Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів Марії Матіос у фондах бібліотекиМатіос М. Нація [Текст] / М. Матіос. Вид. 4-е, допов. - Л. : Піраміда, 2007. - 254с.

Одна з найпрацьовитіших і найпопулярніших письменниць України М. Матіос знову пропонує своїм читачам своєрідну українську «скриньку Пандори» - книжку «Нація».

Споконвічні, майже апокаліптичні дилеми життя і смерті, честі - безчестя, любові - ненависті під її пером творять неповторну ауру Слова, Філософії та Пристрасті.

Матіос М. Нація. Одкровення / М. Матіос . - Л.: Піраміда, 2006. - 201с.

Одна з найпрацьовитіших і найпопулярніших письменниць України М. Матіос знову пропонує своїм читачам своєрідну українську «скриньку Пандори» - книжку «Нація. Одкровення».

Споконвічні, майже апокаліптичні дилеми життя і смерті, честі - безчестя, любові - ненависті під її пером творять неповторну ауру Слова, Філософії та Пристрасті.

Матіос М. Мама Маріца - дружина Христофора Колумба [Текст] : [повість] / Матіос М. Москалиця : [повість] / М. Матіос. - Л. : Піраміда, 2008. - 47, [1], 63, [1] с.

Марія Матіос укотре не щадить свого читача: більш трагічного сюжету, ніж той, що його пропонує письменниця в повісті «Мама Маріца - дружина Христофора Колумба», мабуть, важко буде відшукати і в світовій літературі.

Цього разу вона вдалася до однозначно табуйованої теми, яка, проте, не викликає й тіні відрази чи неприйняття.

Письменниця викладає сюжет так, ніби балансує лезом бритви, боячись поранитись самій і боячись поранити читача. Проте без сліз і тепер не обійдеться.

Оповідь Марії Матіос про бездонність материнської любові співмірна хіба що з грецькою трагедією чи народним епосом.

Матіос М. Кулінарні фіглі [Текст] / М. Матіос. - Л. : Піраміда, 2009. - 206 с.

Беручи до рук «Кулінарні фіглі» Марії Матіос, не  забудьте прихопити «слинявчик», бо від цього смачного й життєрадісного читання вам не раз тектиме слинка із підборіддя - і аж до пазухи.

Ну, й на здоров'я!

Адже такою різною в українській літературі вміє бути, мабуть, тільки вона: трагіком у «Солодкій Дарусі» чи «Мамі Маріці...» і фігляркою та жартівницею у книзі кулінарних рецептів.

Насолоджуйтеся смаком українського слова і українських страв від Марії Матіос!

Матіос М. Армагедон уже відбувся [Текст] : [повість] / М. Матіос. - Л. : Піраміда, 2011. - 109с..

Сторінки нової книги Марії Матіос «Армагедон уже відбувся» - це майже «дантові кола» однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк - у далекій молодості «засуджений на життя» ціною «червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках».

Ці «дантові кола» потрібні письменниці, щоби пізнати Істину головного персонажа, який увесь вік після вбивства людини думає про «вавилонську вежу» свого життя, що має колись завалитися. Марії Матіос доконче потрібно через історію Івана Олексюка наблизити читача до розуміння Іванової правди-причини, його істини: Хотіти Жити.

Бо насправді істина для всіх одна. От тільки, «якби запізнитися вмерти. Або народитися».

Увага до найтонших деталей, глибокий психологізм і прискіплива любов до того, чиє «тіло душі» по живому ріже її письменницький «скальпель», - незмінні прикмети стилю Марії Матіос.

Матіос М. Життя коротке [Текст] / М. Матіос. - Л. : Кальварія, 2001. - 236с.

Людська винахідливість, що обертається фатальністю в екстремальних обставинах.

Невідворотність покари за імітацію смерті.

Фантазія на грані фолу та жіночі містифікації, продиктовані пристрастю.

Життя крізь призму смерті. Досвід та інтуїція. Первинний смак мови і жорстока впізнаваність буднів разом із «життєписом» чорних ходів підсвідомості творить із письма Марії Матіос фантастичний коктейль під назвою «Життя коротке». Той, хто спробував цього коктейлю, прагнутиме його ще і ще...

Матіос М. Солодка Даруся / М. Матіос. 3-є вид.. - Л.: ЛА "Піраміда", 2005. - 174с.

Нова книжка Марії Матіос «Солодка Даруся» - це, насамперед, мовний виклик дистильованій макулатурі, що заполонила книжковий ринок. Це - українська історія 30-х - 70-х років минулого століття в її буковинському і галицькому ареалах.

«Драма на три життя», як визначила жанр «Солодкої Дарусі» сама письменниця, - моральне застереження-забобон про те, що історія і кожна окрема людина за всіх часів і режимів пов'язані одною пуповиною, а гріх і його спокута - явища майже осяжні, матеріальні.

Матіос М. Майже ніколи не навпаки : сімейна сага в новелах [Текст] / М. Матіос. Вид. 2-е. - Л. : ЛА "ПІРАМІДА", 2007. - 171с.

...Усе нарешті знаходить своє місце в призначеному часі та просторі... Сімейна сага Марії Матіос «Майже ніколи не навпаки» за формою, майстерністю та глибиною викладу не поступається її найвідомішому роману - «Солодка Даруся», який визнано найкращою художньою книжкою останнього українського 15-річчя.

Зачарований бездоганним стилем нового роману читач дещо спантеличений гіркою логікою викладених подій. Лише на останніх сторінках книги він знайде відповідь, чому так сталося в першій новелі «Чотири - як рідні - брати». А «Гойданка життя» остаточно переконає, що майже ніколи не є навпаки. Бо не могло бути інакше...

Матіос М. Містер і місіс Ю-Ко в країні укрів [Текст] / М. Матіос. - Львів : Піраміда, 2006. - 136с..

Нова книжка відомої української письменниці Марії Матіос - Містер і місіс Ю­­-Ко в країні укрів Мr. & Мs. U-Ко іn соuntrу UА -

це гостра політична сатира із властивим цьому жанрові іронією та сарказмом, фантастичним сюжетом, який, проте, не може ввести а оману вдумливого читача ані щодо місця подій, які описано в романі, ані самих персонажів. Це, безсумнівно, Україна.

Багатий, вишуканий стиль, їдкі, але справедливі характеристики епохи і людей не заважають, однак, відкрити іще одну грань письменницького таланту М.Матіос - таланту блискучого публіциста й аналітика.

Матіос М. Щоденник страченої :Психологічна розвідка . / М. Матіос. - Л.: Піраміда, 2005. - 192с..

Літописець полюсів людського життя - легального й прихованого - Марія Матіос у «Щоденнику страченої» демонструє елементи психологічного триллера, в яком органічно поєднано сюжет і потік свідомості, детективність розповіді й новелістичний фінал, тілесну чуттєвість і психоаналітику.

Матіос М. Бульварний роман [Текст] / М. Матіос. - Львів : Піраміда, 2003. - 185с..

Марія Матіос народилася на зимового Миколая - 19 грудня минулого століття в селі Розтоки на Буковині в сім'ї колгоспника.

Український філолог за освітою й народознавець за покликанням.

Працює письменником, журналістом, політтехнологом, мамою, городником, дружиною, родичкою 59 Матіосів.

Автор поетичних збірок "3 трави і листя" (1983), "Вогонь живиці" (1986), "Сад нетерпіння" (1994), "Десять дек морозної води" (1995), "На Миколая" (1995), "Жіночий аркан" (2001), а також кількох книг прози: "Життя коротке" (2001), "Нація" (2001, 2002), "Фуршет від Марії Матіос" (2002), повісті "Трояка ружа" (журнал Сучасність, ч.ІІ - 2002, ч.5 - 2003).

Живе в Києві.

Матіос М. Вибране [Текст] / М. Матіос. - Л. : Піраміда, 2010. - 424 с.

«Знахаркою троякої ружі» вважає Марію Матіос автор передмови до її книги «Вибране», професор Люблінського Університету ім. Марїї Кюрі-Склодовської І.Набитович. Її називають то «Стефаником у спідниці», українським Маркесом чи Фолкнером, то «чортиком із табакерки» . Але сама письменниця різко відкидає будь-які Порівняння і стверджує, що їй до вподоби єдине визначення її стилю: «вона пише, як Марія Матіос»...

До книги «Вибране» ввійшли найбільш відомі твори Марії Матіос: «Солодка Даруся», «Нація», «Майже ніколи не навпаки», «Москалиця» та інші.

Для широкого кола читачів.

Матіос М. Черевички Божої Матері [Текст] : вирв. сторінка з буковин. саги : [повість] / М. Матіос. - Л. : Піраміда, 2013. - 206 с.

Повість «Черевички Божої Матері» - трагічна буковинська історія червня-липня 1941 року, в якій і справді нема пересичення правдою.

Іванка Борсук - головна героїня нової книжки Марії Матіос, що перекочувала зі сторінок повісті «Москалиця», у свої дванадцять рочків розуміє найголовніше: що є Добро і що є Зло.

Бездоганне знання гуцульських вірувань і народних традицій, людської психології та історичних фактів і на цей раз дозволили Марії Матіос відтворити особливу драму людини XX століття на одній із територій, які історик Тімоті Снайдер назвав «кривавими землями».

Матіос М. Букова Земля: роман-панорама завдовжки у 225 років / М. Матіос. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 927 с.

Довгоочікуваний роман письменниці «Букова земля» - це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п'яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов'язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук - до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексичною розкішшю і гуцульським чаром.

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка