Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Творчий доробок автора у фондах ОУНБ ім. І. ФранкаІвано-Франківська область. Адміністративно-територіальний поділ. Довідник. - Івано-Франківськ, 1997. - 148 с. Авт. Група за участю Головатого М.

Довідник враховує зміни, що відбулися в адміністративно-територіальному поділі Івано-Франківської області з 1 січня 1985 року, тобто після виходу його п'ятого видання. Довідник містить відомості про область, райони, міста обласного і районного підпорядкування, селища міського типу...

Івано-Франківщина туристична. Рекламно-інформаційний довідник. - Львів, 2000. - 24 с. Автори тексту Паньків М. та Головатий М.

Довідник вулиць м. Івано-Франківська. - Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2000. - 80 с. Співавтори Гаврилів Б., М. Головатий та Бойчук З.

У краєзнавчій публікації подається повний список 517 вулиць і площ обласного центру, включаючи приміські села. До основних назв вулиць, а також тих, які були перейменовані в останні роки, подаються історичні довідки.

Видання розраховане на вчителів, студентів, учнів, туристів, гостей і жителів міста, широке коло читачів, яких цікавить історія рідного краю.

Меморіальний сквер в Івано-Франківську. - Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2004. - 112 с. Співавтори Арсенич П., Гаврилів Б., Канюс М., М. Головатий.

Уперше публікуються матеріали про найдавніший (1782) станиславівський міський цвинтар (нині Меморіальний сквер), про його історію і трагічну долю в період комуністичного режиму, коли було майже повністю знищено цей некрополь.

Видання розраховане  на істориків, учителів, студентську та учнівську молодь, жителів і гостей міста, які виявляють зацікавлення до минувшини краю.

Івано-Франківськ. Туристичний путівник // Івано-Франківськ, 2005. - 36 с. Співавтори Синютка О., Устинська В., Мицан М., М. Головатий.

Даний путівник пропонує декілька оглядових маршрутів, які розповідають про основні історико-архітектурні пам'ятки міста. Короткий опис цих будівель та споруд супроводжують їхні фотографії з минулого та сьогодення.

Літопис ВАТ «Прикарпаттяобленерго. Віхи історії. Події та люди». - Київ, 2005. - 292 с. Співавтори О. Бубен, К. Стоєвський, З. Федунків, М. Головатий.

У даному науково-популярному виданні розкриті історичні віхи зародження та розвитку електроенергетики Прикарпаття на тлі його економічного та господарського життя...

У книзі використані листівки з колекції П. Арсенича, фотографії з архіву Т. Яковини, М. Ткачівського, В. Солодкого, фотоматеріали з державного архіву, архівів підприємств та сімейних архівів.

Головатий. М. Етюди старого Станиславова / М. Головатий. - Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2007. - 148 с.

Чи знаєте ви, які важливі події сталися в місті 100 років тому на зламі ХІХ і ХХ століть? Чи знаєте ви, коли сюди прийшли такі новинки, як фотографія, телефон, автомобілі? Прочитавши цю книжку, знатимете.

Книжка адресована історикам, краєзнавцям, усім, хто цікавиться історією адміністративного центру Івано-Франківщини.

Сто років історії, сто років праці. ВАТ «Івано-Франківський завод «Промприлад». - Івано-Франківськ, 2005. - 150 с. Співавтори Гаврилів Б. та Головатий М.

У виданні вперше розповідається про заснування та діяльність одного з найдавніших машинобудівних підприємств обласного центру (колишнього м. Станіслава) ВАТ «Івано-Франківський завод «Промприлад», сторіччя якого виповнюється 2005 року.

Архітектурно-мистецька спадщина Івано-Франківська. - Івано-Франківськ, 2006. - 32 с. Співавтори Федорук З., Головатий М., Устинський В., Мицан М.

Івано-Франківськ - молоде європейське місто, яке є одним з найвеличніших економічних, культурних та архітектурних центрів Західної України...

Методичні рекомендації з питань провадження екскурсійної діяльності. - Івано-Франківськ, 2009. - 56 с. Співавтори Красій Р., Передерко В., Головатий М.

Методичні рекомендації - це не інноваційний навчальний продукт, навчально-методичний посібник. Автори ставали собі за мету підготувати узагальнюючий довідково-інформаційний збірник на допомогу майбутнім екскурсоводам.

Гаврилів Б., Головатий М., Сигидин М. Історія Івано-Франківського обласного державного об'єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості. Хроніка діяльності за 120 років / Б. Гаврилів, М. Головатий, М. Сигидин. - Івано-Франківськ: Нова Зоря, 1998. - 72 с.

Історико-краєзнавче дослідження вперше розповідає про заснування та діяльність головного підприємства Івано-Франківського спирто-горілчаного об'єднання - одного із трьох найданвіших підприємств обласного центру (колишнього м. Станіслава).

Автори ретельно опрацювали в основному архіві джерела і подають хроніку діяльності підприємства та його основні економічні показники за 120 років (з 1878р.).

Карась Г., Діда Р., Головатий М., Гаврилів Б. Івано-Франківськ. Енциклопедичний словник / Г. Карась, М. Головатий, Р. Діда, Б. Гаврилів.- Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2010. - 496 с. 

Енциклопедичний словник «Івано-Франківськ» - перше в історії міста видання, що подає про Івано-Франківськ систематизовану новітню інформацію з різних галузей : історії, природи, економіки, політики, освіти, науки, літератури, мистецтва, культури, спорту тощо; містить відомості про визначних уродженців міста та відомих людей, які тут жили і творили. Видання буде корисним для науковців, педагогів, студентів, школярів, краєзнавців, усіх хто цікавиться минулим та сучасним міста Івано-Франківська та області.

Станиславів, Станіслав, Івано-Франківськ. До 350-річчя Івано-Франківська. - Львів, 2012. - 584 с. Член авторського колективу.

...Зрозуміло, що так просто укласти повну історію міста майже неможливо. Я переконаний, що ця книга буде цікавою не тільки для нас, івано-франківців, але й для всіх тих, хто хоч раз побував у цьому чудовому місті.

Головатий М. 200 вулиць Івано-Франківська / М. Головатий. - Івано-Франківськ: «Лілея - НВ», 2010. - 463 с. - (Сер. «Моє місто №25»).

Це видання присвячене 350-річчю наданню місту Магдебурзького права. Книга побачила світ за підтримки видавництва «Лілея-НВ», історико-краєзнавчої спілки «Моє місто» та ВАТ «Прикарпаттяобленерго».
У книзі є інформація про вулиці, які мають найбільшу історію, які є центральними і про ті, які отримали нові імена українських діячів, яких ми піднімаємо із небуття.

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка