Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Творчий доробок автора у фондах бібліотекиГаврилович І. М. Данина життю [Текст] : поезії / І. М. Гаврилович. - Ужгород : Карпати, 1991. - 108 с.

Глибоко ліричні вірші літератора з Івано-Франківщини будять у читача поривання до чистого і світлого життя, потребу боронити світ краси, духовність людського існування.

Гаврилович І. М.  Янгол над містом [Текст] : поезії / І. М. Гаврилович. - Івано-Франківськ : Сіверсія, 2001. -  70 с.

У своїй другій книжці віршів Іван Гаврилович, поет з Івано-Франківська, торкається глибин людської душі з її одвічним прагненням добра і неприйнятністю зла. Ліричний герой його поезій, не абстрагуючись від проблем нинішнього суспільного буття, мислить категоріями сенсу життя, свого призначення на цій землі, сповна відчуває незворотність кругоплину в природі і прекрасну таїну кохання.

Гаврилович І. Ватра на дощі: Поезії / І. Гаврилович. - Івано-Франківськ: Місто НВ, 2007. - 95 с.

«Ватра на дощі» - третя книжка поета з Івано-Франківсь­ка, члена Національної спілки письменників України Івана Гав­риловича. У її назву не випадково закладений оксиморон. Лірич­ний герой віршів прагне осягнути душею і розумом суперечності буття - передовсім між ідеалом і дійсністю, між емоціо і радіо, між первородною гріховністю природи людини і її прагненням до морального й духовного очищення. Йому болить суспіль­ний розбрат на многотрудному шляху до самоутвердження України. Його водночас зігріває почуття кохання, навіть і нерозділеного...

Гаврилович І. Час міражів [Текст] : [поезія] /І. Гаврилович. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2013. - 138 с.

...Вже сама назва книжки засвідчує: тут ідеться про важливе, про ті міражі новочасся, які заводять нещасних мандрівників не в обіцяні оази, а в дедалі безводніші пустелі бездуховності, безкультур'я, кривоприсяг і чужомов'я... Образ облудних міражів вражаюче промовистий, він пронизує тонке тіло багатьох творів, підсилює їхню громадянську наснаженість.

Гаврилович І. Поміж землею і Небом [Текст] : [поезії] / І. Гаврилович. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2017. - 151 с.

П'ятій книжці Івана Гавриловича «Поміж землею і Небом» притаманні широта те­матичного діапазону віршів, по-громадянському загострена тональність поетичного письма. Він прагне до відображення й осмислення життя у всьому його розмаїтті, багатогранності і багатовимірності. Життя, яке бачимо довкола себе в його реальних проявах та видимих і невидимих причинно-наслідкових зв'язках. Життя українства і людської цивілізації загалом, хід подій якого незримо позначений духом і провидін­ням Господнім.

У книжці читач знайде твори патріотичної, екзистенційно-філософської темати­ки, інтимну лірику, а також певною мірою підсумкові для івано-франківського поета на його 65-річному віковому рубежі розділи верлібрів і білих віршів, а також текстів, які вже стали піснями, і тих, що ще чекають на увагу композиторів.

 

Футбол-ФЕSТ [Текст] : антологія : письм. про футбол / [упорядкув. : В. І. Бабій, Є. М. Баран]. - Івано-Франківськ : Тіповіт, 2012. - 122 с.

Літературна збірка творів письменників «Футбол-ФЕБТ» виходить під час міжнаціонального футбольного чемпіонату Європи з футболу - ЄВРО-2012. який вперше приймає Україна разом з Польщею.

Футбол - фантастична, захоплююча спортивна гра, яку люблять мільярди людей в цілому світі. Про це футбольне шоу, про цю ейфоричну радість перемоги і гіркоту поразок, написано дуже багато...

Як любимо цю гру ми - українці, у футбольно-атлетичному театралізованому дійстві написали письменники Василь Бабій, Євген Баран. Богдан Андрусяк, Ольга Деркачова, Володимир Єшкілєв, Ігор Дейчаківський, Василь Карпюк Петро Сорока, Богдан Стрільчак, Степан Процюк, Ярослав Ткачівський, Роман Черковський та багато інш.

Іван Гаврилович. Де Божа благодать для нас ролита / // Літературне Прикарпаття : антологія / [упоряд. Є. Баран]. - Коломия (Івано-Франків. обл.) : Вік, 2013. - С. 174-195.

До упорядкованої відомим українським критиком Євгеном Бараном антології «Літературне Прикарпаття» увійшли поетичні та прозові твори прикарпатських майстрів слова. Окремий розділ складають твори письменників, які відійшли недавно. В антології виокремлені есеї та критичні праці.

Розділ перший. Поезія : [авт. :  Л., Гаврилович І.] / // З горіха зерня : поезія, проза і публіц., фотодокументалістика / упоряд. В. Олійник при співпраці з : Є. Бараном, Я. Ткачівським, Я.[та ін.] ; літ. ред. О. Тебешевська ; [Івано-Франків. облдержадмін.]співпраці з : Є. Бараном, Я. Ткачівським, Я. Савчиним [та ін.] ; літ. ред. О. Тебешевська ; [Івано-Франків. облдержадмін.] . - Івано-Франківськ ; Долина : Місто НВ, 2012. -  С. 29-34. 

«З горіха зерня» - літературно-художній альманах, що ознаменовує 20-річчя свята ліричної Франкової поезії в Полині. Його автори - активні учасники цього мистецького дійства - як відомі, добре знані письменники, так і молоді літератори, науковці, журналісти, працівники культури, громадські діячі.

Книжка складається з трьох розділів: поезія, проза і публіцистика, фотодокументалістика. Вона розрахована на тих, хто цікавиться життям і творчістю великого Каменяра, сучасним літературним процесом краю.

Секретна зброя [Текст]  : новели гумору, сатири, гуморески : прикарпат. гумористи презентують воїнам АТО / [літ. ред. І. Гаврилович ; іл.: В. Марчук, М. Кочкодан]. - Івано-Франківськ : [б. в.], 2018. - 187 с. : іл.

Збірка гумору для воїнів АТО від прикарпатських гумористів.

Нашим славним воякам, патріотам і героям у війні з Росією присвячується книжка гумору і сатири «Секретна зброя».

Пастернак М. Музика життя [Ноти] : зб. пісень / Пастернак М.; Мирослав Пастернак ; [муз. ред., консультант, авт. передм. Г. Карась ; літ. ред. І. Гаврилович]. - Івано-Франківськ : ЯРИНА, 2019. - 84 с.

Пропонована збірка пісень під назвою «Музика життя» відомого на Прикарпатті композитора Пастернака складається із чотирьох циклів. Перший цикл має назву «Україна, Бог і гідність». До нього увійшли сонети для чоловічого і жіночого хорів - такі як «Врятує воля України», «Рідна земля», «Лесин огонь», «Великодні гра-:-: дзвони» - сонети Ярослава Дорошенка, пісні духовного і патріотичного характеру для мішаного хору, ансамблів, дует солоспівів «Колись нашу рідну хату» - вірші Лесі Українки; «Червоний цвіт на чорному роялі» - вірші Івана Гавриловича; «Молюся за Україну» - вірші Любові Пушко; «Ти грай, моя кобзо» - вірші Любові Сердунич...

Обушак О. Рапсодія забутого пензля [Текст] / Обушак О.; Онуфрій Обушак ; [ред. І. Гаврилович]. - Івано-Франківськ : [б. в.], 2007. - 26 с. : іл.

На основі публікацій Михайла Миронюка, Василя Пачовського та сучасних дослідників: Романни Баран, Миколи Васильчука, Оксани Пеленської, Миколи Савчука, Василя Стефанка, а також спогадів і розповідей родичів, старожилів села у рекомендованому читачам виданні розкривається життєвий і творчий шлях маловідомого в Україні художника Василя Петрука (1886 - 1968), ім'я якого в радянські часи замовчувалося.

Книга проілюстрована репродукціями картин митця, фотографіями та поштовими листівками зі збірок Онуфрія Обушака та Миколи Савчука.

Обіжник "Просвіти" (1877-2022) : Сторінками історії міста: Станиславова - 145 (1877-2022), Івано-Франківська - 30 (1992-2022) в очільниках "Просвіти" / [за редакцією Марії Гуцол ; упорядники : Наталія Синиця, Діана Говера ; літературні редактори : Іван Гаврилович, Ганна Дорошенко]. 

Обіжник - питомо український відповідник прес-релізу чи календаря. Тут подано очільників Товариства «Просвіта» Станиславова згідно з дослідженнями Петра Арсенича. Фото: з архівів «Просвіти» і просвітян: І. Чопика, Н. Синиці, М. Гуцол, М. Січки, Т. Лялика та ін.

Оновлено 12-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка