Або не проростуть. Цей (анти)підручник не є панацеєю, не є абсолютним зібранням-нагромадженням інформації. Він gps-навігатор, який допоможе не(роз)губитися серед термінів, визначень, концепцій, прикладів. Після читання виникне більше питань, аніж тверджень, які спонукатимуть рухатися далі, які перетворять слухання на дискусію, а байдужість на пристрасть.

Деркачова О. С. Між мовчанням і світом: Лірика Богдана Томенчука. Сфери буття : [монографія] / Ольга Деркачова ; [наук. ред. С. І. Хороб]. - Брустурів : Дис-курсус, 2019 - 216 с.

Монографія присвячена дослідженню поезії Богдана Томенчука, зокрема збірок: «Сповідайтесь, мої тривоги», «На паперті душі», «Німі громи», «Сезон ненаписаних віршів», «Місто героїв і понятих», «Постаті/Силуети», «Ранкове місто пізніх ліхтарів», «Жінка з одного вірша». Його лірика інтерпретується як окремий світ із власними онтологічними сферами. Визначальними є урбаністичний ландшафт, річ як я-усвідомлення, дихотомія гріховного та священного, тілесність як вияв буття, (де)маркування ліричного героя як мандрівника, поета, художника, музиканта. Також подано «біографії» окремих віршів.

Деркачова О. Серце [Текст] : поезія / Ольга Деркачова. - Брустури : Дискурсус, 2023. - 84 с.

Читаєш ці вірші з красивим відчуттям того, що вони закорінені у глибини світовідчуття Поетки (Творчині) і є здебільшого властивим тільки їй способом сказати світові про світ, не розкладаючи його на множники, але показуючи йому, з чого і для чого він сотворений.

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка