Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів Юрія Андруховича у фондах бібліотекиАндрухович Ю. Моя остання територія [Текст] : вибр. твори : поезія, проза, есеїстика / Ю. Андрухович. - Л. : Піраміда, 2009. - 308 с.

Один із найвідоміших і найуспішніших письменників нашого часу Юрій Андрухович по праву є знаковою постаттю сучасної української літератури. Його твори перекладено чи не всіма європейськими мовами й вийшли окремими виданнями в десяткові країн Європи та в Америці.

У запропонованій читачам книзі вміщено яскраві поетичні, прозові та есеїстичні тексти письменника раннього періоду творчості, які не тільки заворожують і вражають оригінальністю і вишуканістю, а й дозволяють якнайкраще зрозуміти феномен Юрія Андруховича в сучасній літературі.

Андрухович Ю. І. Рекреації [Текст] : романи / Ю. І. Андрухович. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 1997. -  104 с.

Один із найголосніших романів десятиліття, роман-скандал і роман-легенда. У центрі його - травнева ніч, прожита героями на феєричному і жорстокому святі. Ніч з авантюрами, пиятиками, магічним перетвореннями й еротичними сплетіннями. «Рекреації» перекладено польською, німецькою та англійською мовами. Окремими книжками до сьогодні видано у Польщі й Канаді.

Андрухович Ю. Московіада: Роман жахів / Ю. Андрухович. - Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2006. - 151 с.

Впродовж чотирнадцяти років від часу написання (1992) «Московіада» Юрія Андруховича зберігає силу інтелектуальної провокації, в тому числі і щодо стосунків із «братами нашими старшими». Політичні події та розмаїті суспільні трансформації лише актуалізують цю книгу.

Андрухович Ю. Рекреації [Текст] : роман / Ю. Андрухович. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ ; Львів : ВНТЛ-Класика ; Київ : Критика, 2005. - 159 с.

Пишучи «Рекреації», я ще не знав, що жодна з історій немає завершення. Мені здавалося, я поставлю крапку - і позбудуся навіки цього карнавалу, цього примарного Чортополя і цих героїв разом з їхньою надривною вітальністю.

На жаль (на жаль?), крапка в кінці виявилася сакраментальним Мацапуриним афоризмом «доведеться читати вірші, хлоп'ята».

А тому я залишаю відкритими всі можливості, всі вежі, вікна та двері, непрочитані вірші, незаписані скарги і слідом за доктором Попелем бажаю товариству веселих свят.

Андрухович Ю. Центрально-східна ревізія [Текст] : есе / Ю. Андрухович. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ ; Львів : ВНТЛ-Класика ; Київ : Критика, 2005. - 95 с.

Моя пам'ять дозволяє мені робити все, що я забажаю. Моя надія не має меж. Я змішую часи, перегортаю десятиліття, зміщую простори і заселяю життям площини перетину.

Андрухович Ю. Перверзія [Текст] : роман / Ю. Андрухович. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ ; Львів : ВНТЛ-Класика ; Київ : Критика, 2005. - 477 с.

Герой роману «Перверзія» Станіслав Перфецький нагло зникає в лабіринтах примарної Венеції, куди був запрошений для участі у вельми інтелектуальному зібранні.

Читачеві пропонується спробувати себе у приватному розслідуванні: що насправді відбувається (або не відбувається) в романі, зітканому з видінь, версій та фантастичних перетворень.

Андрухович Ю. Тайна [Текст] : вместо романа / Ю. Андрухович. ; [авториз. пер. с укр. З. Баблояна]. - Х. : Фолио, 2008. -  476 с.

Юрий Андрухович -поэт, прозаик, эссеист, переводчик, инициатор и участник многих литературно-артистических перформенсов, с 1990 года - Патриарх Бу-Ба-Бу, автор четырех романов и пяти поэтических сборников (каждый из которых был по-своему первым), а также бесчисленного множества эссе, переводов, нескольких случайных киносценариев, одной совсем неожиданной пьесы и одной давно ожидаемой авторской антологии.

Во время пребывания в Берлине в 2005-2006 годах задумал и начал писать роман, о котором известно лишь, что он был якобы уничтожен самим автором. Причиной для такого решения будто бы стала «Тайна» - книга, которую вы сейчас держите в руках. Работа над расшифровкой и переписыванием реальных бесед с загадочным немецким журналистом настолько поглотила и захватила Андруховича, что он решил сосредоточиться целиком и исключительно на этом «вместо-романе» и считать его самой главной - на сегодняшний день - своей книгой.

Андрухович Ю. Диявол ховається в сирі: Вибрані спроби 1999-2005 рр. / Ю. Андрухович. - К.: Критика, 2006. - 318 с.

Нова книжка «вибраних спроб» Юрія Андруховича містить есеїстичний доробок автора за останні сім років. Уміщені тут тексти, раніше розпорошені в численних українських та зарубіжних збірниках і періодичних виданнях, не завжди доступних для вітчизняного читача, протягом 1999-2006 років виходили друком на шпальтах часописів «Дзеркало тижня», «Критика», «Потяг 76», «Столичньїе новости» та ін.

Андрухович Ю. Таємниця [Текст] : [роман] / Ю. Андрухович. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 349 с.

Кожного з семи днів, проведених у відвертих розмовах із німецьким журналістом, Юрій Андрухович наново переживав добрячий шмат свого життя. Після таємничої загибелі журналіста в руках письменника опинилися диктофонні записи цих розповідей про найпотаємніше... Із них виринув герой книги, який здатен щиро кохати, захоплюватися геніальним і геніями. Читач отримав історію про «аlter ego» великого містифікатора.

Андрухович Ю. Дезорієнтація на місцевості [Текст] : спроби / Ю. Андрухович . - Івано-Франківськ : Лілея-НВ ; Львів : ВНТЛ-Класика ; Київ : Критика, 2005. - 206 с.

Це спроби погляду у співіснування культурних просторів: метафізика ландшафтів; людина в дорозі; Центральна Європа як єдність і унікальність; постімперське шукання ідентичності. Три розділи - «Вступ до географії»,

«Парк Культури», «Про час і метод» - пропонують три різні виміри окресленої проблематики - культурно-історичний, міфопоетичний та індивідуально-екзистенційний.

Андрухович Ю. Таємниця: замість роману/ Ю. Андрухович. - Х.: Фоліо, 2007. - 478 с.

Юрій Андрухович (нарЛ960 р.) - поет, прозаїк, есеїст, перекладач, ініціатор і учасник багатьох літературно-артистичних перформенсів, з 1990 року - Патріарх Бу-Ба-Бу, автор чотирьох романів і п'яти поетичних збірок (кожна з яких була по-своєму першою), а також незліченної кількості есеїв, перекладів, кількох випадкових кіносценаріїв, однієї зовсім неочікуваної п'єси та однієї довго очікуваної авторської антології.

Під час річного перебування в Берліні у 2005-2006 роках задумав і почав писати роман, про який відомо тільки те, що він був нібито знищений самим автором. Причиною для такого рішення начебто стала «Таємниця» - книжка, яку ви зараз тримаєте в руках. Робота над розшифровуванням і переписуванням реальних розмов автора із загадковим німецьким журналістом настільки поглинула й захопила, що Андрухович вирішив зосередитися виключно і цілковито на цьому «замість-романі» і вважати його найголовнішою - станом на сьогодні - своєю книжкою.

Андрухович Ю. Дванадцять обручів [Текст] : роман / Ю. Андрухович. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ ; Львів : ВНТЛ-Класика ; Київ : Критика, 2005. - 367 с.

Отоді-то й підтюпав до нас у темряві певний пияк - із тих, що їм нібито бракує лише сигарети. Зваблений польською мовою Анджея й Моніки, він усе одно не відчепився б. Ще йому страшенно кортіло говорити про карпатські походи, бо він же тут найдосвідченіший і самий опитний. Котроїсь хвилини він рішуче перемінився в голосі й застеріг нас від ходіння на Близницю (Блізнєци, казав він), махнувши рукою в бік її, невидимої вночі.

Ми хотіли знати чому. «Довбуш там закопав усьо золото, - відповів пияк -І тепер там водиться цей самий...»- він показав роги приставленими до голови пальцями.

Ми вдали, ніби не розуміємо, хто це такий.

«Дванадцятий!» - випалив Посланець Ночі.

Перше видання цієї книжки вийшло 2003 року у видавництві «Критика» (Київ)

 

Андрухович Ю. Тут похований Фантомас [Текст] : вибр. ТСН-ки 2010-2014 рр. / Юрій Андрухович. - [Брустурів (Івано-Франків. обл.)] : Discursus, [2015]. - 230 с.

ТСН-ки - це колонки, із якими Юрій Андрухович раз на тиждень виступає на сайті tsn.uа «Телевізійної служби новин» Каналу «1+1».

Починаючи з грудня 2010 року, він опублікував їх уже близько двох сотень. До вашої уваги - своєрідне вибране з цих щотижневих записів, розташованих у суворо хронологічній послідовності. Готуючи цю збірку, автор свідомо не вносив змістових коректив, але вважав за доцільне вказати точну дату кожної публікації. Дати тут є не тільки каркасом, але й значною мірою орієнтиром.

Андрухович Ю. Лексикон інтимних міст [Текст] : довільний посіб. з геопоетики та космополітики / Ю. Андрухович. - [К.] : Meridian Czernowitz : [Майстер книг], 2011. - 478 с.

Автор настільки заплутався у переходах між реальним та вигаданим, що про всяк випадок оголошує витвором власної уяви всіх дійових осіб, а також усі історії, ситуації та, зрештою, й міста цієї книжки.

 

 

Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка