Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Видання творів Романа Іваничука у фондах бібліотекиІваничук Р. Бо війна - війною...; Через перевал: Романи / Р. Іваничук. - Харків: Фоліо, 2008. - 447 с.

До книги сучасного українського письменника, лауреата премії ім. А. Головка і Національної премії України ім. Т. Шевченка Романа Іваничука включено романи «Бо війна - війною...» та «Через перевал».

Роман «Бо війна - війною...» - це розповідь про складний життєвий шлях галичанина, якому довелося пройти через Першу світову війну, еміграцію, повернення на Україну і репресії 1930-х років.

«Через перевал» - химерний роман, який написаний, як зізнавався сам автор, у незвичній для нього формі. Шлях Майстра - головного персонажа роману - багато в чому нагадує шлях самого автора. Але при цьому Майстер присутній як у минулому, у часи Хмельницького та Дорошенка, так і у нинішньому часі.

Інаничук Роман. Вогненні стовпи. Романний триптих / Р. Іваничук. - Львів: Літопис, 2002. - 432 с.

Ця книга - перший художній твір у незалежній Україні про героїчну історію Української повстанської армії. Події твору розгортаються на Прикарпатті, де в горнилі військових дій ворожих армій народжується нова генерація українців, здатних захистити свою честь, родину й рідну землю.

"Вогненні стовпи" - світла данина пам'яті тим, хто віддав життя за незалежність України, воюючи в лавах УПА. Це розповідь про нашу справжню історію, про нашу українськість, про те, на чому тримається Дух нашої нації. Кілька поколінь в Україні виросло без правдивої інформації про УПА. Маємо щасливу нагоду заповнити цю прогалину в історії і нашій свідомості.

Для широкого кола читачів.

Іваничук Р. І. Вода з каменю; Саксаул у пісках: Романи / Р. Іваничук. - Харків: Фоліо, 2007. - 414 с.

Роман Іваничук - автор близько п'ятнадцяти історичних творів, в яких він намагається заповнити білі плями в нашій історії, розповідає про видатних діячів України минулих років.

Роман «Вода з каменю» присвячений Маркіяну   Шашкевичу

(1811 -1843) - українському поетові та громадському діячеві, засновникові нової української літератури у Західній Україні. Автор розповідає, як Шашкевич захищав право на існування української мови, боровся проти введення польського алфавіту в Галичині, робив все, щоб зберегти рідну мову та культуру. Його справу продовжив Іван Вагилевич - герой роману «Саксаул у пісках».

Іваничук Р. І. Євангеліє від Томи: триптих повістей / Р. І. Іваничук. - Київ: ДАК «Укрвидавполіграфія», 2016. - 320 с.

Герої повістей відомого українського письменника Романа Іваничука «Євангеліє від Томи», «Ренегат» та «Смерть Юди» вирішують, кожен по- своєму, проблему добра і зла в душі людини, намагаються відповісти на вічне питання: що є істина? Це стосується і апостола Томи, що написав свою правду про Сина Божого; і Ренегата, який, зрадивши батьківщині, втратив не тільки ім'я, але й душу; і художника Савояра, який у Львові напередодні Другої світової війни створює картину «Тайна вечеря».


Іваничук Р.І. Журавлиний крик: Роман / Р. Романичук. - Харків: Світовид, 192      2001. - 384 с.

Роман видатного сучасного творця української історичної прози, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, присвячений переломним часам української історії.

Остаточна ліквідація гетьманства, знищення Запорізької Січі і ув'язнення її останнього кошового отамана Петра Калнишевського у 86-річному віці (!) на 25 років у найстрашнішій тодішній московській тюрмі - Соловецькому манастирі, спроба гайдамаків під проводом Івана Ґонти і Максима Залізняка відродити втрачену українську державність, утвердження Катерини II на престолі Московської імперії, кар'єри її фаворитів (Потьомкіна, Орлова і Зубова), розгром повстання Пугачова - на такому історичному полі Роман Іваничук талановито змальовує відданість і зраду, розум і недалекоглядність, кохання і ненависть.

Іваничук Р. Люлька з червоного дерева / Р. Іваничук. - Львів: ЛА «Піраміда», 2009. - 156 с.

Доля була щедрою до Романа Іваничука на вірних друзів та зустрічі з цікавими людьми. Про них він і лише у новій книзі спогадів, вдало використовуючи форму літературних оповідок та художньої реставрації минулого. Та найбільше визнаний майстер подивує українського читача стриманою ніжністю почуттів, висловлених до коханої жінки.

Особливого настрою книзі надають світлини відомого українського фотографа Сеньковського, які майбутній письменник полюбив ще змалку.

Видання присвячено 80-літтю з дня народження Романа Іваничука, патріарха української історичної романістики і Героя України.

Іваничук Р.І. Мальви (Яничари). Орда: Романи / Р. Іваничук. - X.: Євроекспрес, 2000. - 416 с.

В томі уміщені два історичні романи лауреата Шевченківської премії Романа Іваніїчука з Доби Козаччини.

У романі «Мальви» («Яничари»), за який автор зазнав тяжких переслідувань совєтської системи, показані катастрофічні наслідки зречення свого народу і батьківщини як для окремої людини, так і для всієї нації. Події роману розгортаються на тлі відродження української державности під проводом Богдана Хмельницького, а також містять непересічний матеріал з тогочасної історії Криму і Туреччини.

Роман «Орда» висвітлює перший в історії масовий геноцид українців після поразки визвольної акції Івана Мазепи - зруйнування гетьманської столиці Батурину. Устами історичних постатей мазепинської доби в історії України, а також християнського священика Єпіфанія, Роман Іваничук глибоко розкриває причини занепаду національної самосвідомости українців, оригінально перегукуючись з історією сучасної України.

Іваничук Р. І. Місто: Повісті / Р. Іваничук. - Львів: Каменяр, 1986.- 291 с.

В книгу сучасного українського письменника входять три повісті, тематично об'єднані між собою. Повість «Сьоме Небо» відображає перші дні Великої Вітчизняної війни в Карпатах; автор показує, як у складних обставинах по-різному проявляються політичні й моральні якості людей. У повісті «Місто» художньо досліджуються зміни, що сталися в психології західноукраїнських трудящих за роки Радянської влади. Новели, що складають третю повість, відображають героїзм радянських людей, їх вірність високим суспільним ідеалам.

Іваничук Р. І. Осінні узори: новели та оповідання / Роман Іваничук; упо- ряд. Н. Л. Бічуя, В. В. Ґабор; передм. Н. Л. Бічуї; худож.-офбрмлювач Л. П. Вировець. – Харків: Орбіта, 2016. – 300 с.
Роман Іваничук (нар. 1929 р.) — відомий український письменник, громадський діяч, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України. У доробку патріарха української історичної романістики двадцять історичних романів, якими він намагається, за його висловом, «внести дрібку своєї праці для збереження й повернення історичної пам’яті в народі», служити йому «мечем і мислію». Художнє слово стало для Романа Іваничука саме такою зброєю.
«Осінні узори» – це книжка про звичайних людей, добірка новел і оповідань, написаних у різні роки, з сюжетами, вихопленими просто з життя. Це своєрідна сповідь письменника-життєлюба, літописця не тільки сивої давнини, але й своєї епохи. В його творах можна знайти атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. Тут є все – радість, печаль, краса, усмішка, кохання, надія і сміх. А головне – в оповідках (як їх називає автор) є мудрість. Справжня мудрість бачити світло навіть у сутінках і віддавати любов беззастережно і чесно. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока – і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.

Іваничук Р. Країна Ірредента. Політичний роман / Р. Романичук. - Київ: Ярославів Вал, 2008. - 190 с.

Країна Ірредента - країна, позбавлена можливості до самовідтворення, до самовизначення, до самоутвердження. Увесь її шлях - мов туго натягнута линва між Сициллою і Харибдою. Усе її існування - історія моторошного балансування.

Уже з самої назви - що мов палюче тавро - свого твору Роман Іваничук розпочинає вельми нелегкий шлях до пошуків відповіді на риторичне питання української історії: чому, як трапилося, що народ, наділений потужною креативністю, природним талантом, позбавлений звичайного талану?..

Політичний роман «Країна Ірредента» за своєю композицією нагадує дивний чорно-білий колаж з різних часових пластів українського буття, пронизаних, мов життєдайним світлом, прагненням - попри весь трагізм долі - будь-що ВІДБУТИСЯ.

Іваничук Р. Присутність відсутніх: Діяріюш, історичне оповідання, есеї  / Р. Іваничук. - Львів: ЛА «Піраміда», 2014. - 156 с.

 «...Кожна людина проходить через три виміри: народження, життя і смерть. Та є ще вимір четвертий - пам'ять. Та заслуговує на неї лише той, хто взяв участь у борні за свободу, яка є найвищою метою кожного живущого на землі», - пише Роман Іваничук. Нова книжка «Присутність відсутніх» виходить з нагоди його 85-літнього ювілею і є своєрідним підсумком творчого життя визнаного Майстра. Письменник розмірковує про давню історію і близьких йому людей, про свого Вчителя Івана Франка, рідну Коломию і Львів, що формували його як митця. Художнє слово стало для Романа Іваничука зброєю, з якою служив своєму народу.

 

Іваничук Р. Рев оленів нарозвидні: Роман-легенда / Р. Іваничук. - Львів: Каменяр 1999. - 155 с.

З нетрів карпатських гір, в яких розгорілися запеклі бої між українськими повстанцями і окупантами, поранений олень втікає в тиху сільську закутину, де його настигає куля необачного єгеря. Перша пролита  невинно кров кличе за собою ланцюг смертей... Так починається новий роман відомого українського письменника, лауреата Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, присвячений боротьбі українських патріотів із східним окупантом. Чужинецька сатанинська сила долає впертий опір народу, змітає з лиця землі село, яке хоч згодом і відроджується, однак втрачає першооснови духовності люду. Новий роман - спроба творчо-філософського осмислення драматичних подій, що відбувалися на Прикарпатті в 1944-1945 роках, та їх згубних наслідків.

Іваничук Р. І. Сліди на піску; новели та оповідання / Роман Іваничук. - Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. - 250 с.

Роман Іваничук (нар. 1929 р.) - відомий український письменник, громадський діяч, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України. У доробку патріарха української історичної романістики двадцять історичних романів, якими він намагається, за його висловом, «внести дрібку своєї праці для збереження й повернення історичної пам'яті в народі», служити йому «мечем і мислію». Художнє слово стало для Романа Іваничука саме такою зброєю.

У своїй книзі «Сліди на піску» Роман Іваничук хоче сказати, що навіть найнепомітніший слід, який залишила на рідній землі чесна людина, ніколи безслідно не зникає. Книга містить короткі повісті, новели й есеї, написані в різні роки, а тому читач має змогу оцінити Романа Іваничука як майстра «малої» прози. В маленьких оповідках автор розмірковує про давню історію України та наше суперечливе сьогодення, розкриває характер людини крізь призму душі при мінімумі зовнішніх подій. Книга сповнена тривог за долю українського народу, однак пройнята вірою у його велике майбутнє.

Іваничук Р. Сьоме Небо: повісті / Р. Іваничук. - Львів: Каменяр, 1985. -  144 с.

У книгу сучасного українського письменника ввійшли повість «Сьоме Небо» та повість у новелах «На перевалі». Дія першої повісті пов'язана з першими днями Великої Вітчизняної війни. Автор показує, як у складних обставинах по-різному проявляються політичні й моральні якості людей. Новели, що складають другу повість, відображають героїзм людей, їх вірність високим суспільним ідеалам.

Іваничук Р. Хресна проща: роман / Р. Іваничук, – Харків: ТОВ «Будинок друку», 2012,– 284с.
 «Для того, щоб ми здобули ту незалежність, якої хочемо, мусимо пройти Хресну прощу, – каже Роман Іваничук. – Не якусь конкретну. Символічно народом пройти цей шлях». «Хресна проща» – це історичний роман, в якому поєднано різні часи: історія володорювання Данила Галицького, його сина Лева й славетного співця Митуси; початок XX століття, коли парохом у селі Страдчі на Яворівщині був отець Миколай Конрад, український греко-католицький святий; хрущовська «відлига», часи існування «Доморосів» – гуртка молодих студентів-філологів, одним із яких був і Роман Іваничук. Об’єднує ж ці всі часи Страдчівська печерська Лавра, а також вічне запитання: «Як зберегти вірність, себе для своєї землі?»

Іваничук Р. Черлене вино; Манускрипт з вулиці Руської / Р. Іваничук. - Харків: Фоліо, 2006, - 381 с.

Роман Іваничук - відомий український письменник, лауреат премії ім. А. Головка і Національної премії України ім. Т. Шевченка. У його творчому доробку близько п'ятнадцяти історичних творів, якими письменник намагається заповнити білі плями в нашій історії. І він не обмежується лише зображенням тих чи інших подій минулого, а визначає багато проблем, які хвилюють наших сучасників.

У романі «Черлене вино» відтворено події XV століття: героїчна оборона Одеського замку, маленького острівка народної волі, що кинув виклик можновладній шляхті.

«Манускрипт з вулиці Руської» воскрешає перед читачем Львів кінця XVI - початку XVII століття, Львів періоду перших братських шкіл, в яких зароджувалися ідеї визвольної війни майбутньої Хмельниччини.

Іваничук Р. І. Четвертий вимір; Шрами на скалі: романи / Роман Іваничук. - Харків: Орбіта, 2016. - 447 с.

Роман Іваничук - автор близько п'ятнадцяти історичних творів, в яких він намагається заповнити білі плями в нашій історії, розповідає про видатних діячів України минулих років.

«Четвертий вимір» - твір, за який письменник був удостоєний Національної премії ім. Т. Шевченка, присвячений Миколі Гулаку, другу і соратнику великого Кобзаря, відомому математику, юристу, перекладачу-поліглоту, котрий володів майже двадцятьма мовами, людині, яка після ув'язнення в Шліссельбурзькій фортеці за свою діяльність у Кирило-Мефодіївському товаристві не мала права повернутися в рідну Україну.

У романі «Шрами на скалі» розповідається про останні роки Каменяра - видатного українського письменника Івана Франка.

Оновлено 12-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка