Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Мій маленький Париж - Івано-ФранківськБабій В. Мій маленький Париж - Івано-Франківськ : іроніч. проза / В. Бабій. - Івано-Франківськ : Супрун В. П., 2011. - 131 с.

Іронічна, смішна, сатирична тканина книжки є своєрідною історичною та сьогоденною картиною буття нашої майже незалежної, десь також карикатурної, держави, але не України як такої в іпостасі країни, бо це святе. Архетипи легко вгадувані, вони існують поруч і спотворюють наше життя. Тож нехай бояться нашого сміху, який дещо добавляє оптимізму навіть в кризові часи.

Бабій В. Вавилон на двох Бистрицях / В. Бабій. - Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2001. - 43 с.

Історик оповідає „що було" в давні часи. Письменник - „як було".

Тут „як було" в Станіславові у ХVІІ-ХVІІІ ст. Уява автора витворила саме таку модель (не претендуючи на беззастережну істину - ніби її хтось знає) „Вавилона на двох Бистрицях", себто Станіславова наших предків. Вавилон упав як і однойменна вежа, але непорозуміння між людьми - непроминувший покищо спадок. Колись то минеться, як все у вирі часів.

Бабій В. Мій маленький Париж - Івано-Франківськ / В. Бабій. - Івано-Франківськ : Сіверсія МВ, 2003. - 44 с.

...Ми ж обрали своїм жанром гумореску, сміховинку, в якій с всього потрохи: захоплюючий сюжет - від повісті, чітка хронологія подій - від літопису, розпал пристрастей - від життєвої драми, дещиця вигадок - від фантастичних оповідок, метафора й алегорія та інші суто художні прийоми - від байки, багато веселого сміху - від анекдота, а ще зовсім трішечки моралі - від мудрої притчі. Сподіваємося, що наш науково-художньо -розважальний витвір «посмакує» (себто припаде до смаку) якнайширшій і найрізноманітнішій читацькій авдиторії: від сивочолих професорів - до розхристаних школярів; від розважливих та поміркованих добродіїв - до нестримних балагурів і жартівників; від істориків та філологів - до продавців морозива й водіїв тролейбусів; від стареньких пенсіонерок із торбами соняшнику - до молодих матусь із візочками та всім іншим просто добрим і прекрасним людям, що їм випало щастя жити в нашому маленькому Парижі.

Бабій В. Станіславів : присвячено 350-річчю м. Івано-Франківська / В. Бабій. - Івано-Франківськ : Супрун В. П., 2012. -  236 с.

Через призму художньої розповіді постає образ давнього Станіславова (XVII ст.). Між реальних подій, людей того часу постають і витворені авторською уявою герої книжки, які живуть своїм життям, що матиме продовження в інших творах цього історичного циклу.

Бабій В. Д"Артаньян у Станиславові: Роман / В. Бабій. - Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2006. - 112 с.

XVII ст. - це час французів в Україні. Це Ґ. Боплан, Ф. Корассіні, П'єр Шевальє, Жан-Бенуа Шерер. А ще славнозвісний Д'Артаньян, який в пошуках пригод та розгадки таємниці ордену тамплієрів прибуває до міста-фортеці Станіславова.

Серія ХІСА (художня історія Станіславова) відкриває ряд творів, в яких через художні образи постане історія давнього міста Івана Франка (Станіславова).

Бабій В. Францішек, або Повернення до Станіславова  / В. Бабій. - Івано-Франківськ : Супрун В. П., 2014. - 99 с.

В книжці простежуються дитячі і юначі літа польського поета Францішка Карпінського, які пройшли у Станіславові в 40-х роках ХVІІІ-го століття.

Бабій В. Франковими шляхами : 155 річчю І. Франка присвяч. / Бабій В. - Івано-Франківськ : Просвіта, 2011. - 83 с.

Спроба хоча б трохи підібратися до розгадки генія Івана Франка, через художню форму торкнутись якихось моментів його життя, пуститися у мандри шляхами, якими він колись ходив.

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка