Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів Яреми Гояна у фондах бібліотекиГоян Я.Воскресіння Сонця [Текст] : есе / Гоян Я.; Ярема Гоян ; [голов. ред. І. Бойко ; іл. В. І. Касіяна]. - Київ : Веселка, 2016. - 319 с. : іл.

«Воскресіння Сонця» - так назвав свою нову книжку письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Заслужений діяч мистецтв України Ярема Гоян.

Книжка присвячена двом Світочам України - класикові української літератури Василеві Стефанику і класикові образотворчого мистецтва Василеві Касіяну, які народилися на Снятинщині - мальовничому краї прикарпатського Покуття, де в світлу пам'ять їхню відкрито державні музеї...

Гоян Я. Дорога : Літ. портр. Василя Стефаника / Гоян Я. - К. : Веселка, 2005. - 70 с.

Про життєві дороги новеліста світової слави Василя Стефаника, про людей, які йому стрічалися і ставали прообразами героїв новел, про маловідомі, але надзвичайно цікаві й промовисті факти життя письменника розповідає його краянин Ярема Гоян, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України.

Гоян Я. Микола Колесса - лицар нації [Образотворчий матеріал] : [альбом] / Гоян Я., Василь Пилип"юк. - [Л.] : Світло й Тінь, 2003. - 175 с.

Українська культура, українське мистецтво збагатили скарбницю людства славетними іменами. І не лише в минулому.

Наші великі творці та майстри - письменники, художники, композитори причетні й до новітніх часів. Творча особистість не одного з них залишиться в пам'яті поколінь.

Але чи завжди ми належно оцінюємо одержимих творчістю попередників та сучасників, що вміємо відчути через їхні постаті? Чи завжди відчуваємо зв'язок поколінь, 'їхній моральний і творчий приклад, бачимо непроминальне в буденному, осяяння дива - у слові, усмішці, звичному жесті?

Відповіді на ці запитання шукайте в новій програмі видавництва "Світло й Тінь". Головний редактор Василь Пилип'юк вирішив започаткувати нову серію книг про видатних людей молодої України.

Відкриває її своєрідна мистецька енциклопедія "Колесса".

Автори книги, лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужені діячі мистецтв України, земляки зі славного Покуття Василь Пилип'юк та Ярема Гоян приурочують її до 100-літнього ювілею Миколи Колесси.

Образ композитора, інтелігента, гідного продовжувача славетного галицького роду, невтомного подвижника культури, лицаря- патріота України видавці трактують талановито, захоплено, пристрасно...

Гоян Я. Маестро: Есе/ Гоян Я. - К.: Веселка, 2005. - 207 с.

Книжка присвячена життю і творчості славетного музиканта, композитора, диригента, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Миколи Філаретовича Колесси, доля якого увібрала столітній досвід української нації, її духовні набутки та звершення. Іван Франко, Леся Українка, Микола Лисенко та інші світочі стояли біля витоків його таланту, який спалахнув яскравою зорею на овидах нашої культури і поклав початок самобутній диригентській школі у музичному просторі України, виховав цілу плеяду талановитих діячів-музикантів. Видання ілюстроване світлинами і документальними матеріалами.

Гоян Я. "Милий, ти душу дав мені..." [Текст] : Про "Лісову пісню" Лесі Українки : есе / Гоян Я. - [3-є вид.]. - К. : Веселка, 2009. - 55 с.

Чуємо на зорі третього тисячоліття предивні мелодії сопілки, що линуть із віковічної поліської пущі й будять нас, українців, з глибокого і довгого сну до життя під ласкавим сонцем, як розбудили прекрасну Мавку - Дух України, Княгиню України, Берегиню України і вселили їй душу, щоб вона жила вічно...

Видання знайомить з есе лауреата Шевченківської премії Яреми Гояна про перлину української літератури драму-феєрію Лесі Українки «Лісова пісня».

Гоян Я. Немирів. Краєзнавчий нарис про курортне селище / Я. Гоян. -  Львів : Каменяр, 1977. - 48 с.

Нарис знайомить з історією і сьогоденням однієї із здравниць Прикарпаття - з курортом «Немирів», де щороку лікуються і відпочивають тисячі трудящих з різних куточків нашої країни.

Гоян Я. Перстень верховинця: Повісті, оповідання / Я. Гоян. - К. : Молодь, 1989. - 222 с.

У книзі розповідається про людей війни і колективізації на західноукраїнських землях, взаємовідносини батьків і дітей, їхні високі почуття любові, чисту і світлу пам'ять дитинства.

Хвилююча поетична мова, колоритність образів, їхня індивідуальна неповторна сутність - в цьому своєрідність творчої палітри письменника.

 

Гоян Я. Портрет [Текст] : літ. портр. Маркіяна Шашкевича / Гоян Я. - К. : Веселка, 2007. - 126 с.

...Духом воскресіння освітлена і ця книжка, яка має символічну назву «Портрет». Це змальований словом портрет Маркіяна Шашкевича, одинокого будителя Галицької Русі, який гарячим серцем чув долю народу і жертовною працею здійснив епохальний подвиг для нації - поклав наріжний камінь, на якому воскрес храм української літератури в Галичині.

Гоян Я. Присвята: Есе / Я. Гоян. - К. : Веселка, 2001. - 645 с.

Сяйливе слово присвята дало назву новій книжці письменника, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Яреми Гояна.

Автор у своїх есе з любов'ю пише про великих синів і дочок рідного Українського народу, які жили і живуть на світі для України. Письменник близько знав і знає цих людей і в своєму схвильованому художньому слові доносить до читача їхні високі чуття і глибокі думи, тривоги за долю нації і величання її славою, диво воскресіння і здобутої волі.

Гоян Я. Провісники [Текст] : есе / Гоян Я. ; [відп. ред., упоряд. текстів та іл. О. Гоян]. - К. : Веселка, 2011. -  574 с.

Сяйливе слово рідної української мови Провісники і образ молодого Тараса із палаючою свічкою-зорею освітили нову книгу лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Яреми Гояна.

Провісництво проміниться в книзі світлом душ титанів, геніїв, світочів, що жертовно здобували Україні віками вимріяну свободу

Письменник схвильованим художнім словом відкриває читачеві високі чуття і світлі думи, тривоги за долю України і величання її славою, диво воскресіння і здобутої волі в есе про наших світочів - будівничих храму української літератури: Григорія Сковороду, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Івана Котляревського, Маркіяна Шашкевича, Панаса Мирного, Юрія Федьковича, Ольгу Кобилянську, Василя Стефаника, Марка Черемшину, Михайла Коцюбинського...

Гоян Я. Світло з неба [Текст] : есе, легенди, поезії, пісні / Гоян Я. - К. : Веселка, 2008. - 302 с.

Сповіддю душі і серця є нова книжка «Світло з неба» письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Яреми Гояна.

Автор родинним словом звертається до пам'яті Тата Петра і Мами Олени і відкриває книжку-сповідь щирою присвятою:

«Стою на колінах у світлу пам'ять Вашу, Мамо і Тату, і бачу сяйво з небес любові - то світять зорями непогасними Ваші праведні душі».

Ярема Гоян лине сердечними споминами в тривожні воєнні дитячі літа, пише з синівською любов'ю про рідну хату в селі Залуччі над карпатською рікою Черемош, де народився, мовив перше слово, почув з маминих уст молитву і взяв у душу на все життя як святий оберіг.

Сторінки книги освітлені словом глибокої шани до коріння роду, виквіт якого живе в цьому виданні: мати Яреми Гояна - рідна сестра видатного художника Василя Касіяна, творами майстра ілюстрована книжка.

Гоян Я. Собор української душі [Текст] : літ. портр. Олеся Гончара / Гоян Я. - [3-є вид.]. - К. : Веселка, 2007. - 62 с.

«Двадцяте століття дало Україні Олеся Гончара. Син давнього роду взяв у руки не грудку глини, реальні обриси якої відчуваєш доторком пальців, а вийняв із душі слово і за велінням долі вибудував з цього чудодійного матеріалу храм в українській літературі як національний символ - собор душі...»

Такий метафоричний образ знайшов для характеристики творчості видатного прозаїка Ярема Гоян, письменник, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. У його статті читач знайде багато глибоких роздумів, проникливих спостережень, цікавих фактів.

Гоян Я. Чистий, як душа українця [Текст] : літ. портр. М. Черемшини / Гоян Я. - Київ : Веселка, 2004, 2007. - 31 с.

Про долю і джерела творчості видатного українського новеліста Марка Черемшини розмірковує у своєму есеї Ярема Гоян, письменник, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України.

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка